Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

Reply to this topicStart new topic
> Feeling the book
Sanjcek
poruka Aug 1 2007, 17:54
Poruka #1

いたずらな

Grupa: Members
Registrovan/a: 7. August 05
Korisnik br: 3,761

Da li vam se dogadja da se toliko udubite u radnju knjige da postanete potpuno nesvesni okoline i koncentrisani samo na knjigu, ne samo psihichki nego i fizichki?

I da li vam se nekad deshavalo da se ponashate par dana kao glavni ili sporedni lik te knjige... =)

da malo pojasnim svoja pitanja...

meni se jedared desilo, chitajutji ( Stephen King ) "Vretja kostiju", da ostanem potpuno bez vazduha, tachnije dobila sam takav osetjaj kao da tju se ugushiti, jer se u tom poglavlju knjige glavni lik davio u svom snu...bla bla bla...uglavnom bio je jebeno chudan osetjaj.
u istoj knjizi par puta sam dobijala osetjaj da je neko iza mene...

bila sam prva godina srednje, i bash je ostavila snazhan utisak na mene.

nedavno kada sam chitala "Badem" (intimnu pripovest) sam se osetjala jako izazovno... bla, smeshno mi sada to da govorim ali eto ostavi i ona utisak na mene =)))

kada chitam krimi knjige, chesto se zamishljam kao neka uloga u toj bandi =) i uglavnom se pronadjem u nekom od mafijasha 8)
smeshno je ovo sve =)
ali kontam da se svima koji chitaju knjige to deshava i da je to ustvari jedno od razloga shto ih chitamo, imamo priliku da budemo neko drugi =)

a vi?

--------------------
そのいたずらっ娘は何食わぬ顔をした。
Go to the top of the page

+Quote Post
Kathy
poruka Aug 1 2007, 21:32
Poruka #2

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 9. April 02
Korisnik br: 2

Pa ne udubim se bas toliko da zamisljam da sam neki lik iz knjige, ali mi se desavalo sto puta da ne mogu da se odvojim od iste.

Poslednji put mi se to desilo nedavno sa serijalom "Pesma leda i vatre". Znaci procitala sam, kolko, 5-6 knjiga za mesec dana D.gif (spremala sam ispite uz to). Citam nocu i kad vidim kolko je sati slogiram se kako je brzo proslo.

Slican osecaj kao kad sam igrala Heroje D.gif :love:
S tim sto sam tad imala taj luksuz da docekam zoru, a sad prc.

--------------------

+Quote Post
Gosn Pali
poruka Aug 1 2007, 22:53
Poruka #3

I'm Jim Morrison, I'm Dead

Registrovan/a: 16. April 02
Korisnik br: 13

И даље трипујем да сам паладин :>

--------------------
It's not worth doing something unless you were doing something that someone, somewere, would much rather you weren't doing.

+Quote Post
Arnold_Layne
poruka Aug 2 2007, 01:32
Poruka #4

Registrovan/a: 31. January 05
Korisnik br: 822

(Sanjcek)
meni se jedared desilo, chitajutji ( Stephen King ) "Vretja kostiju", da ostanem potpuno bez vazduha, tachnije dobila sam takav osetjaj kao da tju se ugushiti, jer se u tom poglavlju knjige glavni lik davio u svom snu...bla bla bla...uglavnom bio je jebeno chudan osetjaj.
u istoj knjizi par puta sam dobijala osetjaj da je neko iza mene...

bila sam prva godina srednje, i bash je ostavila snazhan utisak na mene.

ivotinjska farma, reenica pred kraj 'jedna svinja hodala je na zadnjim nogama' (evo opet sam se najeio). ja, koji palim sva svetla u kui i budim roditelje da dovrim knjigu pred njima budnim (3. srednje).
i dalje je smatram veom od '84te. mnogo veom. jer te preseca onako na par mesta odjednom, vei efekat ostavlja jer nema ljudi i mnogo se bolje vidi njegov oaj kojem je pristustvovao u panskom gradjanskom ratu kad je gledao upravo takve crvene svinjurde, one najgore kako izdaju najbolje.
sve u svemu, nikad nakon toga nisam imao takav oseaj itajui. ubilo me, neto slino mi se desilo na kraju Darmuovog 'dead man'a.

--------------------
One of these days I'm going to cut you into little pieces

+Quote Post
DnBQueenwithoutD...
poruka Aug 2 2007, 09:47
Poruka #5

Registrovan/a: 27. January 03
Korisnik br: 168

Aleksandar Tisma je jako dobar realisticar i deskripcionista... sto se mene tice, njegove knjige >>disu<<... dok citam, osecam mirise, cujem zvuke, a kontam da slike koje se javljaju u glavi nisu toliko posledica imaginacije koliko su nametnute iz samog teksta, jer price zaista imaju neku zivu klicu u sebi

--------------------

+Quote Post
immacolate
poruka Aug 3 2007, 20:23
Poruka #6

Registrovan/a: 20. August 04
Korisnik br: 558

(Kathy)
Poslednji put mi se to desilo nedavno sa serijalom "Pesma leda i vatre". Znaci procitala sam, kolko, 5-6 knjiga za mesec dana D.gif (spremala sam ispite uz to).

da, chuo sam da si u to vreme trazila od ljudi da te oslovljavaju sa "moja gospo", i ishla naokolo u korsetima

--------------------
Chris Benoit 1967 - 2007

+Quote Post
Kathy
poruka Aug 3 2007, 22:28
Poruka #7

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 9. April 02
Korisnik br: 2

(immacolate)
(Kathy)

Poslednji put mi se to desilo nedavno sa serijalom "Pesma leda i vatre". Znaci procitala sam, kolko, 5-6 knjiga za mesec dana D.gif (spremala sam ispite uz to).

da, chuo sam da si u to vreme trazila od ljudi da te oslovljavaju sa "moja gospo", i ishla naokolo u korsetima

:oops2:

Nije da nije prijalo D.gif Jedva cekam sledecu knjigu :nevinasce:

--------------------

+Quote Post
*starlight*
poruka Aug 23 2007, 00:56
Poruka #8

Registrovan/a: 9. January 05
Korisnik br: 717

hahahah tachno znam koji je trip sa ponashanjem pod utiskom knjige.
to sam radila kad sam bila mala.
mada ...na mene su filmovi ostavljali jachi utisak.
istripovana posle filma sam znala da se ponasham veoma chudno poistovecujuci se sa glavnom junjakinjom ili sl :]

ali danas kad sam matora koka (lol) nemam takav trip ..
sad je malo drugachiji.
atmosfera knjige ili filma me ubaci u neki istripovan mod i jako utiche konkretno na moje raspolozhenje.

tako da ako neshto tezhe chitam jako lako postanem depresivna i obrnuto (shto je mnogo lepshi trip ..jel :])

p.s.
ove godine na moru sam nashla sasvim sluchajno u nekom
chasopisu opis slichnog fenomena koji je imenivan.
ali u pitanju su ljudi, sa tezhim sluchajem poremecaja ,koji tokom chitanja knjiga sebe totalno izoluju od stvarnosti i pochinju da zhive
u svetu knjige,mashte...

mislim da je naziv bio "shizotidna ili shizoidna" nisam sigurna (izvinjavam se ako naziv nije tachno u slovo takav ..ispravice me neko smile.gif )

--------------------
"sacu sve da ti porushim"
my work

+Quote Post
cyber_tasha
poruka Sep 19 2007, 03:34
Poruka #9

Registrovan/a: 2. May 04
Korisnik br: 478

ja nikad nemala taj 3p sa filmovima.. valjda zato sto traju samo 1,5h..

al zato sa knjigom kad citam iz dana u dan.. desi se vala..
neke misli ili stavovi gl.junaka predju mi u glavu.. ili situacija.. /pogotovo cudno kada je vreme i mesto dalje od realnog/.. a to sve valjda zato sto kad se udubim, o knjizi razmisljam i kad je ne citam tj.do sledeceg citanja i onda nekako potpuno postanem zaokupljena pricom iz knjige i da .. malo se udaljim od realnog sveta..

al to je valjda sve normalno.. zato knjiga i zna tako da obuzme..=]]

+Quote Post
olive-green
poruka Sep 19 2007, 10:25
Poruka #10

Registrovan/a: 6. December 04
Korisnik br: 681

Saturday - lan McEwan

--------------------
what goes around comes around.

+Quote Post
Amsterdam
poruka Oct 8 2010, 23:13
Poruka #11

Registrovan/a: 13. June 10
Korisnik br: 8,141

Umberto Eko - Fukoovo klatno

+Quote Post
NS-CODE
poruka Oct 9 2010, 09:11
Poruka #12

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

eh, šta 3 godine učine od foruma

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
Cicatrix
poruka Oct 10 2010, 00:47
Poruka #13

Dr PePe

Registrovan/a: 16. March 07
Korisnik br: 6,133

dobro mi dodje tema
ja sad citam pesme leda i vatre i idem okolo i govorim bratu da nikad nece biti vitez i da ce mi pasti u nemilost... whistle.gif a i onako misli da nisam sva svoja...

--------------------
I wanna know Have you ever seen the rain...

+Quote Post
dukelander
poruka Nov 11 2010, 10:09
Poruka #14

Evil Pony

Registrovan/a: 3. December 03
Korisnik br: 357

QUOTE (Cicatrix @ Oct 10 2010, 00:47) *
dobro mi dodje tema
ja sad citam pesme leda i vatre i idem okolo i govorim bratu da nikad nece biti vitez i da ce mi pasti u nemilost... whistle.gif a i onako misli da nisam sva svoja...

i ja sam se navukao sada na igru prestola, skroz sam u tom svetu, i imam mach i jezovuka

uh!!

--------------------

+Quote Post
dig
poruka Feb 25 2011, 10:31
Poruka #15

Advance Mamber

Registrovan/a: 1. November 02
Korisnik br: 109

meni jednom samo i to skoro. Slushao sam neku audio knjigu hihi varanje, i ishao u radnju da kupim leba i pogledao u kasirku i pocheo se smejati naglas i govoriti ooook...Onda sam se smirio, platio i otishao dalje smile_black.gif

--------------------
[url="http://gawker.com/5037013/the-history-of-xenu-as-explained-by-l-ron-hubbard-himself-in-8-minutes"]Sign up now![/url]
[img]http://i.imgur.com/9qHySCu.jpg[/img]

+Quote Post
Diona
poruka Jun 26 2011, 13:06
Poruka #16

Registrovan/a: 26. June 11
Korisnik br: 11,993

Pored toga sto se i uzivim, i osetim sve sto pise, imam i veliki minus jer se poistovecujem sa likom ili pak razumem tu neku osobu zasto je to uradila i slicno. Ponekada pomislim da postajem nemoralna, losa, itd.
Samo me nervira sto kratko mogu da uzivam u nekoj knjizi. Nikada ne mogu da citam na miru. Stalno nekome trebam, a ako iskljucim telefon, zvono.. Mogu da spremim sekirce, da se ne muce oni. Ali se uvek vezem za te neke teske likove, depresivne, sa teskim zivotima, sa filozofijama- zasto zivim, sta je svrha zivota, sta ja to radim... Dok sam bila manja, vise sam bila u svetu vila, carobnjaka (i sada sam D: ali to vise i jos puno toga necu da priznam ikome vise, nakon velikog ismejavanja da sam za ludnicu).

+Quote Post
Nikola
poruka Jun 26 2011, 13:31
Poruka #17

Horn Dog

Registrovan/a: 25. August 03
Korisnik br: 293

Heh, mora da ti se dopao GoT : )))

--------------------
JA SVE ZNAM, JA SAM MNOGO PAMETAN.
--------------------
"YOUNG, DUMB, FULL OF CUM"
--------------------
Zashto komshijin klinja ima veci penis od mene?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 korisnika čita ovu temu (2 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 16th November 2019 - 21:54