Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

4 Stranice V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Da li ste za ulazak u NATO?, kratko i jasno
ultramarine
poruka Jun 12 2011, 23:51
Poruka #1

neki veliki dr mr

Grupa: Members
Registrovan/a: 26. August 05
Korisnik br: 3,794

citam malo novine i vidim da su misljenja ljudi prilicno podeljena po tom pitanju, pa me bas zanima sta mladja populacija (koja cini verovatno 99% ovog foruma) misli o ovoj temi.

dakle, kratko i jasno, DA ili NE i ako je moguce ukratko argumentujte svoje misljenje.

--------------------
We don't inherit the world from our ancestors - We borrow it from our children.
Go to the top of the page

+Quote Post
Insomnia
poruka Jun 13 2011, 08:43
Poruka #2

Oldie goldie

Grupa: HNS gOldie
Registrovan/a: 20. April 02
Korisnik br: 29

ne

+Quote Post
Petar.
poruka Jun 13 2011, 09:36
Poruka #3

Registrovan/a: 15. November 08
Korisnik br: 6,779

Ne,naravno.
Ja upravo citam 61% protiv,15% za - blic april 2011.

--------------------

+Quote Post
Paralelopiped
poruka Jun 13 2011, 20:04
Poruka #4

Registrovan/a: 3. March 10
Korisnik br: 7,636

Hajde neka neko kaze "da" pa da se zakuva stvar smile_black.gif

Realno je da je vecina protiv ulaska u NATO. Logicno je da se ne zelis druziti sa nekim ko te je do juce tukao.

Sto se tice mog misljenja ja spadam u one koji nemaju opredeljenje.

+Quote Post
MarcATB
poruka Jun 13 2011, 20:16
Poruka #5

Registrovan/a: 24. October 06
Korisnik br: 5,867

Realno, što da ne?

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Jun 13 2011, 21:50
Poruka #6

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

Treba pronaći rešenje od kojeg se ima najveća korist i postupiti tako. Bez ikakvog uplitanja emocija.

Koje je to rešenje - ja nemam ni podatke ni znanje da procenim. Bojim se, jedino, da nemaju ni oni koji treba da odluče, ali tu nije NATO problem.

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
Petar.
poruka Jun 14 2011, 01:06
Poruka #7

Kakvu korist bilo koja Evropska zemlja ima od clanstva u NATO-u?
( osm Franzuza i Britanaca... MOZDA)

--------------------

+Quote Post
MarcATB
poruka Jun 14 2011, 07:43
Poruka #8

neko sigurno dobija neki keš za to... ako niko drugi, barem vojnici, a siguran sam još neko

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Jun 14 2011, 07:44
Poruka #9

Ima korist što je u nekom savezu. Kad si u savezu, imaš saveznike. Kad nisi u savezu, prođeš ko Jugoslavija.

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
MOMOKO
poruka Jun 14 2011, 10:24
Poruka #10

Registrovan/a: 6. July 09
Korisnik br: 6,978

Da, zbog cistog interesa

+Quote Post
Petar.
poruka Jun 14 2011, 10:42
Poruka #11

QUOTE (MarcATB @ Jun 14 2011, 08:43) *
neko sigurno dobija neki keš za to... ako niko drugi, barem vojnici, a siguran sam još neko

Pre ce biti "mozda" nego "sigurno",a najverovatnije ne dobija.
I od "barem vojnici" ne vidim neke vajde.

Pa dobro bar ce jos lakse da nas kontrolisu later on.
A interesuje me ko je sila sa druge strane koja zeli da nam naudi pa je dobro da udjemo u pakt ( A to je bitno zbog onih "antiraketnih stitova" sto nato postavlja po Evorpi),
al ajd,poslusni smo,EU je mozda blize na taj nacin i to...

Mada pokazalo se kolko je i to pomoglo Grcima,Ircima,Spancima...
Nemacka se vec premislja.

Zapravo,sve mi jedno vec.
Naravno treba biti svestan sta sve podrzavas ulazivsi u to...and thats...all over the news.

QUOTE (NS-CODE)
Treba pronaći rešenje od kojeg se ima najveća korist i postupiti tako...Koje je to rešenje - ja nemam ni podatke ni znanje da procenim. Bojim se, jedino, da nemaju ni oni koji treba da odluče

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Jun 14 2011, 13:04
Poruka #12

Jedina stvar koja je sigurna je da je EU potpuno odvojeno pitanje od NATOa. Ko ih dovodi u vezu ili je neinformisan, ili namerno dezinformiše.

--------------------

Godwin's law

+Quote Post
Petar.
poruka Jun 14 2011, 13:52
Poruka #13

Dakle jedini razlog pristupanja bi bio....
Da nas ne bi bombardovali ponovo?

edit:
Treba dodati gore,ako Da,zasto Da.
Konkretno kakvi tacno interesi.

Ovu poruku je izmenio Petar.: Jun 14 2011, 14:05

--------------------

+Quote Post
justice
poruka Jun 14 2011, 15:48
Poruka #14

Registrovan/a: 25. September 09
Korisnik br: 7,162

QUOTE(MOMOKO @ Jun 14 2011, 11:24) *
Da, zbog cistog interesa

Cijeg interesa?

Da li nam je u interesu da nam momci ginu u Iraku Avganistanu, Libiji?
Da li nam je u interesu da bombardujemo nevin narod sirom sveta?
Da li nam je u interesu da budemo deo poretka koji je pobio na hiljade civila sirom sveta zbog svojih interesa?
Da li nam je u interesu da se zaduzujemo jos vise kod MMF da bi kupovali njihovu vojnu opremu?

na kraju krajeva

Da li mogu da predjem pored toga da su ubili 2000 mojih sunarodnika?
Da li da im oprostim civile, vozove, mostove?
Da li da im oprostim Milicu Rakic i ostalu decu?

Divim vam se iskreno, ako ste takve osobe koje mogu pored svega toga da predju radi "interesa". Kakvi ste vi ljudi u ostalim zivotinim situacijama, ne smem ni da zamislim..

Ovu poruku je izmenio justice: Jun 14 2011, 15:48

+Quote Post
MarcATB
poruka Jun 14 2011, 16:25
Poruka #15

Ja nemam ništa zajedničko sa tim momcima... ko ide u profesionalne vojnike, zna gde ide i kakav rizik to nosi... pogotovo što ti likovi i nisu baš neke cvećke... setite se crvenih beretki i "frenkijevaca" pre njih. Pre ću se družiti sa Englezima i Švabama nego sa njima.
A ako neko naš ode, taj i neće biti u velikoj opasnosti, barem ne ko Ameri... niti će on bombardovati nekog. Druga zaduženja imaju.
Ne treba zaboraviti bombardovanje, i poginule, ali je ljudski (i hrišćanski) praštati.
Ako će nas ostaviti na miru, nek rade šta hoće... ja samo hoću da živim normalno i da putujem gde hoću.
A sad, i direktorica mi visi nad glavom i nisam baš srećan zbog toga, ali boli me... ja radim šta hoću i neću da se bunim protiv nje
sve dok imam to, iako mi se ne svidjaju njeni principi.
Tako da... sa natom ili bez, meni mindeđ, nek bude onako kako je najbolje za narod, ne želim više pucanje i blokade.

--------------------

+Quote Post
justice
poruka Jun 14 2011, 16:40
Poruka #16

QUOTE(MarcATB)
Ja nemam ništa zajedničko sa tim momcima... ko ide u profesionalne vojnike, zna gde ide i kakav rizik to nosi... pogotovo što ti likovi i nisu baš neke cvećke... setite se crvenih beretki i "frenkijevaca" pre njih. Pre ću se družiti sa Englezima i Švabama nego sa njima.

Svaka cast na generalizaciji, povezao si ih sve sa nekim kriminalcima, bravo. Kakvih ljudina i momcina tu ima nisi ni svestan.

QUOTE(MarcATB)
A ako neko naš ode, taj i neće biti u velikoj opasnosti, barem ne ko Ameri... niti će on bombardovati nekog. Druga zaduženja imaju.

Krv na rukama cemo imati. Pa makar nasi vojnici cuvali hangare. Ne pravi se pametan zna se sta je odlazak u rat.

QUOTE(MarcATB)
Ne treba zaboraviti bombardovanje, i poginule, ali je ljudski (i hrišćanski) praštati.

Mozemo da pricamo o prastanju onda kad se izvine, priznaju zlocin i mozda zapocnu pitanje placanje ratne stete. A ovo sto ti pricas je "Oprostice ti Djura sto te je tukao"

QUOTE(MarcATB)
Ako će nas ostaviti na miru, nek rade šta hoće... ja samo hoću da živim normalno i da putujem gde hoću.
A sad, i direktorica mi visi nad glavom i nisam baš srećan zbog toga, ali boli me... ja radim šta hoću i neću da se bunim protiv nje
sve dok imam to, iako mi se ne svidjaju njeni principi.
Tako da... sa natom ili bez, meni mindeđ, nek bude onako kako je najbolje za narod, ne želim više pucanje i blokade.

Pa sto ne putujes? mellow.gif I sta mislis bilo gde u drugim drzavama ljudima ne stoji sef nad glavom? Mogu da putuju i dobiju godisnji kad zele, i svi bas vole svoj posao? Uostalom kakve veze ima tvoja licna frustracija sa poslom i seficom sa ulaskom nase drzave u NATO.
Ako su tvoje licne frustracije jedan od razloga onda ne znam cemu uopste da diskutujemo.

Ovu poruku je izmenio justice: Jun 14 2011, 16:42

+Quote Post
Paralelopiped
poruka Jun 14 2011, 16:59
Poruka #17

Registrovan/a: 3. March 10
Korisnik br: 7,636

Ima mozda pravo ovaj MarcATB. Bolje mi da nekoga jebemo umesto nas da neko jebe. Jbga jebanje je neminovno samo je pitanje na kojoj ces biti strani.

+Quote Post
justice
poruka Jun 14 2011, 17:14
Poruka #18

QUOTE(Paralelopiped @ Jun 14 2011, 17:59) *
Ima mozda pravo ovaj MarcATB. Bolje mi da nekoga jebemo umesto nas da neko jebe. Jbga jebanje je neminovno samo je pitanje na kojoj ces biti strani.

Sta se desilo sa miroljubivom omladinom, all we are saying is give peace a chance i ti fazoni? Mir, brate mir.. Kad udjemo u tu mashineriju rata i krvi nema nazad.

Jel moguce da ste toliko podvodljivi propagandom? Svesna omladina sirom Evrope je protiv NATO-a, ratova, svetskh mocnika..samo nasi napaceni omladinci zvani "hocu da putujem" bi prihvatili sve sto im se servira sa zapada, samo pod obecanjem da ce satro od toga bolje ziveti, a svi znamo da se to nece desiti.

+Quote Post
NS-CODE
poruka Jun 14 2011, 19:18
Poruka #19

Sta se desilo sa miroljubivom omladinom, all we are saying is give peace a chance i ti fazoni?

Snimljeni filmovi, igrane predstave, pisane knjige, pevane pesme...

Rata bilo pre, tada i biće ga večno.
Stupanjem u NATO ne odričemo se prava da i mi imamo svesnu omladinu koja mu se protivi. Kad jednom sva ta omladina osim svesna postane i bitna, lako ćemo izaći.

Da li nam je u interesu da nam momci ginu u Iraku Avganistanu, Libiji?
Da li nam je u interesu da bombardujemo nevin narod sirom sveta?
Da li nam je u interesu da budemo deo poretka koji je pobio na hiljade civila sirom sveta zbog svojih interesa?
Da li nam je u interesu da se zaduzujemo jos vise kod MMF da bi kupovali njihovu vojnu opremu?

To su sve pitanja koja treba razmotriti i izvagati, uz još sijaset drugih, kao što je meta terorizma itd.

Oprema ne mora da bude njihova, samo mora da bude kompatibilna sa njihovom. Može biti i npr ruska, a možemo je i sami praviti. To je zasebno i vrlo kompleksno pitanje. Moje mišljenje je da je treba biti što manje.

Svaka cast na generalizaciji, povezao si ih sve sa nekim kriminalcima, bravo. Kakvih ljudina i momcina tu ima nisi ni svestan.

Slažem se.

Da li mogu da predjem pored toga da su ubili 2000 mojih sunarodnika?
Da li da im oprostim civile, vozove, mostove?
Da li da im oprostim Milicu Rakic i ostalu decu?

Nikako. Pamtiti večno. Kad večnost dođe i prilika se ukaže, onda po ličnom izboru - dal oprostiti, dal "pamti pa vrati". Uglavnom, sada priliku nemamo. Niti traže oprost, a ovo drugo da ne spominjem. Sada je pitanje šta raditi da nama bude bolje i da tu priliku dočekamo. U donošenju takvih odluka nema ni malo mesta emocijama.

Ovu poruku je izmenio NS-CODE: Jun 14 2011, 19:19

--------------------

Godwin's law

+Quote Post
MarcATB
poruka Jun 14 2011, 20:43
Poruka #20

Znao sam da će se pravedni upaliti biggrin_black.gif nagovorio me paralopipedni lol.gif
Pa naravno da putujem, i naravno da me boli patka za Nato i dal će biti kod nas il ne...
i naravno da ko ide u rat, kakav god on bio, sa ciljem da zaradi, zna u šta ulazi... a ta krv NIKADA neće biti na mojim rukama. Dal ima dobrih momčina medju njima, možda i ima, ne interesuje me to. Znam da ih
medju "frenkijevcima" nije bilo, i zato nam se sve ovo desilo.
i naravno da nisam frustriran sa mojim poslom, jer ko što rekoh, radim šta hoću i libo me baš
za mišljenje nekih od gore, dok god me ne sputavaju svojim glupim stavovima... zato sam napravio poredjenje.
Ja kažem da treba oprostiti i onom ko ti se ne izvini i ko ti misli loše, ti kako hoćeš.

--------------------

+Quote Post

4 Stranice V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 20th October 2019 - 21:04