Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

6 Stranice V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ADSL, par pitanja?
Punisha
poruka Sep 19 2007, 09:16
Poruka #1

Grupa: Members
Registrovan/a: 11. March 05
Korisnik br: 2,283

napokon sam uveo fiksni
pa reko da vas pitam u vezi ADSL-a

vasa iskustva
najbolji provajder, cene, sta kako
koliko dugo se ceka na opremu i ostale gluposti

--------------------
Policija ove zemlje nikad nece stici na vreme jer niko se ne drzi svoje struke, nocas uzimam pravdu u SVOJE RUKE!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
c0d3r
poruka Sep 19 2007, 09:22
Poruka #2

Registrovan/a: 2. November 02
Korisnik br: 111

Nemoj se ni truditi na adsl se ceka 5-6 meseci... nema dosta prikljucaka D.gif haha
Uvedi kablovsku pa kablovski net

+Quote Post
frik
poruka Sep 19 2007, 12:15
Poruka #3

Epic Pudding

Registrovan/a: 16. May 05
Korisnik br: 3,566

Pie ti NS-SD, nisi rekao gde si uveo fiksni smile.gif
Ako si u NS poalji mail u NeoBee, imaju veoma fin online formular za proveru...
Koliko znam, u roku od nedelju dana dobije odgovor, ako sve valja,
najkasnje za jo nedelju dana ide po stvari i gotova pria...
Kad si ve doao na forum nemoj biti lenj nego preturi po guglu malo za cene...
NeoBeejev megabit je 1750...

--------------------

I'd kindly ask you to Shut The Fuck Up.

+Quote Post
stavro'
poruka Sep 19 2007, 12:16
Poruka #4

Registrovan/a: 17. August 06
Korisnik br: 5,573

@ coder

..nazovi neobee da ti provere dal moze na tvoju centralu, odes po modem i vozi..

ja sam na neobee-ju vec 2-3 godine.. nem pojma ni ja koliko, al me dobro sluze to vreme..

--------------------
jednom, zlato ce vredeti koliko i pesak. pesimisti ce biti siromasni, optimisti bogati, a ja cu se valjati u snegu.

+Quote Post
c0d3r
poruka Sep 19 2007, 12:22
Poruka #5

(c0d3r)
Nemoj se ni truditi na adsl se ceka 5-6 meseci... nema dosta prikljucaka D.gif haha
Uvedi kablovsku pa kablovski net

Kao sto rekoh gotovo ni jedna centrala nema mesta za nove prikljucke... mora se zvati poseban broj telekomov i traziti da se prosire centrale... ovo mi je inace rekao drug ciji je cale radi u telekomu... D.gif

+Quote Post
NS-CODE
poruka Sep 19 2007, 15:11
Poruka #6

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

Apsolutno ni jedan provajder ne moe da vam ubrza proceduru dobijanja priključka kod telekoma, pa čak ni sam telekom D.gif Jedino moda postoje oni koji dodatno odugovlače. To to ste vi pre x meseci dobili odma ne znači da je to i sad moguće.

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
c0d3r
poruka Sep 19 2007, 15:13
Poruka #7

ima telekom neki specijalni broj gde zovesh, pa se prijavish na cekanje, i onda oni kad vide puno ljudi sa te centrale prosire tu centralu D.gif

+Quote Post
Punisha
poruka Sep 20 2007, 08:24
Poruka #8

Registrovan/a: 11. March 05
Korisnik br: 2,283

hvala za informacije

@frik
u ns smile.gif

--------------------
Policija ove zemlje nikad nece stici na vreme jer niko se ne drzi svoje struke, nocas uzimam pravdu u SVOJE RUKE!!!

+Quote Post
mohel
poruka Feb 1 2008, 17:00
Poruka #9

Registrovan/a: 14. June 05
Korisnik br: 3,627

Januar 2008. godine

Odluili ste da postanete korisnik adsl usluge. U Novom Sadu postoji vie provajdera koji vam to mogu omoguiti. uli ste sigurno i od ranije za provajdera Neobee, koji u zadnje vreme ba esto reklamira svoje adsl usluge i odluili ste se za njih. U tim reklamama uli ste da se radi o paketu usluga koji podrazumeva sledee:
- besplatan modem i setup
- reavanje vaeg zahteva u najkraem moguem roku
- stalnu i sigurnu vezu
Dolazite veseli da preuzmete opremu, naravno oni vam daju neke papire da potpiete, uz to vam kau da su to formalnosti i vi naravno ushieni potpisujete sve to jer ipak oprema je skupa i morate garantovati za nju.
Nakon toga sledi:
- Naravno da dobijate modem na korienje koji morate vratiti po prestanku korienja usluge
- Taj modem nosite kui i sami se snalazite kako da ga prvo poveete sa telefonskom linijom i raunarom (uz uputstvo na srpskom jeziku za vie modela modema tako da neete ba biti sigurni koji je va modem od ponuenih)
- Naravno ako imate kratak kabel koji ide prema telefonskoj liniji, koji ste dobili od provajdera, i ako ne znate nita o icama - neete moi sami da poveete modem
- Od vaeg zahteva da elite da koristite adsl uslugu, pa do realizacije mora da proe bar 15 dana, naravno ukoliko va telefonski prikljuak ima tehnikih ulsova za to
- Ipak, naoruani strpljenjem, lemilicom, izolir trakom povezali ste se na internet i sve brige su sada iza vas...
Hm ... Da li je ba tako ?
Posle nekog vremena iskae prozor diskonektovani ste sa interneta. Hm... Pa dobro ta sad i drugim provajderima se to deava. Pouen ranijim, slinim iskustvom kod drugog provajdera dovoljno je resetovati modem tj. izvui mu napajanje i ponovo ste na netu nita posebno. Hm... nita se ne deava... Probate jo par puta, ali rezultat je isti. Sledei korak, pretpostavljate je restartovanje raunara. Dobro, restartovali ste raunar, isto. Hm, da niste moda pogreno restartovali modem? Pa, dobro nije problem restartovaemo ponovo. Nita...
Kao pravi iskusan korisnik kompjutera, restartujem raunar ponovo i evo ga sad radi ?! A, dobro desilo se, ta sad ...
Kad posle 30 minuta ista pria i tako sam ja koristio usluge adsl-a pola meseca i na kraju sam odustao od silnog restartovanja raunara, bojim se pozlie mu. Odlazim u Neobee da vratim iznajmljen modem bez ikakve ljutnje, ta sad ne radi, ne radi, vratiu nazad.
E tu nastaje najzanimljiviji deo prie:
Ne moete da vratite modem i opremu kad vi elite nego tek kad vas oni obaveste da ste uskljueni. Dobro takva je procedura.
Ali, zabrinuto e Neobee devojka: A kad ste vi postali korisnik naih usluga?
na ta smireno odgovaram: Pa od pre 15 dana, zbog ega me pitate?
Neobee devojka: Uh, pa postoji novina, Vi ste potpisali ugovor po kome ste duni da morate da koristite adsl uslugu najmanje godinu dana.
Jesam potpisao 2-3 papira ali tamo nisam video da pie da sam u takvoj obavezi, zajedno prelazimo ugovor i stvarno toga nema tamo.
Dolazi druga ADSL Neobee devojka, saslua celu priu i kae:
ADSL Neobee devojka: Pa, da nema u tom ugovoru rei o tome ali dok ste popunjavali formular na internetu bili ste obaveteni o tome.
Pokuavam da se prisetim kako sam popunjavao formular pre mesec dana na internetu, ali ne seam se tih detalja.
Na moje pitanje: Pa dobro preko interneta je mogao da popuni bilo ko koje podatke, ali niko mi nije od vas ovde rekao kad sam potpisivao da postoji ta obaveza?.
Odgovor je bio oekivan. ADSL Neobee devojka: Ali na internetu ste bili upoznati.
Pa dobro, pitam ja, a ko je popunjavao taj formular ? Kako znate da sam to ba ja ?
ADSL Neobee devojka: Pa u formularu stoje vai podatci - iako ja ne ivim na toj adresi.
Dobro, pitam ja, koga e te vi sad da tuite za 4000 dinara kazne prekida ugovora?
ADSL Neobee devojka naravno : Pa Vas jer su Vai podaci u formularu.
Kako bi mi izali u susret postojala je mogunost da moj paket preuzme neko drugi i da on nastavi dalje 11 meseci. Meutim pokuavao sam da naem nekog kome bih predao vru krompir pretpostavljate nisam naao. Zatim sam doao na ideju da korisnika Neobee adsl-a koji od ranije koristi tu uslugu zamolim (poto on nije u toj obavezi) da prekine sa korienjem svog paketa Neobeea bez posledica i da onda preuzme moj paket, ali nisam nikog hteo da zamaram sa tom priom. Uglavnom na kraju su mi poslali opomenu koju moram da platim. Na kraju sam video da u ugovoru koji sam potpisao stoji da sam upoznat sa opstim odredbama. To je poseban papir sa 24 clana koji nisam nikad video a u kome pise da sam obavezi da korsitim net 12 meseci #"!#$$!$#%"! govnari

U nastavku itaete prie drugih zadovoljnih korisnika

Januar 2008.
Samo cju recji jedno, bezite od neobee
1.telekom
2.ptt

sve ostalo su loshije kopije gornjih, neobee je ubedljivo najloshiji ISP u srbiji, imam paket od 1Mb, nikad nisam osetio tu brzinu od 100KB/s, maximalno sam imao 70KB/s, surfing je katasrofa 5-15KB/S, youtube 20-50KB/S, Blagi uzas, totalno nepreporuchljivo. Imam vrhunski modem i kucja mi je od centrale udaljena 100tinak metara, znachi idealni uslovi. Jad i beda!!!
http://www.elitesecurity.org/t133295-16#1752693

Januar 2008.

Upravo tako.
Ja sam 29.11. resio i posle 2 godine i jace raskinuo ugovor i posle 15 dana presao na Telekom.
Mislim da sam otkrio novi pojam adsl-a.
Takodje sam imao 1024 na Neobee-ju, a kod Telekoma sam uzeo 512kbps i za nedelju dana skinuo vise nego prethodni mesec na 1024.
Toplo preporucujem ocuvanje zdravlja i zivcanog sastava i brz prelazak na drugog provajdera, stim sto bih dodao na listu i Sezam.
Ptt nema modeme, pa nisu primali nove korisnike, bar pocetkom decembra.
Inace procedura je da posle raskida Neobee daje nalog za deinstaliranje porta, to traje 5 dana, onda jurite Telekom na 9813 ili web prijava na saju i za 2-3 dana vas pozivaju da uzmete opremu. Forvard porta za torent klijent ide bez problema na Huwai ruteru i mirni ste.
Garantovano gubite osecaj da placate nesto sto nemate, da vas neko za*ebava u zdrav mozak, reinstaliranje wind..., otvaranje portova, zatvaranje, stajanje na jednoj nozi, pozivanje belog maga da skine crne cina za vaseg linka....
http://www.elitesecurity.org/t133295-16#1752693

24.04.2007
hm...Ono sto ne mogu da verujem kod Neeobe-ja je da kada vam istekne pretplata za tekuci mesec (koristim ADSL 256/64) oni vam automatski ukinu pristup webmail-u. Ukoliko ne ugasite racunar on ce biti i dalje konektovan ali mail necete moci skinuti ???? Sta kad otputujem negde pa ne uplatim ADSL na vreme?
Opcije:
1. Upatiti ADSL 2-3 meseca unapred,
2. Ne putovati nigde,
3. Pozvati ih sa letovanja npr. Grcka pa ih zamoliti da vam proslede mail na neki xx.yahoo.com ili slicno
4. Obavestiti jedno par stotina ljudi da menjate mail zato sto je vas ISP golo g*****
5. Poslati mail sa prituzbom Neobee-ju (uradio al me nisu j*** ni 5%)
6. Nekoristiti Neobee mail nalog,
7. Promeniti provajdera,
8. Prelistati es forum da nebi napravili kardinalnu gresku
http://www.elitesecurity.org/t133295-15#1745481

19.01.2006

Uzeh ja kod neobee aDSL (najjeftiniji paket), dodjoh kuci podesim sve kako treba, upalim komp, ubacim cd da instaliram drajvere kad ono prazan cd! E ljudi da ne poverujes. Morao sam opet da odem do njih i uzmem drugi cd. Kasnije instaliram, kad ono nece da otvori ni jedan sajt? Konekcija 64Kbs (downstream)!? A trebalo bi da je 256Kbs! Kazem ja to njima, tek ce oni meni: "Postovani, da li nam mozete opisati kako ste povezali modem sa telefonskom linijom i telefonom?"... a ja poceo da se smejem smile.gif Boze sacuvaj "kako", pa jedino kako i moze, kako je opisano (nacrtano) u uputstvu. U medjuvremenu, proradila je konekcija, otvaraju se stranice sajtova, ali je downstream i dalje 64Kbs? Jos jedan problem, telefon pocne da zuji posle 15 min razgovora, pocne toliko da zuji da se nista ne cuje! ne znam sta se desava kod njih, ali prestali su da mi odgovaraju na mail. Porucio sam im da cu da raskinem ugovor kad se zavrsi mesec. Eto mog iskustva, po svemu sudeci "negativno" iskustvo!
http://arhiva.elitesecurity.org/t133295-Neobee-ADSL-Iskustva

22.01.2006

Uzeh i ja Neobee ADSL danas i odmah razocarenje! Lepo sam ih pitao da li ima nekih ogranicenja da zakacim vise od jednog racunara, i oni mi lepo kazu: moze, ali ces morati da kupis ruter ili switch. Posto vec ima takvu varijantu preko kablovske, popunim obrazac, sacekam, itd... Potpisem, dobijem modem, kad ono - na modemu name mreznog priljucka - samo usb! Odem do tehnicke podrske, i oni mi ladno tek onda kazu: samo bisnis korisnici mogu da dobiju tu varijantu!

E, reklama cini cudo!

Vidim da su drugi vec odgovarali na ovaj post ali bez poznavanja pravog stanja stvari. Neobee kao provajder u svojoj ponudi daje besplatno modem-ruter, poenta price je da usmeno ili preko e-maila obecaju sve a posle se ispostavi da nije tako.
Meni je bio obecan modem-ruter cetvoroportni a dobio sam modem-ruter jednoportni tako da sam uredjaj povezao na switch i tako resio problem povezivanja vise racunara. To da oni ne daju takve uredjaje prvi put cujem a pri tom sam procitao na drugom forumu da je korisnik dobio cetvoroportni modem-ruter iako je obicni home user. Pravilo je da nema pravila i da dobijas modem-ruter koji trenutnio imaju.
Ovo vazi i dan dans 2008. godine.

24.01.2006

Ja licno ne koristim neobee ADSL ali sedim za njihovim svaki dan na dve lokacije i na obe se desava isto, i problem je do samog neobee-ja.

Znaci, radim nesto na netu, skidam, surfujem, nije bitno i samo u jednom trenutku sve stane i stoji tako 10-15-20 minuta, ne pomaze nikakvo rekonektovanje jednostavno posle proradi samo od sebe.

A da nije do linije znam tako sto kad prestane da rade, samo promenim user i pass od drugog provajdera koji ja koristim kuci i sve radi, vratim se na neobee, ne radi, opet od drugog radi, onda radim na drugom, a povrememno proveravam da li je neobee proradio da se vratim na njega...

Uglavnom, desava se na vise mesta, dva ja vidjam licno svaki dan, i menjacemo ovako vise ne moze...
i danas se deava isto to 2008.

23.02.2007.

Dragi forumai, ako ste primetili, nije me bilo dui period na forumu. Razlog je to se trenutno konektujem preko starog "dobrog" dial-upa. Zato? Naime, bio sam zadovoljan korisnik Neobee ADSL-a ve dobrih godinu dana. Sve je dobro radilo, do pre nekih mesec dana. Tada se link na modemu sam od sebe izgubio i nisam mogao da se konektujem. Zvao sam tehniku podrku. Ljudi su prvo naravno, po Microsoft sistemu, rekli da proverim da li je modem ukljuen u struju i dobro povezan na telefonsku liniju, to je naravno bio sluaj. Zatim su mi rekli da ponovo instaliram drajvere. Sve sam to uradio, i nije pomoglo. Linka i dalje nije bilo. Ponovo zovem podrku, objasnim im stvar, oni kau da doem kod njih da mi daju drugi modem. To sam i uradio. Isto sam dobio ActionTec modem koji davao link. Ponovo sam zamenio modem i dobio trei ActionTec koji se isto ponaao. Opet zovem podrku i kau mi da doem da ponovo zamenim modem. Ovog puta e mi dati neki "potpuno drugaiji". Tada sam dobio ASUS USB ADSL modem. Ni on nije davao link. Tada su rekli da je problem u Telekomu i kontaktirali Telekom. Ispostavilo se da je neki kvar do njih. Iz Neobee podrke su mi tada rekli da e mi dati i ASUS router, za svaki sluaj, da probam sa njim. Gle, za divno udo, router je uhvatio link, ali stranice su se uitavale sporije od modemske veze. Kada sam se ulogovao na administrativnu stranicu od routera, imao sam ta da vidim! Umesto brzine 256/64, bio sam konektovan sa brzinom od 128/64 ili, ako sam imao vie sree, 160/64 kbps (ako ne verujete, pogledajte priloene slike)! Zanimljivo... Neobee je ponovo kontaktirao Telekom i oni su tada rekli da je sve u redu (?) i da je problem do korisnika.

12.12.2006.

Odluio sam se za ovaj novosadski provajder zato to su me ponela iskustva ogromnog broja zadovoljnih dial-up korisnika. Ali vrlo brzo se ispostavilo da je saradnja sa njima pravi horor, bar kada je ADSL u pitanju.

Prva stvar koja mi je bila sumnjiva je to to nisam dobio ADSL ruter kako sam oekivao, nego obian ADSL PPPoE modem. Kasnije se ispostavlja da je taj modem kvalitetne rumunske proizvodnje.

Druga stvar koja mi je bila sumnjiva je razgovor sa "strunim" tehnikim osobljem u njihovim prostorijama. Naime, kada sam video da se radi o modemu, a ne o ruteru, pitao sam ih za kratko uputstvo za instalaciju. Krenuo je ohrabrujui dijalog:
- Gospodine, sve je automatski podeeno, samo odaberite opciju broadband....
- Ja ne mogu da odaberem opciju broadband...
- Kako ne moete koji windows koristite?
- Nisam windows korisnik
- Aha, znai Linux (*), pa ja ne znam tano za Linux, ali sigurno vam je to isto, dakle imate broadband konekciju....

(*) ta bi bilo da sam na BSD-u kojim sluajem???

Posle nekog vremena potroenog na PPPoE HOWTO, i posle sati i sati potroenih na rumunsko udo tehnike, zakljuujem da sam sve uradio to je u mojoj moi, i da je vreme da se obratim tehnikoj podrci.

- Halo, Neobee? Ja sam taj i taj, ne radi mi ADSL, uzeo sam modem pre neki dan.
- Koju poruku vam windows izbacuje?
- Ne koristim windows, ali mogu da vam proitam ppplog.
- Aha..... pozvaemo vas, samo da vidimo sa Telekomom.

I tu izvesni mladi gospodin odlazi sa linije, i javlja mi se posle 15-ak minuta sa obavetenjem kako dripci iz Telekoma nisu spojili "cicncilator" sa "blajbingerom" i da e sve da proradi za tili as. Tako i bi, ADSL radi, mojoj srei nema kraja. Nakon nekog vremena korienja blagodeti stalnog interneta, jedan dan zapoinje sa istim onim simptomima koji su se javljali pre "cincilatora" i "blajbingera", i naravno ponovo mi se rodi ideja da bi tehnika podrka moda mogla neto da zna o tome (ne znam ta mi bi). Ispostavlja se da su zaista bili obaveteni o "kvaru na optikom linku" (ekvivalent kvaru na "visokom naponu" kad nestane struje) i da su mi uredno poslali mejl o tome (na adresu koja naravno nije ona koju sam im ostavio kao svoju kontakt adresu). Ni par dana nije prolo, a hitri momci iz Telekoma su stigli da oprave "optiki link" i sve je bilo kao i pre. I upravo tako, posle nekog vremena probudim se jedno jutro da vidim dokle je "skidanje" stiglo, i vidm da je veza pukla jo negde im sam zaspao. Kako bih bio siguran da je sve u redu sa mojim podeavanjem PPPoE-a na mojoj Linux maini, reio sam tada da reprodukujem problem i na windows raunaru. Uzeo sam od drugara win laptop i na njemu sam napravio uvenu "broadband" konekciju, i isprva sam uspeo da se zakaim. Ali nakon to se raskaim vie ne mogu da se nakaim. Hmmm... novi problem, ta bi to moglo biti? Da pitamo tehniku podrku? Naravno smile.gif

- Halo, Neobee? Ja sam taj i taj, ne radi mi ADSL, uzeo sam modem pre neki dan.
- ta vam se dogaa?
- Kada se raskaim, vie ne mogu da se nakaim.
- Jeste li restartovali raunar?
- Nisam.
- E pa treba da ga restartujete, znamo za taj problem.
- Ali ja neu da ga restartujem.
- Na alost, morate, na modem tako radi. Znate, windows-u pukne neki servis...
- Koji servis?
- Ne znamo.

Hvala Bogu, bar sam ove muke poteen. Ali iznenaenja sa pucanjem veze se deavaju konstantno, ak dva puta dok kucam ovu, najverovatnije oprotajnu poruku od Neobee-ja. Sad, da li je uzrok ovome razvijena Srbija sa svojim Telekomom, ili razvijena Rumunija sa svojom elektronskom industrijom, ja zaista ne znam.

Inae, moda nekom bude zanimljiv podatak da se u skupu celih brojeva od 0 do 65535 nalazi ni manje ni vie nego 65534 broja (naravno ukljuujui 0 i 65535). Prema Neobee-u, iz ovog skupa su izbaeni brojevi 139 i 445 iz nepoznatih razloga. Da pojasnim: Kada sam im izneo uverljive dokaze da su mi filtrirani portovi 139 i 445, oni su mi rekli da mi ni jedan port nije filtriran, a kako pouzdano znam da su mi ova dva porta zatvorena od strane njih, onda jedino mogu da zakljuim da od 0 do 65535 ne brojimo svi na isti nain.

Ovo bi bilo ukratko ono to mi se u prethodnih mesec dana izdeavalo, ak sam se trudio da sitne stvari ni ne pominjem. Moda sam ja eto bio takve sree, moda neko drugi moe samo lepe stvari o njima da kae. to se tie portova 139 i 445, razumno je da im je lake da ih zatvore nego da razmiljaju o hiljadama pritubi od strane ljudi koji su nesmotreno "erovali disk ce". Ali to nije razlog da mene prave budalom. I nisu oni jedini, jo mnogo ranije sam uo da ovi "analogno digitalni to menjaju akronim" blokiraju ove portove, da bi skinuli bedu s vrata. To je inae drugi razlog (pored promene znaenja akronima) zato nisam odabrao njih nego Neobee.

Toliko od mene, nadam se da e nekome da pomogne.
http://arhiva.elitesecurity.org/t232921-Is...o-sa-Neobee-jem

Slinih iskustava moete nai puno na interenetu ako pretraite pojam neobee adsl iskustvo.

link za ovaj txt

i hteo bih da pitam da li neobee, kao NAJVISE IZREKLAMIRAN PROVAJDER, ima svoj forum?
trazio sam al nista od toga...pitam se zasto!

--------------------
Once, someone tried to tell Jack Bauer a "knock knock" joke. Jack Bauer found out who was there, who they worked for, and where the goddamned bomb was.

+Quote Post
Sanjcek
poruka Feb 2 2008, 00:49
Poruka #10

いたずらな

Registrovan/a: 7. August 05
Korisnik br: 3,761

hmmm
meni su svi govorili da je telekom kul...
a evo, prvo sam imala sa nekim hishuntachi modemom problem, jer nije radio i pucala mi konekcija svakih 15ak minuta

pa sam dobila sagem, imam utisak da ni on ne radi...
=/

--------------------
そのいたずらっ娘は何食わぬ顔をした。

+Quote Post
TZ-
poruka Feb 2 2008, 01:41
Poruka #11

Registrovan/a: 23. January 08
Korisnik br: 6,509

mozda im je sledeci korak Semiens ili Nojika , od brace kineza ili korejanaca.

--------------------

(Hibiskus)
...jeble vas prepirke kad niko nikoga ne slua.

+Quote Post
Sanjcek
poruka Feb 2 2008, 02:14
Poruka #12

いたずらな

Registrovan/a: 7. August 05
Korisnik br: 3,761

uzhas

--------------------
そのいたずらっ娘は何食わぬ顔をした。

+Quote Post
Gosn Pali
poruka Feb 2 2008, 11:37
Poruka #13

I'm Jim Morrison, I'm Dead

Registrovan/a: 16. April 02
Korisnik br: 13

1. Брзина инсталације и доступност прикључка:
зовем сезампро, необи и птт - нема слободног прикључка код мене, биће: чекао сам месец дана, једино ме је сезампро још једном цимнуо да ме питају да ли сам и даље заинтересован. Почела промо акција Телекома и ја реко ај да одем, ал обавезује се ваљда на годину дана. Одем у Телеком, добардандобардан, ја АДСЛ, а у реду, изволте доминџења.
Све сам добио одједном у руке, подешено. Дошао кући, укључио у телефонску линију и комп и - све ради мед и млеко. Тако ради и дан данас, то је било пре неких можда 6 месеци. Значи добарданизволтеради плагинендплеј технологија, по мом искуству.

2. Могућности
Дивна и красна ствар што овај "модем" (кинески) заправо мени барем баш дивно ради и када сам хтео да повежем више рачунара на нет (4) то се одиграло овако: купиш УТП кабел и два најјефтинија свича и идеш: модем - свич - свич, јер модем заправо има један јако диван рутер интерфејс.

Прва три месеца сам плаћао неку смешну цифру због промоције, добио сам Хало картицу и Хало плус картицу гратис, ма милина.

Ја сам презадовољан, да куцнем.

--------------------
It's not worth doing something unless you were doing something that someone, somewere, would much rather you weren't doing.

+Quote Post
djile
poruka Feb 5 2008, 20:48
Poruka #14

Registrovan/a: 5. November 03
Korisnik br: 333

(Sanjcek)
hmmm
meni su svi govorili da je telekom kul...
a evo, prvo sam imala sa nekim hishuntachi modemom problem, jer nije radio i pucala mi konekcija svakih 15ak minuta

pa sam dobila sagem, imam utisak da ni on ne radi...
=/

pretpostvaljam da je USB modem... zbog toga ti puca konekcija, jer takav modem vuce struju preko USB-a, trazi mrezni modem;)

+Quote Post
siniSter
poruka Feb 6 2008, 00:18
Poruka #15

Registrovan/a: 18. February 05
Korisnik br: 1,824

ljudi... ortak je dobio adsl o.gif ja mu danas sve prikljucio, instalirao, sve radi ok. telekom je u pitanju.
odjednom, prilikom skidanja povecih fajlova sa hosting servera(tipa rapidshare, netload) dload pukne nakon skinutih 15mb!!!
video fajlovi, velicine 200-500mb!

zasto !? jel mozda do modema? telekom ima neka ogranicenja? sta?

--------------------
wakanpi

+Quote Post
djile
poruka Feb 6 2008, 01:10
Poruka #16

jel USB modem?

+Quote Post
siniSter
poruka Feb 6 2008, 01:22
Poruka #17

pa prikljucen je preko usb-a, ako to mislis. jer drugar nema mreznu

--------------------
wakanpi

+Quote Post
frik
poruka Feb 6 2008, 06:12
Poruka #18

Epic Pudding

Registrovan/a: 16. May 05
Korisnik br: 3,566

200 din mrena kartica smile.gif

--------------------

I'd kindly ask you to Shut The Fuck Up.

+Quote Post
siniSter
poruka Feb 6 2008, 09:38
Poruka #19

haha
nisam znao.

--------------------
wakanpi

+Quote Post
djile
poruka Feb 6 2008, 11:17
Poruka #20

@iSinister

manje vise svi imaju problema kada je modem prikljucen preko usb-a...
neka kupi mreznu i lepo neka spoji modem preko mrezne...
veruj mi da ja vise nemam tih problema...

jer kad je modem povezan na usb, zapucava se zbog struje... nemam pojma zasto, ali je tako....
ja imam i dobru plocu i dobro napajanje, ali dzabe... non stop se zapucavao modem...
sad sam preko mrezne i radi do jaja:)

+Quote Post

6 Stranice V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 14th December 2019 - 06:27