Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

Reply to this topicStart new topic
> auto škola
Gosn Pali
poruka Aug 18 2010, 11:25
Poruka #1

I'm Jim Morrison, I'm Dead

Grupa: Members
Registrovan/a: 16. April 02
Korisnik br: 13

ćao

gde ste se pripremali za polaganje vozačkog i kakva su vam iskustva sa auto školama?

--------------------
It's not worth doing something unless you were doing something that someone, somewere, would much rather you weren't doing.
Go to the top of the page

+Quote Post
NS-CODE
poruka Aug 18 2010, 11:55
Poruka #2

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

i da li se još plaća po starom?

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
ultramarine
poruka Aug 18 2010, 13:33
Poruka #3

neki veliki dr mr

Registrovan/a: 26. August 05
Korisnik br: 3,794

hahah, da li je moguce, bas sam hteo da otvorim temu vezanu za autoskole, kad ono ne lezi vraze smile_black.gif

elem, ono sto sam hteo da postavim je sledeci tekst i pitanje: da li biste otisli u ovu autoskolu da procitate sledeci tekst?
necu imenovati skolu, ali svako moze lako da dodje do originalne stranice odakle je tekst:

Kako izabrati vozilo

Naj veći izbor je kod vozila B kategorije, to je naj masovnije obučavanje u auto školama. Za ostale kategorije će te za radi manjih potreba u najviše primera voziti sa vozilima koja auto škola trenutno ima. Danas možete birati vozila po markama, veličini, opremi i preglednosti.

Kako izbrati vozilo u autoškoli?

Marka vozila

Upotreba skupljih i kvalitetnijih vozila je običajno lakše za radi raznih tehničkih dodataka koje ne poseduju vozila nižih kategorija. Automobile visokog kvaiteta imaju redke auto škole. Obuka kandidata se čak i ne preporučuje sa takvim vozilima. Kandidatima sa takvim vozilima je teško naučiti na sve spretnosti i dobre tehnike vožnje jer svi ti tehnički dodatci u takvim vozilima vam to onemugaćavaju. Uglavnom su ti dodatci ugrađeni u vozila da popravljaju (ispravljaju) odrđene greške vozača, pomažu i upozaravaju vozača u vožnji. Iz istih razloga je svuda po svetu osim obuke invalida (paraplegika) zabranjena obuka kandidata sa vozilima koja imaju dodane neke automatske funkcije (automatski menjač ...).

Funkcija auto škole je da se kandidat u obuči nauči na sve spretnosti i što bolje tehnike vožnje dobrog sigurnog vozača.

U auto školama su uglavnom vozila srednjog klase, koja u glavnom preovladuju i na putevima. Isto tako su cene obuke sa vozilima visoke klase neprimerno više. Naj primernije je da izaberete vozilo za obučavanje jednako ili slično vozilu koje vas čeka kod kuće, koje če te kasnije voziti.

Veličina vozila

U auto školama uglavnom imaju vozila standardnih dužina. U koliko kod kuće ima te kraće vozilo, sigurno nećete imati problema sa dužinom vašog vozila, ako je obratno, kasnije će te morati biti oprezniji dok se ne naviknete na dužinu vozila. Naj bolje je da izaberete dužinu vozila za obuku sličnu ili jednaku dužni vozila kojog imate kod kuće.

Preglednost iz vozila

Za sigurnost vožnje je preglednost iz vozila jedan od naj važnijih faktora. Važno je da iz vozila imamo što veću preglednos na sve četiri strane vozila (levo, desno, napred, nazad). Auto neka ima što više staklenih površina. Stubovi koji podržavaju krov vozila neka ne previše zakrivaju pregleda na putu. Zadnje staklo neka bude što veće.

Opremljenost automobila

Važno je da izaberete automobil u kojom možete pravilno i optimalno prilagoditi prostor svojim zahtevima. To znači da možete u skladu sa vašom veličinom - rastom pravilno prilagoditi udaljenost sedišta i tela od volana (ne sme biti pre blizu ili pre daleko), razdaljinu od komandi na podu (kvačilo, kočnica, gas). Noge ne smeju biti previše istegnjene da ne moženmo do kraja pritisnuti kvačilo ili da jedva dotaknemo kočnicu ili gas. Ako su previše skrčene, već pri kraćoj vožnji će vas boleti noge. Sedište mora biti nagnuto tako da kada sedimo da sa kičmom imamo oslonac na sedištu. Naslanjač mora biti namešten tako da nije prenisko ili previsoko za glavu. Pravilno je da kada naslonimo glavu da nam glava dođe u sredinu naslanjača i medj vožnjom udaljena od naslanjača za debljinu dlana. Razdaljina tela do volana mora biti takva da nismo previše udaljeni ili pre blizu (istegnjene ili skrčene ruke). Kada ruke postavimo na volan ugao ruku neka bude približno od 120-145 stepeni. Spoljašnja i unutrašnja ogledala neka budu nameštena tako da sa blagim pokretom glave imamo dobar pregled u svim ogledalima. Ogledala namestimo tako da na sedištu sedimo u položaju u kojom će mo sedeti u vožnji i brez pomeranja tela istegnemo ruke i namestimo ogledala. Visina sigurnostnog pojasa. Danas vozila imaju mogućnost podešavanja visine siguronosnog pojasa kojog nameštamo prema svojoj visini. Na stubu kod vrata na gornjoj tački sigurnosnog pojasa na levoj i na desnoj strani vozila, sigurnosni pojas pomeramo gore ili dole tako da nam sigurnostni pojas pada preko ramena. Klimatske uređaje nameštajte tako da se prijatno osećate u vožnji, brez ekstremnih razlika temperaturom u vozilu i spoljnom temperaturom. Vožnja sa zatvorenim prozorima omogućava sigurniju vožnju, buka iz okoline će vas više dekoncentrirati i odvraćati pažnju od puta.

otprilike, sve sto je mogao da zajebe, zajebao je smile_black.gif

@tema
ja i c0d3r polagali u autoskoli 4x4, kod istog instruktora i imam vrlo pozitivno iskustvo sa njima. moja devojka bas zeli da uci voznju i cuo sam se sa mojim instruktorom koji je i vlasnik skole, casovi su 20.000 na jugicu i 24.000 na opelu korsi.
inace ja sam polagao na reno twingu.

i da, koliko znam, jos uvek se placa po starom.

--------------------
We don't inherit the world from our ancestors - We borrow it from our children.

+Quote Post
Ivy in the sky
poruka Aug 18 2010, 19:14
Poruka #4

Registrovan/a: 29. November 05
Korisnik br: 4,001

ja se ne secam kako se moja auto shkola zvala
verovatno zato shto nisam bash mnogo tamo nauchila..
nismo ishli u nocnu voznju,sve je bilo nekako na brzaka,neshto malo chasova i sve zbrzano
polozila samo zato shto mi inspektorka u kolima udavala cerku pa bila obuzeta peshkirima i muzicharima pa nishta od mojih greshaka nije videla
ma uzas!!
sve shto znam o saobracaju sam posle sama nauchila,zato se chuvajte kad me vidite na putu biggrin_black.gif
al evo uspeshno i aktivno vozim vec 7god ali to nije zasluga te auto-shkole

--------------------
to fly

+Quote Post
LaG
poruka Aug 19 2010, 05:08
Poruka #5

Good.. Bad.. I'm the guy with the gun.

Registrovan/a: 24. December 03
Korisnik br: 378

jel te pitao neko neshto?

--------------------
You have to systematically create confusion, it sets creativity free. Everything that is contradictory creates life.

+Quote Post
Hibiskus
poruka Aug 19 2010, 13:08
Poruka #6

Urbana Metalska Seljačina

Registrovan/a: 23. December 04
Korisnik br: 704

onaj tekst je užas

ne planiram uopšte da polažem u skorije vreme ali bih voleo da osobu koja je ono napisala vratim u osnovnu da malo ponovi pravopis

--------------------
mešo volim te
džaba
mešo želim te
džaba

+Quote Post
Lore of Knowledg...
poruka Aug 19 2010, 15:35
Poruka #7

Women lover

Registrovan/a: 23. April 02
Korisnik br: 37

floyd ... trazi Micu ... meni bilo vrh!

--------------------
!!!I AM INEVITABLE!!!

+Quote Post
Sanjcek
poruka Aug 19 2010, 20:37
Poruka #8

いたずらな

Registrovan/a: 7. August 05
Korisnik br: 3,761

Aluno
Instruktor niti jednom nije podigao glas na mene, shto je jako bitno za pochetnike :)
Ima zhivaca do beskraja, car je

sve u svemu moja iskustva sa polaganjem vozhnje su super

--------------------
そのいたずらっ娘は何食わぬ顔をした。

+Quote Post
Gosn Pali
poruka Aug 20 2010, 00:35
Poruka #9

ultramarine, pročitaj na sajtu auto škole floyd tekst sličnog kvaliteta : ) ako to nije i njihov

QUOTE(Lore Of Love @ Aug 19 2010, 16:35) *
floyd ... trazi Micu ... meni bilo vrh!

ne želiš ni da znaš kakve slike su mi se zavrtele u glavi posle ovog komentara

ja što sam zvao, cene se kreću od ispod 20k za škole van NS (Veternik), pa do nekih 25+k za NS škole i na to dodate 3.5k (x2) za polaganje i još tako nešto za lekarski
izuzetak je auto škola Malivuk koja naplaćuje 12k za časove (najjeftinije), po 4k za polaganje, ali sam za njih čuo jako jako gadne stvari, od toga da vlasnik traži obaranja polaznika, preko neljubaznosti i neprijatnosti i tako nekih fora... utisak je upotpunjen ne preterano ljubaznim nastupom preko telefona

dobre preporuke sam dobio za auto škole alfa, floyd, car, neku školu lika komerc iz veternika (nisam još uspeo da ih dobijem) i jednu preporuku za kovačević, ali koju iz nekog razloga ne mogu previše ozbiljno da shvatim

iskreno, ne bih ni polagao da nisu najavili da će cene za polaganje od decembra biti punomasne

--------------------
It's not worth doing something unless you were doing something that someone, somewere, would much rather you weren't doing.

+Quote Post
Lore of Knowledg...
poruka Aug 20 2010, 06:13
Poruka #10

Women lover

Registrovan/a: 23. April 02
Korisnik br: 37

svako razmishlja o onome shto mu u zivotu nedostaje

--------------------
!!!I AM INEVITABLE!!!

+Quote Post
Gosn Pali
poruka Aug 20 2010, 12:14
Poruka #11

meni se igra adnd, to mi baš nedostaje, i slobodnog vremena recimo, ostalo je uglavnom ok

--------------------

+Quote Post
jasam82i
poruka Aug 21 2010, 14:24
Poruka #12

Registrovan/a: 2. September 06
Korisnik br: 5,637

QUOTE (PALI ANDJEO @ Aug 20 2010, 01:35) *
izuzetak je auto škola Malivuk koja naplaćuje 12k za časove (najjeftinije), po 4k za polaganje, ali sam za njih čuo jako jako gadne stvari, od toga da vlasnik traži obaranja polaznika, preko neljubaznosti i neprijatnosti i tako nekih fora... utisak je upotpunjen ne preterano ljubaznim nastupom preko telefona

Nedavno sam zavrsio obuku u toj skoli, pa ti mogu preneti iskustva. Izabrao sam ih zbog budzeta i ne preporucujem ih ostalima.
Intruktor je uvek skracivao cas za barem 15 minuta (govorim o dvocasu), i gazda nikada ni reci iako je znao. Sekretarica je zaboravila da prijavi polaganje ispita, pa ga nisam ni mogao polagati, izvini joj je strana rec. Inace sam gazda je drkadzija vozio sam jednom cas dopunski sa njim i nikada vise. Srecom polozio sam iz prve oba ispita, jer su me prilicno nervirali. Da li su me naucili da vozim ? Jesu ali je voziti krajnje banalna radnja tako da ... naucio bi svako samo da ima auto na 40h dostupan.
rezime - ako nemas kesa plati ih, ali se naoruzaj strpljenjem, ako imas zaobidji.

--------------------
Srpsko lekarsko drutvo je 14. maja 2008. godine konano priznalo da homoseksualnost nije bolest, prihvativi sa zakanjenjem od 18 godina odluku Svetske zdravstvene organizacije ...

+Quote Post
Atreid
poruka Jun 9 2012, 15:04
Poruka #13

Registrovan/a: 15. July 03
Korisnik br: 278

QUOTE (PALI ANDJEO @ Aug 20 2010, 01:35) *

QUOTE (123456789 @ Aug 21 2010, 15:24) *
Nedavno sam zavrsio obuku u toj skoli, pa ti mogu preneti iskustva. Izabrao sam ih zbog budzeta i ne preporucujem ih ostalima.
Intruktor je uvek skracivao cas za barem 15 minuta (govorim o dvocasu), i gazda nikada ni reci iako je znao. Sekretarica je zaboravila da prijavi polaganje ispita, pa ga nisam ni mogao polagati, izvini joj je strana rec. Inace sam gazda je drkadzija vozio sam jednom cas dopunski sa njim i nikada vise. Srecom polozio sam iz prve oba ispita, jer su me prilicno nervirali. Da li su me naucili da vozim ? Jesu ali je voziti krajnje banalna radnja tako da ... naucio bi svako samo da ima auto na 40h dostupan.
rezime - ako nemas kesa plati ih, ali se naoruzaj strpljenjem, ako imas zaobidji.

E, ovako, Malivuk izbjegavati u shirokom uglu. Dakle, poenta im je da iz kadeta izvuku sto vise para. Medote kako to rade su manje - vise suptilne. U pocetku te nauce neke osnovne stvari kako da vozas po gradu sa Instruktorom, znaci ono, kreni, stani, zmigavac, prestrojavanje,... itd. Medjutim, poslje te pustaju samo tako da vozas i nista te vise "ne uce". Znaci, dovedu te na neki nivo da nesto znas, ali ne dovoljno da bi polozio.

Evo i par konkretnih primjera iz mog slucaja:
- Vozim Subotickim bulevarom 40 km/h, tri trake, nigdje nikoga, kao: "Vozi sporije, gdje jurcas"
- Vozim Maksima Gorkog 40 km/h, nigdje nikog od drugih vozila: "Vozi brze, sta se vuces"
- Vozim preko mosta na kanalu 40 km/h, najblizi auto ispred mene je 300 metara: "Vozi sporije".

Svaki put sam ja bio kriv jer kao ne vozim dobro, iako u realnosti sam svaki put vozio podjednako isto. Naravno, onda nabijanje osjecaja krivice meni i kao ja nista ne slusam i tako.

Na polaganju su me odveli na brdasce, iako tokom obuke niti jednom nismo bili na njemu. Bilo je kao stani, ja stao, kreni ja krenuo. Medjutim ja sam sve to uradio sa pedalama, da bi ispalo da sam trebao, naravno, sa rucnom kocnicom, sto samo po sebi nije nikakav problem, ali mi nikad niko to nije rekao.

Isto sam ja bio kriv jer sam kao: "izgubljen slucaj".

Otkazivanje polaganja rade (iz ovog ili onog razloga), kad vide da si dovoljno dobro savladao gradivo, pa te zovu za 15 dana ili mjesec dana. Mjenjanje vozila (jugica za jugica), mjenjanje instruktora, nemam dokaz ali mislim da su i gas shtelovali drugacije na svakih nekoliko dana. Znao sam namjerno uraditi neku gresko, npr, ja na glavnom putu, a propustim nekog ko je na sporednom, da vidim reakciju instruktora i naravno instruktor mi ne kaze da sam napravio gresku. Na moje pitanje, koliko dobro vozim, odgovor bi bio: "pa vidis sam". Na moje pitanje jel' treba da uzmem jos dodatnih casova, odgovor bi bio: "pa valjda ti znas". Na kraju nase divne saradnje, ja vise instruktora nisam ni slusao, vec vozio kud sam htjeo i kako sam htjeo, da bi izvjezabao ono sto sam vidio sam da mi shkripi, na sta je on komentarisao: "eto kupite kupone, uzmete auto, ja ti i ne trebam", "mogu ja i da izadjem vani".... itd.

Imam takvih primjera jos gomilu, ali o tome cu detaljno u Saobracajnoj Policiji da ispricam.

Jednoj poznanici su a ove fazone izvukli 500 evra i 6 mjeseci nerviranja, da bi poslje u drugoj auto skoli polozila iz prvog pokusaja.

P.S. Slicnu pricu sam cuo i za auto skolu Tocak. Uglavnom, metode koje koriste sam gore opisao, tako, da eto,...

Ovu poruku je izmenio Atreid: Jun 9 2012, 15:24

+Quote Post
Cicatrix
poruka Jun 14 2012, 00:38
Poruka #14

Dr PePe

Registrovan/a: 16. March 07
Korisnik br: 6,133

Ja sam procitala tekst, pa sam se istripovala da mi uskoro istice dozvola, pa nisam mogla da je nadjem, pa me cale istripovao da cu morati ponovo da polazem sve, a to mi je bila najveca trauma u zivotu, pa sam cupala kosu, pa sam malo odplakala, pa sam nasla dozvolu koja je oho-ho davno istekla...al srecom ne moram ponovo da polazem, al moram da uzimam casove jer nisam vozila toliko dugo da skoro ne znam koja je koja papucica...al kad budem izlazila da vozim, obavesticu vas smile_black.gif

--------------------
I wanna know Have you ever seen the rain...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 20th July 2019 - 23:00