Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

2 Stranice V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Snovi
RBiMbaaaaa
poruka Aug 3 2006, 21:16
Poruka #21

Grupa: Members
Registrovan/a: 14. August 05
Korisnik br: 3,770

Pa nije josh gotovo, nastavak:

-drugi oblik sainjavaju oni o kojima smo najvie pisali, takozvani arhetipski labirinti. Mi smatramo da su oni nekakav univerzalni program za zaboravljanje u ljudi. Neki misle da je to tvorevina "letaa" (flyers), drugi ih smatraju "sidritima svijesti" (postoji i teorija da su nai "preci" fiksirali svoju panju/svijest na ova mjesta i postali ljudi). U snovima ovi labirinti se vide kao niz hodnika ili podzemnih peina.

-trea forma predstavlja zamku za nau panju i mjesto u kojima borave anorganska bia. Ako vas nekim sluajem, oni odvedu tamo, tada e pokuati oduzeti vam dijelove vaeg "sjaja". Osobno sam doivio takav incident i nemam vie elja "spajati" se sa anorganskim biem:-)

Pokuati u iznijeti moje miljenje zato ljudi upadaju u ove labirinte: smatram da je ovdje rije o dijelu programa postavljenog u nau svijest od "letaa". Takoer, neki od ovih vrsta labirinta moe biti i "programski crv" to se razvija u nama, raste, troi nae rezerve energije i memoriju, te potom u potpunosti "zamjenjuje" ovjeka svojim pravilima i zakonitostima. Zato mislim da je Doc luak - on je definitivno osuen na propast u svojim bitkama sa "letaima". Ali ga isto tako i potujem. On se bori sa njima!
Mi sada znamo da su "letai" zapravo personifikacije odreenih stranih sila ili energija. Stoga su hakeri odluili nasilno razbiti njihov "otisak" i osloboditi se zauvijek.

Ispriati u vam jedan moj susret sa "letaem". Jednom sam se dogovorio sa prijateljem, inae iskusnim Hakerom, da emo se nai na mostu (ovo mjesto je izlaz u podruje "letaa"). Kada zapoinjete sa izradom mape, esto ete vidjeti ovaj most u snovima. Ali uvijek ostaje izvan dosega, ne moemo mu nikako prii, ili vam se neprestano udaljava ili prijeete u drugi san. Meutim sa napretkom u praksi, Haker upadne pod "panju" letaa, da tako kaemo, to mu omoguuje dosezanje ovakvih inae, represivnih mjesta. Dakle, stigavi u OS (operativni sustav - mapa) saekao sam prijatelja na pjeanoj dini nedaleko do mosta. Ovaj se pojavio kao "sprite (DH termin, neto kao duh, vilenjak - ovjek koji svjesno sanja - kada gledate u tijelo likova u snovima oni su blijedi; ali kada sretnete "sprite-a" - ovaj svijetli u izrazitom sjaju, ne moete pogrijeiti). Dakle, krenuli smo prema mostu, ali dina se ispostavila bitno viom nego to je to izgledalo na poetku. Na vrhu smo promatrali obalu rijeke dolje ispod i ugledali nekakav krug promjera oko tri metra. Unutar tog kruga bio je ucrtan kri (oznaka "X"). Pored njega su stajali ljudi. Jedan od njih je polegao na kri i iznad njega na visini od moda 30-40 metara pojavio se taman disk. Prvo sam pomislio: NLO! (nemojte se smijati Smile ) Odjednom nekakva zraka je suknula iz diska i dotaknula ovjeka to je leao na kriastoj oznaci i ovaj je postao skoro crno-bijel. Podigao se, nekako klimav, oslabljen i prebaen negdje na drugu stranu, a na njegovo mjesto je legla druga osoba.
Dakle hranjenje "letaa" se ini kao dobrovoljno davanje krvi. Mi sami doemo na za to predvieno mjesto, polegnemo i ekamo da nas "vlasnik" dotakne svojom "zrakom". Ova scena je zapravo vrlo nespretan opis, kako ga moj um filtrira. Mogue, da e kod vas biti drukije.
Zajedno sa prijateljem nastavio sam prema mostu. Pojavio se kao metalna konstrukcija izmeu dviju obala zapadne rijeke, za koju sam do sada smatrao kao granicom moga Tonala. Ipak, obala na drugoj strani je bila iluzorna, u obliku izmaglice to se prelijeva u duginim bojama. Vidio sam i neku planinu, kao i prolaz. Uzdu bonih strana mosta nalazili su se stupovi-nosai to su zavravali sa nekakvim bijelim diskovima.
Dakle, jedva to smo zakoraili na most, iznad se pojavio "leta", ali neto ispred nas. Moj prijatelj, iako vrlo iskusan sanja, se na ovo povukao iz sna i nestao u hipu! Ali ja sam nastavio naprijed. Otvoreni boni rubovi mosta sada su dobile ograde na koje su sijevale tamno plave i zelene munje. Ograde su se podigle prema gore, zatim savile jedna prema drugoj iznad mene, stvarajui tako luk. Tono izdan luka, "leta" je bacio svoju zraku. Pogodilo je jedan od stupova mosta. Cijela konstrukcija mosta postala je poput uarenih gradela. Prostor se ispunio vrlo monim statikim elektricitetom. Bilo kakav moj pokret je uzrokovao snop pranjenja koji je stvarao osjeaj sagorijevanja mozga, oiju, i koja je moje tijelo apsorbiralo. Vjerojatno sam se svijao popu epileptiara, bilo je nemogue disati. Tlo poda mnom se pretvaralo u reetku i kroz njih su mi neprestano propadale noge. Jednom rijeju: uas!
Odluio sam, usprkos svemu, dosegnuti sredinu mosta i pogledati to e se dalje desiti. ak i iskustvo koje sam tada imao nije me moglo ubijediti da sam potpuni idiot! Mislio sam, "to ima veze: umro ovdje sada ili koji metar naprijed..?" Dok sam stigao do sredine mosta, bio sam siguran da je od mene ostala samo koljka - iznutra sve "sagoreno". Ali, OS nije nestao, a koncentracija je zaudo bila tako snana da sam sve jasno vidio: "zrak", to je bio ispunjen vatrenim loptama; "letaa", to je silazio prema posljednjem stupu mosta i "nabubrio", pretvorio se u veliku crnu pijavicu. Do ruba je ostalo negdje oko 50 metara. Cijelo vidno polje je preuzela aurora borealis sainjena od vatre i munja. Posrnuo sam, pao na reetke to su se rastapale i udio se to mi se ruke ne pretvaraju u kau. Bilo mi je nemogue podignuti se, kao da sam beskonano teak. Jedino to sam mogao jest baciti pogleda na "letaa" i nasmijati se: "Mome, mene nee uzeti!". I to je bilo to!
Probudio sam se svje kao kukumar.
Slijedei dan sa jednom prijateljicom stajao sam na autobusnoj stanici, trebao sam ii na neki vaan sastanak. Ali, odjednom iza mene sam zauo snaan zvuk, slian onim munjama na mostu. Zid trokatnice se polomio i sruio dole uz zagluujuu grmljavinu na plonik i na sve nas to smo tu stajali. Dvoje mrtvih na mjestu, troje u bolnici. Moju prijateljicu odbacilo je na cestu i zavrila je sa lomom vratne kosti i jakim potresom mozga. Meni je bio slomljen nos, vrhom rascijepane daske sam imao razrezani bok i kako sam dva sata leao pod ruevinama, pravo je udo da nisam umro od gubitka krvi. U novinama je pisalo da se na zgradi vrila rekonstrukcija. Smee nastalo od radova se gomilalo neprestano na jedan zid treeg kata, pod ijom je teinom konano dolo do ruenja.
"Letai" se poigravaju sa naom stvarnou kao sa dominom. Ako ele - akumulirati e svata - ako ele - sruiti e svata. Oni su majstori Tonala.

Donji dijelovi mape:
Osobno, bio sam u etiri ovakva dijela/zone. Dalje se nisam sputao, postalo je prestrano. U prvoj zoni upadnete u labirint peina i izaete u bogato ureenu, veliku prostoriju. Postoje i prozori, te neto iza njih, ali to je trik. Vi ste zapravo, u podzemnom objektu. Ovo mjesto ima i stanovnike to vole mijenjati, prodavati ili dijeliti informacije. Jedan poznati aman je nazvao ovo mjesto susretom dvaju svjetova: naeg i njihovog.
Druga zona je vrlo slina naoj, ovdje poduavaju arobnjatvu. amani ue tu pjesme. Meskalito pokazuje udne slike.
Trei dio je podruje sila. Oni se rijetko utjelovljuju u oblike koje bismo mogli nazvati ljudskim. amani ovdje trae saveznike. Nije mi se svidjelo ovo mjesto: hoe od tebe sve, a za uzvrat ne daju nita. Oni sanjai koji odlaze u donje zone silazei niz beskrajno duge stepenice, iz nekog neshvatljivog razloga odmah upadnu na ovo mjesto. Ovo je loe i neprijateljsko mjesto za ovjeka. Usput, ovdje borave i narkomani, naroito korisnici psihomatskih droga. Osnovni spektar iskustava: samoa, beskraj, strah od injenice koja te eka na kraju dubine...
etvrta zona mi se svidjela po osjeaju, ali je bila zastraujua, kako vizualno tako i zvukom! Ogromna pustinja od crnog pijeska!

Saveznik (ally):
Na sjeveroistonom dijelu moje mape nalazi se jedna velika trafostanica. Desno do nje je uma u kojoj je mogue sresti vrlo neobinog saveznika. Ako se ne prepustimo strahu i pobjegnemo, od ovog saveznika moemo puno nauiti.
Jednom sam sa grupom drugih sanjaa boravio tamo, u kui u kojoj smo se trebali susresti sa "duhovnim uiteljem". Sjedili smo u krugu na podu, u skupinama po dva u velikoj sobi - kao neka vrsta verande na prizemlju. Tamo je neka ena mela pod metlom. Najee je vidljiva samo s lea. Svi "uenici" sjede na isti nain, u skupinama po dva. Ukratko, dok sam sjedio i ekao - odjednom se ova ena okrenula prema meni i zamahnula metlom. Sada sam odjednom, mogao letjeti. Sa visine sam vidio drugu kuu od dva kata u kojoj je ivjelo nekakvo bie, navodno, vrlo opasno. Sletio sam unutra kroz prozor i naao se u nekoj prostoriji, sliilo je na medicinsku ordinaciju. Ona ena, "istaica", je sjedila za stolom pored kompjutera. Okrenula se prema meni i doivio sam totalni ok! Ovo je vrlo teko opisati: imala je oi Naguala (svatko tko ovo vidi, nikada ne zaboravi). Bio je to pogled strane svijesti, crn i istovremeno svijetao, neopisiv, cijelog vas upije. Ovaj ok me vratio u obian san. Kasnije sam se nekoliko puta vraao na ovo mjesto i traio ovu "enu". Ne samo da nije bilo nje, nego je nestala i cijela kua! Ipak, pronaao sam nekakav tagalj ili upu i znao dugo ekati, ali bez rezultata.
Onda se dogodilo neto zastraujue u svakodnevnoj pozornosti.
Jedne veeri ostao sam spavati kod prijatelja u njihovoj kui. Ova se nalazila usred velikog grada, bilo je ljeto, prozori i balkon irom otvoreni. Prijatelj i njegova ena su izali vani. Mene je u jednom trenutku probudio zvuk to je nalikovao kliktanju kvake vrata. Pomisli sam da su lopovi, jer se prijatelji definitivno jo nisu mogli vratiti iz vani. Bacio sam pokriva i ustao, spreman upustiti se u bitku sa lopovima. Kad odjednom sam uo grozno ukavi glas: "Sergei, ja sam! Ja sam, ja sam!" To je bio on/ona - ona ena, saveznik! Tada ga nisam vidio, prestravio sam se. Povratio sam od straha i gaenja, cijelu no istio za sobom da sakrijem tragove pred mojim prijateljima. Ali od tada, DH su se "upoznali" sa ovim saveznikom. Veina iz grupe se susrela s njim. Moete pokuati.
Od trafostanice krenite jugoistono.

Obnova "sjaja":
U labirintima se nalaze dijelovi "sjaja" onih ljudi to su uhvaeni u OS-u. No, ovo su vrlo rijetki sluajevi, jer anorganska bia "hvataju" samo energetski vrijedne naboje, poput izvidnika (plavi izvidnik) isl. U poetku, mi za njih ne predstavljamo posebnu vrijednost. U veini sluajeva oni hvataju ljude mnotvom trikova, najee kako bi se preko njih mogli fiziki manifestirati u prvoj pozornosti.
Meutim, to se tie "sjaja", Hakeri su otkrili 5 mjesta na mapi u kojima je mogue povratiti neke dijelove kojeg smo ostavili. Nakon ovih otkria i "obnavljanja", Hakeri su bili izloeni pojaanom svijeu samih sebe u sanjanju, kao i rastu osobne moi u svakodnevnoj pozornosti.
Jedan dobar trik za traganje nad ovakvim mjestima u OS-u je slijedei: pogledajte u nebo i ekajte pojavu "glasnika", obino je to ptica. Oni uvijek pristiu letei u krugovima. Neka vam pokau smjer prema mjestu gdje moete povratiti va sjaj. Mogue je, ponekad e vas povesti sa njima da vam pokau vau mapu i nauiti vas poneku mudrost.

Susret sa Nagualom:
Ova metoda prigodna je kao sistem koji Hakeri koriste za pomicanje skupne toke. U lucidnom snu, kada sanja shvati da sanja, vano je obratiti panju u kojem se tono scenariju to dogodilo. Ljudi obino vide scenarij snova koji se moe dimenzionirati sa rijeima "od" i "do"; od odreenog trenutka, do odreenog trenutka. Ali, ako sanja ignorira kretanje objekata u snu i usmjeri svoju panju u pamenju trenutka "od", on/a e se suoiti sa "privremenim podbaajem" pamenja, slino kao kada ovjek izgubi svijest za trenutak. Stvoriti e se osjeaj da ste zaboravili neto vrlo vano i obuzeti e vas neka vrsta nemoi i smetenosti. Ono to se zapravo deava, jest da program sanjanja pokuava presresti vau kontrolu nad snom i pojaati ove osjeaje. Vrlo je vano lagano povezati ove prekide i nastaviti sa prisjeanjem. Prvo, "nesvjestica" e poeti poprimati trodimenzionalne nedefinirane oblike. Popravite ih. S praksom, ne samo da se poinjete prisjeati trenutaka vaeg ulaza u drugu pozornost, nego ete nauiti pomicati vau skupnu toku na ta mjesta "ulaza". Moe se jo napomenuti da je svatko od nas vrlo esto suoen sa vrlo velikim pomacima skupne toke tijekom ivota. Stoga e ova praksa omoguiti sanjau uvid u misterioznu prirodu ljudske svijesti. Jo bih dodao da su ove vjebe dovele do serija eksperimenata to su ih Hakeri sproveli i koji su nas dovelo do Prvog nivoa opasnosti (pogledaj DH Iveta, op.prev.). No, ova metoda je jo uvijek sigurna za vjebanje.

Strah kao zamka za panju:
esto se dogaa da se ljudi okupiraju sa praksama sanjanja, imaju dobre rezultate, ali odjednom, uju prie o stranim opasnostima od astralnih uvara, o Castanedi kao velikom vampiru, ili prie o uasnim silama koje sanja privlai i neprestano ga napadaju.
Prijatelji, strah - to je NARKOTIK!
Nae tijelo se navikne na nj i trai ga u velikim koliinama! Naa cjelokupna svijest hvata sline predrasude i personificira ih ivot. U cilju dosezanja znanja, potrebno je prevladati prvog neprijatelja. Ali kako? Ispriati u vam priu jednog lana nae grupe:
Dakle, ovaj je bio majstor izvantjelesnih putovanja. Lutao je po nevjerojatnim mjestima, bio je "nepobjedivi, neranjivi vojnik". Susretao se sa izvanrednim opasnostima, silama univerzuma i iznenaujuim dijelova udaljenih galaksija. Njegova neranjivost kao da je stvorila potprogram koji ga je titio od svih opasnosti. Onda je neka budala doekala njegov strah priom o monom uvaru koji zarobljava putnike astrala. Pria bila jednostavna: vodila je do primjera jednog poznanika magiara to ga je ovaj uvar, navodno zgrabio i magiar je umro. Moj prijatelj se navukao na ovaj prizor i jednom prilikom na svom putovanju, uletio je u kande ovog uvara. Ovaj susret doveo je do velikog gubitka energije, gubitak kanala za vantjelesna iskustva, te trogodinji oporavak.
Zato su rijei te budale odjednom postale tako pogubne za mog, do tada neustraivog prijatelja?
Oni su bili ojaani snagom "projektanata" straha za golim ivotom u referenci primjera o smrti poznanika magiara. Ovo je bilo vrlo efektivno sredstvo za manipulaciju letake svijesti nad primarnim refleksom ouvanja ivota pod svaku cijenu.
Prepoznajte ove zamke panje i doekajte ih sa smijehom, to je najbolje sredstvo obrane!

O osobinama stvarnosti:
esto me pitanju postoji li test kojim emo razlikovati OS od lucidnog sanjanja. Lucidni snovi su u sutini od vrlo male koristi. Njihov osnovni preduvjet se sastoji od injenice da je cijeli proces sanjanja zapravo, nae kreativno djelo, a sadraj pod kontrolom sanjaa. No, ovo pravilo vrijedi samo za lucidne snove. U OS-u sve je drugaije. Na primjer:
U lucidnom snu vi doete do neke sile. Ova vas kontaktira i od tada se va ivot mijenja. Tok vaih snova i kretanje dnevnih dogaaja izbivaju iz kontrole razuma. Poinjete se "prosipati" po drugim mjestima u snu neobjanjivim manevrima. Poinjete shvaati da je svakodnevna pozornost, takoer san. Ovdje sada poinje OS (operativni sustav)! Odavde neete bjeati od opasnosti (gubiti lucidnost, buditi se u svom krevetu), tipati ete se za obraze. Ovo je san u kojem itekako shvaate da moete ostati zauvijek! Ovo je stvarnost u kojoj vi sreete "saveznike" i "arobnjake", te im se moete nanovo vraati, oni su postojani entiteti.

IZVACI IZ RAZLIITIH FORUMA:

SANJANJE NIJE ALA

DH "Iveta":

NIVO "0" - prva faza mapiranja. "Letai, uvari i ostali anorganci" jo uvijek nisu "isprovocirani" vaom pojavnou. Slobodni ste u vaem napredovanju i istraivanju. tit Tonala je jo uvijek jak i vrst.

NIVO "1" - na vaoj svjetlosnoj ahuri se otvara procijep. Sada ste otvoreni ne samo silama Naguala, nego i smrti! A poinje vas udarati opako Postajete privlani anorganskim biima, takozvanim saveznicima, koji se zanimaju za vas, poinju vas ispipavati, a vi mislite da ete poludjeti. Vie od pola praktiara na ovom mjestu naputa praksu i vraa se "normalnom" ivotu. Neki ak "zarade" i bolesti tijela ili uma.

NIVO "2" - smrtonosna opasnost! Susret sa silama i energijama univerzuma zahtjeva savrenu disciplinu pojedinca i vrstinu ratnika. Pritisci "letake" svijesti postaju nepodnoljivo jaki. Saveznici hvataju vau panju, nastoje postati dio vaeg ivota. Ipak, najgora su zatoenitva u labirintima (u stvarnosti ovo znai komu) ili agonije u FSS-u (federal security service - navodno su DH bili proganjani i od strane vladinih slubenika koji su zahtijevali da ima otkriju tehnike sanjanja kao oruje op.prev).

Nisam mogla pretpostaviti da je znanost tako siromana u poznavanju KS-a (kontroliranih snova). okirala sam se nedostatkom informacija kod naih znanstvenika. Nedavno sam postala lanom udruenja studenata sanjanja to ga je osnovala Patricia Garfield. Prouavajui arhivu ovog udruenja, shvatila sam da znanstvenici nemaju pojma o KS-u! Takoer, ni FSS to ne poznaje. Ali, oito je da oni ele evoluirati u ovom polju na svoj nain. Pretpostavimo da smo koristili nau tehniku buenja "lika" (ovjek koji sanja, ali nije svjestan - obian san) u lucidnost, podiui njegovu svijest na viu razinu (Hakeri su vrlo dobro ovladali ovom tehnikom). Kakav veliki potencijal za FSS! Oni bi mogli utjecati na ljude, plaei ih u Freddy Kruger maniru ili ih programirati za razne naredbe. Na primjer, Doc je nauio izvlaiti ljude iz labirinta. to ako bismo ih namjerno navodili unutra? Kakvo iroko polje djelovanja! Ovo nije nimalo manje opasno od "Letaa".

DH "Doc":

"DH nisu htjeli pisati listu potencijalnih opasnosti u ovoj praksi. Sergei je ve nekoliko puta upozoravao na opasnost, stoga je nepotrebno ponavljati. Za poetnike (do dosezanja svjesnosti u snu) sanja se nema ega bojati. Nekoliko upozorenja se ipak moe dodati:
-ne idite u labirinte,
-ne poigravajte se sa "glasom u snu",
-nemojte pomiljati da ste vjeni i nepobjedivi,
-iziite iz sna, im neki lik iz sna nasilno stavi neto u vaa usta, u osjetilo okusa. Ovakvo iskustvo moe djelovati na vau volju, postajete nezadovoljni ivotom, mrzovoljni i gubite interes za daljnje prakse,
-izbjegavajte slijedea mjesta: tamne svjetove, istonu zonu iza gigantskog tornja, rijeku na jugozapadnom dijelu vae mape,
-izbjegavajte ove sanjajue likove: roditelje, kreature sa klijetama, vrlo lijepe ljude, bia koja su prelijena da preuzmu ljudski oblik, velika letea bia.

Ali ponavljam, opasnost poinje kada sanja osjeti odreene moi to nastaju sa praksom, te usmjeri svoju panju na njih, te prilike na koje nailazi", umjesto na inicijalnu Namjeru.

ITANJE U SNOVIMA

DH "Spam":

"elim vam opisati sistem itanja tekstova u kontroliranom snu (KS).Tekstovi u KS-u su, kao to znate napisani u poznatim ili nepoznatim jezicima. Prvo sam pokuavao koristiti metodu brzog itanja, to jest itanje cijele stranice odjednom. Ova metoda je imala perspektivu, iako ju je bilo vrlo teko nauiti. Ona se danas spominje u mnogim knjigama kao disciplina za brzo uenje u svakodnevnoj stvarnosti i dovoljno je u bilo kojem pretraivau ukucati rije "fastreading", dobit ete mnotvo podataka. No, kako ja inae radim u biblioteci i angairan sam u restauracijama starih knjiga, tako moete zamisliti da su knjige vrlo esta tema u mojim snovima. Vidim ih skoro svake noi, a esto ih pronalazim i u kontroliranim snovima. Tako mi se uinilo da bi za poetak metoda brzog itanja bila pogodna. Ona ubrzava nau sposobnost fiksiranja panje na pisanu informaciju. Kad se dosegne odreena vjetina, itanje jedne stranice se moe ubrzati na trajanje od jedne sekunde, to me je navodilo na pomisao da e ova brzina u snu biti dovoljna prije nego li se on pone mijenjati. Skoro da je i bila. Ipak, zanimljivo je napomenuti da su moji napori proizveli sekundarni efekt. Upoznao sam se sa "glasom snova" (voice of dreams). Ovaj glas "hvata" sve sanjaeve elje i ispunjava mu ih (dodue, sa dozom humora Smile )
Ali, kako raditi sa "glasom snova"? Dok gledate u tekst, podignite pogled neto iznad njega, dozvoljavajui glasu da bude va ita i komentator. Neka tekst bude trajno unutar vaeg vidnog polja, ali nemojte fiksirati pogled na njega. Ako ga fiksirate, tekst e se pokuati "dekodirati, ali poto nema zadovoljavajueg "kodnog programa", dekodiranje e se vrtjeti u krug sinonima za, recimo rije "plesati", i izostati e rezultat. Stoga morate gledati neto iznad teksta i sluati pojanjenja "glasa". Tada ispred vaih oiju, na vrh teksta otvorite "prozor" unutar kojega zapoinje vizualizacija teksta. Postoji opasnost vae ponovne fiksacije na sada ovaj prizor. Potrebno je biti izbalansiran u nastojanjima da se pronae zadovoljavajui intenzitet promatranja stvari u snu. Podijelite vau panju na tri dijela: izbjegavajte fiksaciju na tekst; obratite panju na "glas"; i oprezno promatrajte prizor. Sve ovo dati e vam (neopisivo) potpun pristup informacijama u tekstu.
Nadalje, slijedi pitanje kako izvui ovako preveden i adaptiran tekst iz KS-a u svakodnevnu pozornost. Ovdje takoer pomae metoda "brzog itanja" kao i metode razvijanja memorije. Angairajte se u ovo dvoje i neete poaliti! Dobiti ete na poklon "kvantni skok" ne samo praksi itanja u snovima, nego i vjebama rada sa KS-om!"

DH "Iveta":

"Kada se osoba bavi mapiranjem snova, uobiajeno je da e ona svakog dana upisati dvije ili tri "sfere". Potom, nakon nekog vremena (moe biti mjesec dana ili godina) "mjehuri" poinju rasti zajedno, poveavajui svoj volumen meusobnim uplitanjima po sadraju, ba kao mjehurii sapuna. Dalje, tokom vremena preostane samo jedan veliki mjehur - svijet snova - druga pozornost - isti veliki "mjehur" kao to je ovaj, svakodnevni.
Usprkos slinostima, mape su ipak posve razliite kod svakog praktiara. Treba shvatiti da je mapa vaa kao i njena apstrakcija, koja je takoer iskljuivo vaa! Netko moe imati mnogo fiksnih mjesta, a drugi se neprestano sele iz "mjehura" u "mjehur".
Ali, zapamtite sve je to BESMISLICA!!! (misli se na sadraj snova, za koja se ljudi obino hvataju i pokuavaju stvoriti smislene veze, op.prev.)
Najvanija stvar u ovoj praksi je PROCES! Vi stvarate molekularnu strukturu, a ne mapu. Stoga je vano posvetiti panju lokacijama i pejzau, radije nego sanjajuim entitetima. Imati ete poetnu toku - vau kuu - poslije toga budite inventivni, kreativni i originalni. Dovedite va sanjajui Tonal u red.

Kao to je reeno, stvaranje Mape Snova nije svrha, nego samo sredstvo. Nakon inicijalne serije istraivanja, te nezadovoljstva sa metodom "pronalaenja ruku u snu", DH su nastojali pronai neke druge sisteme ili metodologiju kojima bi se postigli isti rezultati (tj. dosezanje i prolazak kroz prva vrata Sanjanja). No, cilj tehnike mapiranja snova jest buenje cjelokupne Nagual memorije - lijeve memorije! To bi se moglo opisati i kao eksplozivno prisjeanje (skoro) cjelokupnog ivota to smo ga proveli u snovima, to jest, svih poloaja skupne toke. Nakon ovoga buenja vi konano dostiete Kontrolirane Snove (KS). DH razlikuju lucidne snove od kontroliranih. U lucidnim snovima osoba i dalje luta iz "mjehura" u "mjehur" bez kontrole. Kod KS, sanja dostie postojanost svijeta snova, mjesta koja su zadrana u svojoj formi zajedno sa svojim atributima (anorganskim biima), te ih istrauje ili obiljeava kao mjesta "sastanaka" sa drugim sanjaima.
Tako smo postavili temeljnu platformu na kojoj e poivati ovo istraivanje pod nazivom Operativni Sistem (OS) po kompjuterskoj terminologiji, ali i analogiji, jer: "maine su zaista ekstenzije naih ula". To nije bila platforma lucidnog sanjanja, ali je bila dovoljno blizu i dovoljno osebujna da je uspijevala zaintigrirati panju praktiara da se ozbiljnije pozabavi s ovom problematikom. U trenutku kada smo utemeljili OS, pokuali smo mapirati teren snova, to jest, dimenzionirati ga na jednoj povrini koja bi bila kao nekakva arena zbivanja. Meutim, na nae zaprepatenje, otkrili smo da su nae mape bile skoro, pa identine!

Tonal je zapravo otok, relativno mali prostor, zajedno sa svim elementima koji opisuju svijet. Gdjegod ovjek ivi - u Africi, Antarktiku, Njemakoj ili Sonori - mapa njegovih snova posjeduje ista osnovna arhetipska obiljeja. Primjerice, evo dva takva uzorka kod prosjene osobe: kua, gdje ste proveli djetinjstvo - e biti sredite vae mape. Ponekad e ova kua ukljuivati elemente drugih kua u kojima ste eventualno ivjeli. Ova kua je locirana u Gradu, koji opet, ukljuuje elemente svih drugih gradova u kojima ste ivjeli ili kratko boravili. Grad na vaoj mapi snova je jedan jedini! Ako npr. u snu putujete nekim prijevoznim sredstvom iz New Yorka prema Baltimoru vi zapravo naputate jedan dio Grada i odlazite u njegov drugi dio, ali istog Grada! Tako, ako putujete iz Pariza u Quebec, nikada ne naputate granice Grada.
DH su pronali dva prolaza prema zonama "sa druge strane" ovih granica Grada. Prvi je most na jugoistonom dijelu mape. Nakon njega slijedi uzak prolaz kroz skupinu planina, te prema "membrani" to se svija i mlatara pod udarcima vjetra. Sve zapravo kao u opisima don Juana! Na ovom mjestu uvijek puu "moni vjetrovi".
Drugi prolaz je lociran na sjeveru mape. Put prema tome dijelu mape prolazi preko terena nastanjenog "divovima". Zapanjujue je da smo pronali vrlo dobre opise ove lokacije u drevnim kineskim knjigama.

Ako sanja upadne u odreene mjesta u zemlji snova on ili ona djelomino obnavlja svoje svjetlosno tijelo. Naalost, ova je potom ubrzo apsorbirana aktivnostima svakodnevnog ivota. Ali, to bi bila ta "iluminacija"? Ovo se moe najbolje shvatiti ako sretnete osobu u snu koja je svjesna da sanja. Vidljivi je da takva osoba sja iznutra. U usporedbi sa ostalim likovima u snu koji su blijedi i mutni, razlika je vie nego oita. Privremena iluminacija omoguuje osobi da pomie svoju skupnu toku po volji. Tako DH mogu ui u san nepoznatog sanjaa, pratiti ga i njegovim "mjehurima", te se ak i probuditi s njim u svakodnevnoj pozornosti (u "sferu" njegovog kreveta).

DH su hakirali "Mreu" i tranzite u svakodnevnoj pozornosti. To znai da ako elite negdje ii dovoljno je otvoriti vrata i Namjeravati. Takoer, mi smo ovladali grupnim sanjanjem, to jest, boraviti na bilo kom mjestu na mapi u skupinama. Ovo nije komplicirano, no ova vjetina implicira velike probleme socijalne prirode. "Buenje" nepoznatih sanjaa u lucidnost DH rade ekstremno rijetko, zbog implikacija i opasnosti po zdravlje osobe uslijed oka, te najvanije - mogunosti kontrole te osobe. Mi radije priekamo da takav sanja pronae nas"

SVRHA DREAMHACKER-a

Htjeli smo stvoriti Rusku tradiciju sanjanja, metodu moderne generacije sanjaa koja bi bila originalna, dostupna i opisana jezikom novoga doba (kompjuterska terminologija i analogija).
Kada sam itao Mareza i njegovu rusko-ukrajinsku brau, dolo mi je da povraam. Htio sam prava otkria i iskustva, iste snage i moi kao kod Castanede, a oni su nudili pekulacije i baljezganja pustih teorija, poput svih ostalih "naguala" to su se pojavili nakon Castanedine smrti. No, temeljno pitanje je bilo kako vjebati sanjanje, to sa injenicom da nemamo uitelje? Iz ovih pitanja rodila se ideja o DreamHackerima. Na zadatak je bio prodrijeti u svijet sanjanja kakvim ga opisuje Carlos Castaneda i don Juan, ali na na nain. Pokrenuli smo veliki projekt stvaranja programa kojim emo to uiniti. Tako je nastala metoda "kartografija snova" koja je trebala mnoge mlade Ruse angairati u dijelove njihovih snova na ovaj, osebujan nain. Prije toga, oni su bezuspjeno nastojali "pronai ruke u snu" i odustajali. Mapiranje snova ih je uspijevalo zadrati prikovanim za samu esenciju prakse i posluilo kao glavni klju za prolazak Prvih Vrata Sanjanja. Ovo je postala naa "buba" to je u stanju prodrijeti u program ljudske svijesti. Ali, postoje jo ogromni neistraeni teritoriji koja ekaju da ih se otkrije.
Tako smo se angairali u projekte razotkrivanja drevnih manuskripti ije su informacije otisnute u odreenim poljima planete Zemlje. Na temelju ovih informacija stvorili smo teoriju singularnih zakona u lancima dogaaja svakodnevnog ivota. Ja sam uvjeren da e ovaj projekt dati formulu za posjedovanjem velike kontrole nad dogaajima u naim ivotima. Hakeri su se duboko angairali u istraivanju ovog podruja. Upoznali su se sa posve jedinstvenim silama univerzuma i nastoje ih posve razumjeti. Oni nastoje stvoriti metodu takozvanog "stalkinga" vrebanja/traganja nad svakodnevnim ivotom u cilju ouvanja energije.
Mi, kao ni vi, nemamo don Juana dan nas vodi sa tapom naprijed. Mi trebamo zamijeniti ovu "prisilu" sa drugim jednako snanim atributom - interesom. To je esencija metode koju su stvorili DH.

Pitate se: kuda emo ii dalje? Pa to je besmislica! Ispred nas stoji bezgranini svemir u svim pravcima. Idemo kuda nas noge nose. Ali ovaj svemir - eka i vas! I drugu djecu. Nevjerojatna otkria nas ekaju.
Ekstremno je vano shvatiti da su svi autoriteti - samo sidro! Svatko od nas je strelica za sebe. Ali kakva strelica? ivot u tobolcu ili brzi let? Hakeri su odabrali ovo drugo.
Dragi prijatelji, mi arko elimo da u tom svemiru bude jo neto: htjeli bismo da i vi budete tamo!

Sergei Izrigi

--------------------
misim.... shTa rEci..!
Go to the top of the page

+Quote Post
Mr Justice
poruka Aug 3 2006, 21:19
Poruka #22

Registrovan/a: 7. March 03
Korisnik br: 201

Jao, e, mrzi me sad zaista da kucam iz te knjige, imam negde u blizini, ali pria je ista, ali ista, samo malo prepriana.
Lik je napisao knjigu ini mi se oko 2000ite godine ili moda neto malo ranije.

--------------------
http://www.climatecrisis.net
Future generations may well have occasion to ask themselves, "What were our parents thinking? Why didn't they wake up when they had a chance?" We have to hear that question from them, now.

+Quote Post
RBiMbaaaaa
poruka Aug 3 2006, 21:25
Poruka #23

Registrovan/a: 14. August 05
Korisnik br: 3,770

Ma super, nije to ni bitno, bitno je saznanje. Dacesh mi tu knjigu kad mi se bude chitala.

--------------------
misim.... shTa rEci..!

+Quote Post
Crea
poruka Aug 3 2006, 21:42
Poruka #24

موٹی بلی

Registrovan/a: 6. December 03
Korisnik br: 361

@RBiMbaaaaa, OMG! oci su mi o.gif

@insomnia, opusti se...

--------------------
**bringing fun to dysfunctional**

+Quote Post
Sanjcek
poruka Aug 3 2006, 21:50
Poruka #25

いたずらな

Registrovan/a: 7. August 05
Korisnik br: 3,761

moji snovi su uvek vlazni....

....u njima stalno pada kisha.... (.gif

--------------------
そのいたずらっ娘は何食わぬ顔をした。

+Quote Post
Mr Justice
poruka Aug 3 2006, 21:58
Poruka #26

Registrovan/a: 7. March 03
Korisnik br: 201

eh tugo nebeska! :|

--------------------
http://www.climatecrisis.net
Future generations may well have occasion to ask themselves, "What were our parents thinking? Why didn't they wake up when they had a chance?" We have to hear that question from them, now.

+Quote Post
Speed
poruka Aug 4 2006, 02:51
Poruka #27

Karbonski potrošač kiseonika

Registrovan/a: 19. May 05
Korisnik br: 3,568

Insomnia i ja smo najbolji drugari vec godinu dana.

--------------------
Sa o Roma babo babo

+Quote Post
DYLAN
poruka Jul 16 2013, 12:28
Poruka #28

Registrovan/a: 27. January 13
Korisnik br: 14,881

QUOTE(Z @ Aug 3 2006, 14:18) *
Shta ste sanjali, shto detaljnije moguce....
Jako volim da znam sta drugi sanjaju!
Mozete da mi saljete i na mail svako jutro smile_black.gif

nemoj da mi hejtujete temu kad vas molim!

Često se nesećam šta sam sanjao.
Naučno je dokazano da ljudi svako veče sanjaju nešto,ali se toga nesećaju.
Za tumačenje snova preporučujem knjigu ili android aplikaciju SANOVNIK.

--------------------
FOR MY BEST FRIENDS!

"Ajmo čaše svi u vis,
nova tura je na mene,
ajde pevaljka na bis,
sada muzika nek' krene
jer ona noćas leči svaku ranu što me peče,
zapevajmo svi ko' jedan,alhokol da teče.
I ajmo sad da tapšemo,da zagrejemo dlanove,
da lomimo kafane,potapamo splavove,
jer ovaj ritam drma ko' da udara te struja,
a ribe neka mešaju svaka ****, ****.
Hoću havariju,svaka čaša,flaša da je slomljena,
polupani šankovi,u srči smo do kolena.
Zdravicu da čujem za sve moje ortake,
da oteramo dagbe,cirkamo do zadnje banke.
Za probisvete,mangupe,za sve moje dangube,
da birali su ne bi mogli takve da ih sakupe,
za kraljeve,kaldrme za proseke sa drumova,
za sve ortake koji noćas kriju se od klubova.
za sve gazde klubova,
u ime starih dugova,
stiže ekipa mutnija od Dunava
što pare je olupala,samo da bi pucala,
pa je mesec ove noći sav u rupama.
Da se ponašamo bahato dok ne razvalimo lokal,
šta će ko da pije,ma daj još jedan bokal!"

+Quote Post
pregrada za masl...
poruka Jul 19 2013, 09:24
Poruka #29

Registrovan/a: 28. July 04
Korisnik br: 547

nisam nikad svrshio u snu i bjesan sam zbog toga

--------------------
http://www.myspace.com/tanzladj
WWW.PROTONRADIO.COM
Fakir says: sva je vizljasta
Fakir says: mrshavica
Fakir says: male grudi
Fakir says: nakvarcana
Fakir says: i jako voli jebanje

+Quote Post
DYLAN
poruka Jul 19 2013, 11:17
Poruka #30

Registrovan/a: 27. January 13
Korisnik br: 14,881

QUOTE(pregrada za maslac @ Jul 19 2013, 10:24) *
nisam nikad svrshio u snu i bjesan sam zbog toga

lol.gif

--------------------
FOR MY BEST FRIENDS!

"Ajmo čaše svi u vis,
nova tura je na mene,
ajde pevaljka na bis,
sada muzika nek' krene
jer ona noćas leči svaku ranu što me peče,
zapevajmo svi ko' jedan,alhokol da teče.
I ajmo sad da tapšemo,da zagrejemo dlanove,
da lomimo kafane,potapamo splavove,
jer ovaj ritam drma ko' da udara te struja,
a ribe neka mešaju svaka ****, ****.
Hoću havariju,svaka čaša,flaša da je slomljena,
polupani šankovi,u srči smo do kolena.
Zdravicu da čujem za sve moje ortake,
da oteramo dagbe,cirkamo do zadnje banke.
Za probisvete,mangupe,za sve moje dangube,
da birali su ne bi mogli takve da ih sakupe,
za kraljeve,kaldrme za proseke sa drumova,
za sve ortake koji noćas kriju se od klubova.
za sve gazde klubova,
u ime starih dugova,
stiže ekipa mutnija od Dunava
što pare je olupala,samo da bi pucala,
pa je mesec ove noći sav u rupama.
Da se ponašamo bahato dok ne razvalimo lokal,
šta će ko da pije,ma daj još jedan bokal!"

+Quote Post
Speed
poruka Aug 20 2013, 13:44
Poruka #31

Karbonski potrošač kiseonika

Registrovan/a: 19. May 05
Korisnik br: 3,568

.

Ovu poruku je izmenio Speed: Jun 12 2015, 09:46

--------------------
Sa o Roma babo babo

+Quote Post

2 Stranice V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 26th May 2017 - 13:59