Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

Reply to this topicStart new topic
> Ciklus filmova italijanskog neorealizma, Muzej Savremene Umetnosti Vojvodine - 11.11. - 14.11.
Gosn Pali
poruka Nov 11 2009, 10:42
Poruka #1

I'm Jim Morrison, I'm Dead

Grupa: Members
Registrovan/a: 16. April 02
Korisnik br: 13

НОВИ САД - У Музеју савремене уметности Војводине (МСУВ) од 11. до 14. новембра биће приказан циклус филмова италијанског неореализма из Пеђине филмске колекције, најављено је из МСУВ.

Сви филмови ће бити приказани у кино сали МСУВ, у Дунавској 37. Пројекције почињу у 19 часова и улаз је слободан за све заинтересоване.

11. новембар - Опсесија: Демонски љубавници
Ossessione, 1943. (140 мин.), режија: Лукино Висконти

Искра страсне љубави плане на бензинској станици, крај пута. Након "праска" љубавни пар се отиснуо у потрагу за безбрижном срећом, заборављајући да поштар увек звони двапут. И управо тако се зове римејк који су у Холивуду снимали 1947. и 1981. године.

12. новембар - Деца нас гледају
I bambini ci guardano, 1944. (84 мин.), режија: Виторио де Сика

Деца нас гледају, од њих је тешко нешто сакрити, сведоци су немирних и несвакидашњих догађаја, чак сукоба, због којих ће после кроз живот дуго патити, осећати страдање и губитак. Неки ће, кад постану одрасли људи чувати сећање, реалистично и јасно - како не треба грешити и како избећи наслеђе грешке.

13. новембар - Крадљивци бицикла
Ladri di biciclette, 1948. (93 мин.), режија: Виторио де Сика

У најпознатијем филму италијанског неорелизма један дечак је сведок тешкоћа свог оца у усамљеној борби да врати украдени бицикл, тешко стечени посао и превртљиву, скривену срећу на улицама велеграда. Настао по сценарију Ћезареа Заватинија, као и други познати филмови овог редитеља (Деца нас гледају, Чистачи ципела, Чудо у Милану, Умберто Д).

14. новембар - Улица
La Strada, 1954. (108 мин.), режија: Федерико Фелини

Радознала и сиромашна девојка Ђелсомина присиљена је да путује са грубим снагатором Зампаном по италијанским селима, постајући убрзо његовом робињом која трпи сваку улогу, од веселог пајаца пред простацима до испребијане слушкиње у блату. Овај филм награђен је Оскаром.

Priložene slike
Zakačena slika Zakačena slika Zakačena slika Zakačena slika

--------------------
It's not worth doing something unless you were doing something that someone, somewere, would much rather you weren't doing.
Go to the top of the page

+Quote Post
Arnold_Layne
poruka Nov 15 2009, 18:59
Poruka #2

Registrovan/a: 31. January 05
Korisnik br: 822

i? kako vam se čini La strada?

--------------------
One of these days I'm going to cut you into little pieces

+Quote Post
Gosn Pali
poruka Nov 15 2009, 20:11
Poruka #3

I'm Jim Morrison, I'm Dead

Registrovan/a: 16. April 02
Korisnik br: 13

Hteo sam da pogledam Deca nas gledaju i Kradljivci bicikla, nisam ih do sada gledao, a tematika mi je bila zanimljiva.
Prvi sam pogledao, odličan je, drugi nisam stigao zbog obaveza, ali sam ga skinuo sa neta, pa ću ga pogledati posle. Kod Dece mi se dopada igranje sa moralom, glavni karakteri imaju dubinu.

Felinija nisam planirao da idem da gledam, gledao sam ga ranije.

Iz nekog razloga (pomenuo sam to u podforumu Film) nisu najavili dešavanja za predstojeću nedelju, a video sam da će biti još dobrih projekcija.

--------------------
It's not worth doing something unless you were doing something that someone, somewere, would much rather you weren't doing.

+Quote Post
Sanjcek
poruka Nov 18 2009, 19:04
Poruka #4

いたずらな

Registrovan/a: 7. August 05
Korisnik br: 3,761

La Strada, 1954.

ja ne mogu da verujem da je nagradjen oskarom :( tuga

--------------------
そのいたずらっ娘は何食わぬ顔をした。

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 16th October 2019 - 00:33