Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

2 Stranice V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Festivali, izložbe, saloni stripa...
Minuteman
poruka Mar 29 2014, 20:51
Poruka #1

Grupa: Members
Registrovan/a: 16. May 13
Korisnik br: 15,356

--------------------
Révolution Sociale Et Libertaire
Go to the top of the page

+Quote Post
Minuteman
poruka Mar 29 2014, 20:52
Poruka #2

7. salon stripa - Laktaši 2014.

7. SALON STRIPA LAKTAŠI 2014

U periodu od 11. do 13. aprila 2014. godine, u Galeriji JU "Centar za kulturu i obrazovanje" Laktaši, održaće se sedmi po redu Salon stripa.
Međunarodni strip festival u Laktašima je jedini strip festival u Bosni i Hercegovini.

Svečano otvaranje će biti 11. aprila sa početkom u 20.00 časova. Učesnici i posjetioci će imati priliku da uživaju u promocijama, strip radionicama i druženju.

Ne propustite ovu nesvakidašnju strip manifestaciju koja je unikatna na širem području regije.

Organizatori: JU Centar za kulturu i obrazovanje Laktaši i strip autor Milorad Vicanović Maza

Kontakt: facebook.com/milorad.maza
+387 51 532 217

Ovu poruku je izmenio Minuteman: Mar 29 2014, 21:13

--------------------

+Quote Post
Minuteman
poruka Mar 29 2014, 20:53
Poruka #3

--------------------

+Quote Post
Minuteman
poruka Mar 29 2014, 20:55
Poruka #4

Međunarodni festival stripa - NIFEST 23-27. april 2014.

U Nišu se od 23. aprila do 27. aprila 2014. godine održava Međunarodni festival stripa - NIFEST 2014.
Osnivač festivala je Udruženje ljubitelja stripa (u procesu imenovanja) iz Niša, a festival se održava pod pokroviteljstvom gradske opštine Pantelej.

Na festivalu će gostovati domaći i strani strip autori, a plan je da sve srpske izdavačke kuće i knjižare budu prisutne na festivalu.

Facebook strana: facebook - NiFest

Ovu poruku je izmenio Minuteman: Mar 29 2014, 21:15

--------------------

+Quote Post
Minuteman
Poruka #5

--------------------

+Quote Post
Minuteman
Poruka #6

--------------------

+Quote Post
Minuteman
poruka Mar 29 2014, 20:56
Poruka #7

Ovu poruku je izmenio Minuteman: Apr 4 2014, 20:53

--------------------

+Quote Post
redford
poruka Mar 30 2014, 13:30
Poruka #8

Registrovan/a: 8. February 13
Korisnik br: 15,024

QUOTE(Minuteman @ Mar 29 2014, 20:52) *
7. salon stripa - Laktaši 2014.

7. SALON STRIPA LAKTAŠI 2014

U periodu od 11. do 13. aprila 2014. godine, u Galeriji JU "Centar za kulturu i obrazovanje" Laktaši, održaće se sedmi po redu Salon stripa.
Međunarodni strip festival u Laktašima je jedini strip festival u Bosni i Hercegovini.

Svečano otvaranje će biti 11. aprila sa početkom u 20.00 časova. Učesnici i posjetioci će imati priliku da uživaju u promocijama, strip radionicama i druženju.

Ne propustite ovu nesvakidašnju strip manifestaciju koja je unikatna na širem području regije.

Organizatori: JU Centar za kulturu i obrazovanje Laktaši i strip autor Milorad Vicanović Maza

Kontakt: facebook.com/milorad.maza
+387 51 532 217

Ovo sam ja trebao postaviti, jer stanujem u Laktasima. smile_black.gif Dobra tema, Minutman-e, bas sam neki dan razmisljao kako ne postoji na forumu neka slicna.
Sad za Salon...ko moze neka dodje, stvarno nije lose, mali saloncic, dobro i opusteno drustvance, strip radionica, pivce za zivce, promocija strip magazina 'Parabellum' br.5, subotom se zna desiti da bude i berza stripova... Jos jednom, ko moze neka dodje, mislim da se nece pokajati!

+Quote Post
Minuteman
poruka Mar 30 2014, 14:33
Poruka #9

QUOTE(redford @ Mar 30 2014, 14:30) *
Ovo sam ja trebao postaviti, jer stanujem u Laktasima. smile_black.gif Dobra tema, Minutman-e, bas sam neki dan razmisljao kako ne postoji na forumu neka slicna.
Sad za Salon...ko moze neka dodje, stvarno nije lose, mali saloncic, dobro i opusteno drustvance, strip radionica, pivce za zivce, promocija strip magazina 'Parabellum' br.5, subotom se zna desiti da bude i berza stripova... Jos jednom, ko moze neka dodje, mislim da se nece pokajati!

Hvala! thumbup.gif
Ko može doći će, ali računamo da ćeš nam napisati mali pregled događaja i par reči o atmosferi na salonu... smile_black.gif

--------------------

+Quote Post
Minuteman
poruka Apr 3 2014, 16:41
Poruka #10

PRVA INTERNACIONALNA
IZLOŽBA BUGARSKOG STRIPA U LESKOVCU

Leskovčani će 04. Aprila 2014. u 18:30 u Galeriji Leskovačkog kulturnog centra biti u prilici da prvi van Bugarske vide Nacionalnu izložbu Bugarskog stripa. Naime, izložba koju je septembra 2013. godine u Sofiji otvorio predavač u Leskovačkoj školi stripa Marko Stojanović će, nakon izlaganja u svim većim bugarskom gradovima, biti premijerno postavljena van granica Bugarske upravo u Leskovcu.

Građani Leskovca će imati tu retku čast da prvi vide ono najbonje što je nastalo u preko sedam decenija razvoja devete umetnosti u Bugarskoj, a otvaranju izložbe će prisustvovati i Petar Stanimirov, predsednik Odseka za stripa pri Udruženju likovnih stvaralaca Bugarske, strip autor Rumen Čaušev i vodeći bugarski strip teoretičar Anton Stajkov. Leskovac nije slučajno dobio tu privilegiju da bude prvi strani grad u kokme će ova izložba biti postavnjena, budući da postoji dugačka saradnja između Leskovačke škole stripa „Nikola Mitrović Kokan“ i bugar-skih strip autora. Ta saradnja će biti krunisana potpisivanjem protokola o saradnji i zvaničnim „bratimlje-njem“ Leskovca i Sofije na polju stripa, što je prvi takav slučaj na području Balkana i Evrope.

Organizator izložbe je Leskovački kulturni centar, a suorganizator Udruženje ljubitelja stripa i pisane reči „Nikola Mitrović Kokan“.

--------------------

+Quote Post
redford
poruka Apr 18 2014, 13:47
Poruka #11

Prodje i 7. Salon u Laktasima, sta da kazem...jedna od boljih stvari u 'nasem malom mistu'. smile_black.gif U odnosu na proslogodisnji Salon bilo je nesto manje strip-autora, ali svejedno provod i druzenje su bili super. Crtalo se, cugalo, kupovali stripovi...Raduje me sto je bilo dosta posjetilaca mladjeg uzrasta koji se zanimaju i za skupljanje ali i za crtanje stripova.

Pogledajte i kratki video pa osjetite djelic atmosfere: https://www.youtube.com/watch?v=KwHx1U4lw0A

+Quote Post
Mr.Milan 79
poruka Apr 18 2014, 15:41
Poruka #12

Registrovan/a: 7. June 13
Korisnik br: 15,414

QUOTE(redford @ Apr 18 2014, 14:47) *
Prodje i 7. Salon u Laktasima, sta da kazem...jedna od boljih stvari u 'nasem malom mistu'. smile_black.gif U odnosu na proslogodisnji Salon bilo je nesto manje strip-autora, ali svejedno provod i druzenje su bili super. Crtalo se, cugalo, kupovali stripovi...Raduje me sto je bilo dosta posjetilaca mladjeg uzrasta koji se zanimaju i za skupljanje ali i za crtanje stripova.

Pogledajte i kratki video pa osjetite djelic atmosfere: https://www.youtube.com/watch?v=KwHx1U4lw0A

Da li su ovi koji crtaju dobili pribor ili su nosili svoj?

+Quote Post
redford
poruka Apr 18 2014, 16:25
Poruka #13

QUOTE(Mr.Milan 79 @ Apr 18 2014, 16:41) *
Da li su ovi koji crtaju dobili pribor ili su nosili svoj?

Crtaci su, uglavnom, imali svoj licni pribor dok je za mladje ucesnike Maza obezbjedio grafitne olovke, flomastere, tus-olovke, itd.

+Quote Post
Minuteman
poruka Apr 18 2014, 17:10
Poruka #14

QUOTE(redford @ Apr 18 2014, 14:47) *

Odlična atmosfera thumbup.gif

--------------------

+Quote Post
Mr.Milan 79
poruka Apr 18 2014, 21:26
Poruka #15

QUOTE(redford @ Apr 18 2014, 17:25) *
Crtaci su, uglavnom, imali svoj licni pribor dok je za mladje ucesnike Maza obezbjedio grafitne olovke, flomastere, tus-olovke, itd.

Svaka mu cast thumbsup.gif Mozda i ja nekada dodjem na taj salon, ko zna...

+Quote Post
Mr.Milan 79
poruka Apr 19 2014, 12:42
Poruka #16

I da, da li su mladi crtaci nosili sa sobom pribor koji dobiju, i sta je bilo sa crtezima?

+Quote Post
redford
poruka Apr 19 2014, 13:01
Poruka #17

QUOTE(Mr.Milan 79 @ Apr 19 2014, 13:42) *
I da, da li su mladi crtaci nosili sa sobom pribor koji dobiju, i sta je bilo sa crtezima?

Nisu dobijali pribor na poklon, samo dok traje radionica. Crtezi ce biti izlozeni na iducem Salonu, od prosle godine takva je procedura. Prije su, inace, strip autori slali svoje table za Salon pa se to izlagalo ali sad je ovako. Nije to ni lose, motivise ljude da crtaju jer znaju da ce pored crteza strip majstora i njihov crtez biti na iducem Salonu (i ja sam uradio 3 crteza, hehe).

+Quote Post
Mr.Milan 79
poruka Apr 19 2014, 13:37
Poruka #18

QUOTE(redford @ Apr 19 2014, 14:01) *
Nisu dobijali pribor na poklon, samo dok traje radionica. Crtezi ce biti izlozeni na iducem Salonu, od prosle godine takva je procedura. Prije su, inace, strip autori slali svoje table za Salon pa se to izlagalo ali sad je ovako. Nije to ni lose, motivise ljude da crtaju jer znaju da ce pored crteza strip majstora i njihov crtez biti na iducem Salonu (i ja sam uradio 3 crteza, hehe).

Kada budes mogao, uslikaj i postavi te crteze, zanima me kako crtas biggrin_black.gif.

+Quote Post
redford
poruka Apr 19 2014, 14:42
Poruka #19

QUOTE(Mr.Milan 79 @ Apr 19 2014, 14:37) *
Kada budes mogao, uslikaj i postavi te crteze, zanima me kako crtas biggrin_black.gif.

Ne mogu postaviti te crteze, zato sto su kod Maze. Evo pogledaj Kena, to mi je ,pored Texa koji je na zidu, najbolji rad... smile_black.gif

+Quote Post
Minuteman
poruka Apr 19 2014, 16:46
Poruka #20

QUOTE(redford @ Apr 19 2014, 15:42) *
Ne mogu postaviti te crteze, zato sto su kod Maze. Evo pogledaj Kena, to mi je ,pored Texa koji je na zidu, najbolji rad... smile_black.gif

Možeš i profesionalno da crtaš stripove, odličan ti je crtež! smile_black.gif

Ovu poruku je izmenio Minuteman: Apr 19 2014, 16:49

--------------------

+Quote Post

2 Stranice V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 16th December 2019 - 03:16