Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

Reply to this topicStart new topic
> 3.10. Vojvodina - Partizan 2:0
Moggi
poruka Sep 30 2010, 18:34
Poruka #1

Grupa: Members
Registrovan/a: 1. May 10
Korisnik br: 7,920

север 100 дин,
запад 500 дин,
исток 400 дин.

Свако ко себе сматра навијачем Војводине има обавезу да се појави на стадиону. За овакву утакмицу никакви изговори не пролазе, једноставно тога дана СВИ СМО МИ ВОЈВОДИНА!

Сви треба да уђемо бар пола сата раније на стадион, знате које се гужве направе због претреса, ајде да бар једном будемо паметни и сви уђемо на време!

Ф89

Ovu poruku je izmenio Moggi: Oct 28 2010, 10:40

--------------------
BUDI NOVOSAĐANIN NAVIJAJ ZA VOJVODINU!
Go to the top of the page

+Quote Post
Moggi
poruka Sep 30 2010, 20:16
Poruka #2

Interesantan tekst sa fkvojvodina.com:

Apel za sportsko navijanje

U nedelju fudbalski Novi Sad očekuje još jedan veliki događaj. U goste nam dolazi lider na tabeli i aktuelni šampion države, beogradski Partizan. Jedino ostaje velika žal što će popunjene tribine i borbu na terenu sigurno zaseniti primitivno skandiranje dela navijača beogradskog kluba.

Prošle su gotovo dve decenije od kako pristalice crno-belih boja redovno u Novom Sadu otvoreno vređuju jedan deo građana Republike Srbije. Sudije i delegati na tim mečevima, po običaju, ostajali su nemi na takvo skandiranje.

Eto, i u ovo vreme kada se fudbalska Srbija izborila za civilizacijsku tekovinu da se ne vređaju crnoputi fudbaleri i dalje se toleriše praksa primitivnog skandiranja kada se igraju utakmice protiv Vojvodine. Nadajmo se da će ljudi koji su zaduženi za budućnost srpskog fudbala konačno uraditi nešto kako bi se stalo tome na put.

Ti tzv. navijači svoje ponašanje pravdaju „patriotizmom“, pa zato i ne mogu a da ne prokomentarišem neke čudne anomalije tog rodoljublja. Pre nekoliko meseci preminuo je najbolji igrač u istoriji FK Partizan. Neka mu je večna slava i spomen. Međutim, kada bi se detaljnije pregledaла biografija dotičnog fudbalera, došli bi do vrlo interesatnih podataka.

U ratnoj 1941. godini, kada se trebala braniti otadžbina od napada fašističkih sila, legednu Partizana ne vidimo u jugoslovenskoj uniformi, već kao fudbalera bečke Admire (države koja je tada bila sastavni deo Trećeg rajha). Kada se vratio u tzv. Nezavisnu Državu Hrvatsku 1942. godine dobio je nameštenje u jednoj „kaznenoj ustanovi“, zatim je postao „domobranski djelatnik“, a imao je i tu čast da obuče i reprezentativni dres Pavelićeve države. Na kraju rata, kako bi spasao sebe i svog brata Otoa (koji se zbog svog učešća u Drugom svetsku ratu nalazio u logoru) prelazi u beogradski Partizan i tako pere svoju biografiju.

Od 1941. godine pa do 1944. godine od fašističke ruke je stradalo na hiljade navijača i čak sedmorica igrača prvog tima FK Vojvodina. Možda baš i zato nismo u njihovim očima pravi rodoljubi, jer nas je osnovao krem srpskog građanstva Novog Sada, možda nismo rodoljubi zato što naš grb nema ni komunističku petokraku niti šest baklji, možda nismo velike patriote jer su naši legendarni igrači stradali od fašista, a ne da su igrali za njih?

Na nama VojvodiNAŠIMA je da još jednom dođemo na stadion i da fer i sportski navijamo i pokažemo na delu zašto naš grad ponosno nosi epitet Srpske Atine.

--------------------

+Quote Post
Moggi
poruka Oct 3 2010, 08:00
Poruka #3

Firma 1989 se ovih dana svojski trudi. Ajmo Novosađani pokažimo kako se bodri svoj pravi gradski klub! Nema lepšeg osećaja, voleti svoje i biti svoj na svome ;).gif

--------------------

+Quote Post
Moggi
poruka Oct 4 2010, 17:07
Poruka #4

Pošto sam legao tek u 5 ujutru, slavilo se pošteno ;).gif Materijal je korišćen sa Sajtova i Foruma www.fkvojvodina.com i www.firma1989.com. Tamo možete mnogo detaljnije sve videti, čuti i pročitati.

Voša „iskopirala“ Arsenal

U derbiju sedmog kola Jelen Super Lige fudbaleri Vojvodine zasluženo su savladali goste iz Beograda sa 2:0. Golove za domaći tim postigli su Mario Đurovski u 29. minutu iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, nakon prekršaja bivšeg „lale“ Kizita nad Lazetićem, dok je sudbinu gostiju „zapečatio“ danas sjajni Georgi Merebašvili, u 57. minutu. Voša je tako, nakon Arsenala, nanela drugi uzastopni poraz šampionu Srbije, a da je pobeda bila i ubedljivija ne bi bilo nezasluženo.

Iako je nakon utakmice u Lučanima javnost očekivala nešto defanzivniju postavku crveno-belih, trener Zoran Milinković iznenadio je sve, a najviše goste, vrlo ofanzivnom formacijom. Izuzev jedne šanse na samom početku meča, kada je lob udarac gostiju završio preko gola istrčalog Brkića, Partizan nije imao gotovo nikakve šanse protiv fenomenalno raspoloženih i borbenih igrača Vojvodine. Smenjivali su se napadi crveno-belih, veliki broj izvedenih kornera i opasni prodori po boku nagoveštavali su vodstvo domaćina, i to se konačno desilo sredinom prvog dela. Danas vrlo korisni Lazetić ušao je u kazneni prostor crno-belih, kada je na njega klizeći startovao nekadašnji ljubimac Severa, Jozef Kizito. Lopta je prošla, Lazetić nije, te je sudija Glođović pokazao na krug od kreča, udaljen 11m od gola. Penal je, hladan kao špricer, izveo Mario Đurovski. Lopta i golman Stojković poleteli su u istu stranu, ali je lopta bila brža – 1:0 i delirijum na severnoj tribini „Karađorđa“! Zbunjeni igrači gostiju pokušali su do kraja prvog dela da nađu put do Brkićevog gola, ali su lako mogli već u prvom poluvremenu da ostave svaku nadu, jer su brzi Abubakar, Merebašvili i Lazetić pravili dar-mar u njihovoj odbrani i propustili nekoliko izglednih prilika da nateraju Stojkovića da još koji put pređe gol-liniju i pokupi loptu iza svojih leđa.

Iako se očekivalo da će pauza više koristiti Beograđanima, Voša je nastavila u istom ritmu, kontrolisala sredinu terena i merkala drugi gol, kojim bi definitivno prelomila meč. Nemoćni da urade nešto više sa loptom, fudbaleri Partizana su krenuli sa konstantnim provociranjem i udaranjem crveno-belih momaka, što je glavni sudija tolerisao i u par navrata propustio da crvenim kartonom kazni (malo je reći) nesportske poteze sa njihove strane. U 57. minutu desilo se ono što se, po prikazanom na terenu, i moralo desiti. Merebašvili je krunisao možda i svoju najbolju partiju u dresu Vojvodine i udvostručio prednost Novosađana na 2:0. Bilo je izvesno da bodovi ostaju u Novom Sadu, te su čarke i provokacije gostiju postajale sve bezobzirnije. Do kraja su viđena čak četiri crvena kartona, a da je kriterijum sudija bio iole ujednačen, barem tri su morala pripasti igračima beogradskog tima. Do kraja su viđene po dve-tri šanse na obe strane, ali je odbrana Vojvodine i ovaj put ostala nesavladana, te se razlika na tabeli sa poslednjim sudijskim zviždukom istopila na samo jedan bod.

Derbi jeste opravdao očekivanja fudbalske javnosti i pristutnih gledalaca na najvećem novosadskom stadionu. Pred desetak hiljada gledalaca, viđena su dva gola, velika borba na terenu, četiri crvena kartona, sjajno izdanje Vojvodine... Utisak su, pak, pokvarili gostujući navijači, čije izdanje može da se stavi u ravan njihovih fudbalera. Primitivizam je opet dominirao na istočnoj tribini, kao i toliko puta do sada, ali je fino ispunjeni Sever održao lekciju kako se navija za svoj klub. „Firmi“ čista desetka za današnje izdanje, a upravi kluba ostaje da dobro razmisli o svrsishodnosti poltronske gostoljubivosti prema navijačima beogradskih klubova, jer je na gest davanja 500 besplatnih karata odgovoreno još jednim u nizu divljačkim uništavanjem stolica na Istoku. Sa druge strane, apel za sportskim navijanjem upućen sa istog ovog sajta žigosan je kao „huliganski“. Ostaje da u narednim danima vidimo da li će uprava kluba barem na isti način (a nadamo se vrlo oštrije) reagovati na šovinističke izjave i divljanje primitivaca na istočnoj tribini. Do tada, uživajmo u zasluženoj pobedi.

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=ampvd3vUzEg...player_embedded

Više od pola Zapada naše:

Za 2 nedelje se gostuje u Kuli, idemo svi tamo da napravimo ovakav spektakl, bar 2000 da nas tamo ode! Nastavljamo priču. Volemo Vojvodinu zato što je naša, zato što živimo u Novom Sadu i ponosimo se svojim klubom, jer nema lepšeg osećaja voleti svoje i biti svoj na svome...

--------------------

+Quote Post
mentol
poruka Oct 4 2010, 17:31
Poruka #5

Registrovan/a: 17. October 09
Korisnik br: 7,199

izjeban je partizan totalno...sa zvezdom ocekujewm jos bolju igru smile_black.gif

Pokazali su se kao izrazito shabanski klub.
Cim im neko pokaze koliko su ustvari losi postaju bezobrazni i samo dzapaju -.-
Mogu se kuriti koliko oce sa LS kad su smesni do jaja.

Ovu poruku je izmenio mentol: Oct 4 2010, 17:38

+Quote Post
mentol
poruka Oct 4 2010, 17:42
Poruka #6

Registrovan/a: 17. October 09
Korisnik br: 7,199

I stojkovicu je trebalo dati crveni na keca kad je glavom zabo igraca u 16ercu i dosuditi penal..

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Oct 4 2010, 17:49
Poruka #7

Registrovan/a: 11. November 03
Korisnik br: 340

QUOTE(Moggi @ Oct 4 2010, 18:07) *

thumbup.gif

--------------------
nisu dovoljne reči, samo obične reči da me vrate u život..

+Quote Post
Moggi
poruka Oct 4 2010, 18:46
Poruka #8

Jedna curica se malo duri... animier.gif

http://www.youtube.com/watch?v=RO88tzeZwro...player_embedded

Za ovo se dobija samo žuti:

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Oct 4 2010, 18:51
Poruka #9

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

QUOTE (mentol @ Oct 4 2010, 17:42) *
I stojkovicu je trebalo dati crveni na keca kad je glavom zabo igraca u 16ercu i dosuditi penal..

istog sam mišljenja bio. to inače spada u 10 minuta koje sam gledao.. uspeo sam da uhvatim dva crvena i nešto igre dostojne druge lige (od čega ne sumnjam ne odskače igra ni bilo kog drugog tima, jednostavno takva tura..) bilo kako bilo, čestitke igračima vojvodine.

ono što me plaši su ovi šovinistički ispadi sa obe navijačke strane :( onaj tekst koji je ovde okačen pre utakmice je sve, samo ne poziv na sportsko navijanje. iskreno ne znam "ko je prvi počeo" i šta je uzrok svega, mogu samo reći da mi se ni malo ne dopada :|

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
PR0T0N
poruka Oct 4 2010, 19:12
Poruka #10

Grupa: Root Admin
Registrovan/a: 9. April 02
Korisnik br: 1

Stvarno je bilo uživanje gledati jadan prizor kako partizanovi igrači kako postaju sve bezobrazniji i grublji kako se utakmica približavala kraju. Stojković je zaslužio direktan crveni karton, tu nema dileme, udario je namerno protivnika bez lopte, i to ispred sudije.

Nadigrani su žestoko, nijedan opasan napad nisu napravili za celu utakmicu... al je lepo bilo gledati ih ko bez glave kako iz nemoći i besa počinju da se tuku po terenu. Sreća da nijedan Vošin igrač nije ozbiljnije povređen.

Jel se zna s kim se Smiljanić to zakačio? Posle je imao i neko guranje sa Butorovićem na izlazu, videh slike u Blicu.

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Oct 4 2010, 20:30
Poruka #11

Ne znam da li se folira, ali izjava sasvim na mestu http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudbal/...o-Ligi-sampiona

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
969
poruka Oct 5 2010, 19:01
Poruka #12

Registrovan/a: 9. June 09
Korisnik br: 6,939

QUOTE (Moggi @ Oct 4 2010, 18:07) *
Za 2 nedelje se gostuje u Kuli, idemo svi tamo da napravimo ovakav spektakl, bar 2000 da nas tamo ode! Nastavljamo priču. Volemo Vojvodinu zato što je naša, zato što živimo u Novom Sadu i ponosimo se svojim klubom, jer nema lepšeg osećaja voleti svoje i biti svoj na svome...

Jоš samo fali "dođoši kući" i to je to...

Možda sam ja pogrešno razumeo, ali eto tako mi to sve zvuči. Jel vama nije ok da neko ko je recimo iz Vrbasa navija za Vošu, ili mora biti Novosađanin baš? Što me podseti na "Budi Novosađanin navijaj za Vojvodinu", još jedan od sjajnih slogana.

Kapiram da je ovo sve posledica kompleksa zbog toga što veliki broj ljudi iz NS-a navija za zvezdu ili partizan.

I samo da razjasnim, ja navijam za Vojvodinu (iako nisam rođen u Novom sadu), i meni je jako tužno kad vidim kako čovek iz novog sada vodi klinca na zapad u partizanovom dresu, da taj klinac navija protiv kluba iz njegovog grada....
Treba naravno neka vrsta kampanje za privlačenje više ljudi na stadion, što vi vidim i radite već par godina unazad što je za pohvalu, međtuim meni lično se ne sviđaju neki delovi te kampanje, poput iznad navedenih. Tako da bih voleo da mi odgovoriš na ovih mojih par rečenica iznad, možda ja nisam nešto dobro skapirao ili šta već...

pozdrav

Ovu poruku je izmenio 969: Oct 5 2010, 19:01

+Quote Post
Moggi
poruka Oct 6 2010, 11:48
Poruka #13

QUOTE(969 @ Oct 5 2010, 20:01) *
Jоš samo fali "dođoši kući" i to je to...

Možda sam ja pogrešno razumeo, ali eto tako mi to sve zvuči. Jel vama nije ok da neko ko je recimo iz Vrbasa navija za Vošu, ili mora biti Novosađanin baš? Što me podseti na "Budi Novosađanin navijaj za Vojvodinu", još jedan od sjajnih slogana.

Kapiram da je ovo sve posledica kompleksa zbog toga što veliki broj ljudi iz NS-a navija za zvezdu ili partizan.

I samo da razjasnim, ja navijam za Vojvodinu (iako nisam rođen u Novom sadu), i meni je jako tužno kad vidim kako čovek iz novog sada vodi klinca na zapad u partizanovom dresu, da taj klinac navija protiv kluba iz njegovog grada....
Treba naravno neka vrsta kampanje za privlačenje više ljudi na stadion, što vi vidim i radite već par godina unazad što je za pohvalu, međtuim meni lično se ne sviđaju neki delovi te kampanje, poput iznad navedenih. Tako da bih voleo da mi odgovoriš na ovih mojih par rečenica iznad, možda ja nisam nešto dobro skapirao ili šta već...

pozdrav

Ne fali, niti će ikad faliti. Ne znam na osnovu čega si zaključio to o "đođošima"?

"Budi Novosađanin navijaj za Vojvodinu" je upravo upućen Novosađanima koji su pre svi od reda bili navijači Vojvodine, ali su vremenom izgubili interesovanje za klub. Želja je da se oni ponovo približe klubu i vrate na stadion.

Ovu poruku je izmenio Moggi: Oct 6 2010, 11:53

--------------------

+Quote Post
siniSter
poruka Oct 6 2010, 17:38
Poruka #14

Registrovan/a: 18. February 05
Korisnik br: 1,824

ko smislja ove parole svega vam :D
nk partizan, kurtoni joj :))))

p.s. sranje su ocu da kazem.

Ovu poruku je izmenio siniSter: Oct 6 2010, 17:39

--------------------
wakanpi

+Quote Post
Kuzma
poruka Oct 6 2010, 21:50
Poruka #15

Registrovan/a: 21. August 06
Korisnik br: 5,587

QUOTE (siniSter @ Oct 6 2010, 18:38) *
ko smislja ove parole svega vam biggrin_black.gif
nk partizan, kurtoni joj smile_black.gif)))

samo kad ste vi musavci uvek kreativni a ni ne znate ko vam pravi koreografije ....

+Quote Post
Moggi
poruka Oct 7 2010, 18:37
Poruka #16

QUOTE(siniSter @ Oct 6 2010, 18:38) *
ko smislja ove parole svega vam biggrin_black.gif
nk partizan, kurtoni joj smile_black.gif)))

Jel ti i ovo sranje? D.gif

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Oct 7 2010, 19:16
Poruka #17

QUOTE (Moggi @ Oct 7 2010, 18:37) *
Jel ti i ovo sranje? D.gif

razume se, klubu će biti naplaćeno oštećenje staze, je li tako?

Ovu poruku je izmenio NS-CODE: Oct 7 2010, 19:17

--------------------

Godwin's law

+Quote Post
969
poruka Oct 8 2010, 17:07
Poruka #18

Registrovan/a: 9. June 09
Korisnik br: 6,939

QUOTE (Moggi @ Sep 30 2010, 21:16) *
Interesantan tekst sa fkvojvodina.com:

Apel za sportsko navijanje

Na nama VojvodiNAŠIMA je da još jednom dođemo na stadion i da fer i sportski navijamo i pokažemo na delu zašto naš grad ponosno nosi epitet Srpske Atine.

I onda uzmu i krenu da pale šaleve koje su oteli kao "plen", sjajno zaista.

I da dodam, i meni su sranje slogani, kad sam video slike nisam znao da li da se smejem ili da plačem realno smile_black.gif
"KAD NEMATE ŠTA DA KAŽETE VI LUPITE IL SLAŽETE" - jel ovo pisao Jovica iz osmog tri?

+Quote Post
Moggi
poruka Oct 8 2010, 17:57
Poruka #19

Skroz pogresno tumacite! "Apel za sportsko navijanje" je namenjen bolesnom grobarima koji su se sprdali sa mrtvim Dejanom Dimitrijevicem i velicali ubistvo i ubicu. I na ovoj utakmicu su isto cinili. To je dno dna. Njima je namenjena parola o tome da im klub igra u Ligi Sampiona,a da su oni i dalje gomila kurtona. Zatim, pevaju nam konstanto da smo pola madjari, pola - ustase, a pritom ne gledaju u svoje dvoriste, na to se odnosi deo teksta o Stjepanu Bobeku, "casniku" NDH. Parole sa utakmice su pogodile metu, posebno ova o lupetanju i laganju, pronaci ce se navijaci partizna iz Novog Sada koji sve i svasta pricaju svojim vodjama iz Beograda. Najbitnije je da smo mi odneli pobedu na terenu i na tribinama i da uz pobednicki - pozitivan talas i energiju za par dana "okupiramo" Kulu.

Pozdrav!

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Oct 9 2010, 14:11
Poruka #20

Sve u svemu..

... niste uspeli.

--------------------

Godwin's law

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 15th September 2019 - 10:48