Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

Reply to this topicStart new topic
> Curriculum Vitae, iskustva
ultramarine
poruka Aug 24 2010, 17:58
Poruka #1

neki veliki dr mr

Grupa: Members
Registrovan/a: 26. August 05
Korisnik br: 3,794

verujem da je dobar deo vas pisao CV pa me zanima da cujem vasa iskustva u vezi sa tim.

da li ste pisali CV u prvom ili u trecem licu i koji pristup vam je doneo najvise uspeha?

procitao sam milion stranica saveta i "trikova" kako napisati CV, ali ipak volim da cujem i neka licna iskustva.

--------------------
We don't inherit the world from our ancestors - We borrow it from our children.
Go to the top of the page

+Quote Post
NS-CODE
poruka Aug 24 2010, 18:21
Poruka #2

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

Komunikacija sa poslodavcima putem CVeva je kod nas relativno nova stvar. Posledica toga je da je većina ljudi koja ih čita jednako, ili čak u većoj meri slabo iskusna po tom pitanju, u odnosu na one koji ih šalju. Dakle, većini psiholog/lingvista/štagod-postao-FR ljudi su te stranice sa savetima vodič za procenu onoga što dobiju.

Eto, to je neko moje razmišljanje. Nije iz iskustva, ali ja sve znam ;).gif

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
Lore of Knowledg...
poruka Aug 25 2010, 12:48
Poruka #3

Women lover

Registrovan/a: 23. April 02
Korisnik br: 37

Kao osoba koja je kroz ruke propustila na 1000 (bukvalno) CV-va moram da priznam da nisam preterano gledao kvalifikacije i formalno obrazovanje. meni je bilo bitniji radno iskustvo (ili ne iskustvo). CV ume da lažei većina kandidata se trudi da našminka i poboljša svoj CV. Ako već tražiš posao moj ti je savet sa se spremiš za razgovor za posao i tu da budeš jako dobar. A onda da, sve to što si na intervjuu rekao i da ispuniš kada te prime.

--------------------
!!!I AM INEVITABLE!!!

+Quote Post
Cicatrix
poruka May 23 2011, 20:48
Poruka #4

Dr PePe

Registrovan/a: 16. March 07
Korisnik br: 6,133

trebaju mi neki fensi fantasticni superodlicni obrasci za CV
imam jedno 5-6 nekih shablonskih s neta, nisu loshi
al ja bih nesto ono bas da bude cool i kompletno i namunjeno
jel ima neko trep trep pliiiiz

--------------------
I wanna know Have you ever seen the rain...

+Quote Post
B0JAN
poruka May 23 2011, 23:31
Poruka #5

Unrivalled

Registrovan/a: 19. August 03
Korisnik br: 288

Ne znam gde planiras da saljes cv, tj da li ces ga pisati na srpskom ili engleskom, ukoliko je engleski u pitanju, savetujem ti da koristis EU CV Template.. Mozes ga prevesti i na srpski ako ti odgovara.

+Quote Post
Lore of Knowledg...
poruka May 24 2011, 06:53
Poruka #6

Women lover

@cicatrix ... to niko ne gleda! I vidi kvotovan post dole smile_black.gif

QUOTE(Lore Of Love @ Aug 25 2010, 13:48) *
Kao osoba koja je kroz ruke propustila na 1000 (bukvalno) CV-va moram da priznam da nisam preterano gledao kvalifikacije i formalno obrazovanje. meni je bilo bitniji radno iskustvo (ili ne iskustvo). CV ume da lažei većina kandidata se trudi da našminka i poboljša svoj CV. Ako već tražiš posao moj ti je savet sa se spremiš za razgovor za posao i tu da budeš jako dobar. A onda da, sve to što si na intervjuu rekao i da ispuniš kada te prime.

--------------------
!!!I AM INEVITABLE!!!

+Quote Post
NS-CODE
poruka May 24 2011, 10:25
Poruka #7

napolju te pravopisne greške šalju direkt u kantu. ovde.. what lore reko biggrin_black.gif

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
GOLDY
poruka May 25 2011, 14:12
Poruka #8

Registrovan/a: 24. July 07
Korisnik br: 6,319

Bez obzira sta je Lore napisao, CV covek mora da ima, s'tim u vezi bolje je imati dobar CV.
Dalje..propratno pismo koje cete poslati poslodavcu je po meni mnogo bitnije, jer ono u sustini oslikava vas stav prema KONKRETNOM preduzecu gde aplicirate.Tu cete izneti vasa ocekivanja, kvalifikacije itd.ali u tom preduzecu. Informisati se treba maximalno jer poslodavac moze da zakljuci iz par banalnih pitanja da li ste se uopste i koliko informisali o tom radnom mestu tj.preduzecu i zakljuciti koliko vam je bitno da pocnete da radite!
Imao sam dosta iskustva sa ovim, a pre izvesnog vremena sam i ponagao pri odabiru osobe za rad u nasoj firmi!

Ovo je prvi korak koji je jako bitan ali posle sledi ono mnogo bitnije a to je intervju..

Srecno!

--------------------
Stay sick and take care of your self

+Quote Post
Lore of Knowledg...
poruka May 25 2011, 17:39
Poruka #9

Women lover

QUOTE(GOLDY @ May 25 2011, 15:12) *
Ovo je prvi korak koji je jako bitan ali posle sledi ono mnogo bitnije a to je intervju..

Srecno!

Tako je, no ovde, za sve koji traze posao, imate jako veliku prednost, a to je da vecina poslodavaca ne zna da vrsi razgovor za posao pravilno.

Najbolji savet koji mogu da vam dam jeste: STA JE TO STO VI ZNATE DA URADITE??? I KONCETRISITE OSOBU KOJA RADI INTERVJU NA TO!!! biggrin_black.gif

QUOTE(GOLDY @ May 25 2011, 15:12) *
Srecno!

--------------------
!!!I AM INEVITABLE!!!

+Quote Post
Cicatrix
poruka May 25 2011, 18:34
Poruka #10

Dr PePe

Znam ja ljudi da CV kod nas sluzi za uvijanje bureka i prevrtanje sholje, i sve znam kako ide, al ja sam 8 ispita daleko od toga, treba mi za brata, aplicira za neke stipendije za master, koje su poprilicno ozbiljna prica, i mene je podplatio da mu to sve sredim i nadjem tako da ja sad s tim treba da se vantam smile_black.gif

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka May 25 2011, 19:10
Poruka #11

QUOTE (GOLDY @ May 25 2011, 15:12) *
Bez obzira sta je Lore napisao, CV covek mora da ima, s'tim u vezi bolje je imati dobar CV.
Dalje..propratno pismo koje cete poslati poslodavcu je po meni mnogo bitnije, jer ono u sustini oslikava vas stav prema KONKRETNOM preduzecu gde aplicirate.Tu cete izneti vasa ocekivanja, kvalifikacije itd.ali u tom preduzecu.

CV takođe treba da bude prilagođen konkretnom konkursu i da sadrži samo informacije relevantne za njega.

--------------------

Godwin's law

+Quote Post
Crea
poruka May 25 2011, 20:56
Poruka #12

موٹی بلی

Registrovan/a: 6. December 03
Korisnik br: 361

QUOTE (B0JAN @ May 24 2011, 00:31) *
Ne znam gde planiras da saljes cv, tj da li ces ga pisati na srpskom ili engleskom, ukoliko je engleski u pitanju, savetujem ti da koristis EU CV Template.. Mozes ga prevesti i na srpski ako ti odgovara.

generalno, Euroass je MUST ukoliko bilo ko misli da ga bilo ko drugi, zvani poslodavac, ozbiljno shvati... ako je poslodavac ozbiljan nece padati na cvetice i ostale govnarije na CVu... cega se nagledah u poslednjih mesec dana je tuga bozija... fakultetski obrayovani ljudi koji ne umeju da napisu CV... da si pucas u glavu...

...sto se tice ovoga sto je Mario rekao, pa... sve je to idi-mi-dodji-mi... ima likova koji su radili boktepita kakve poslove i na kojekakvim pozicijama a i dalje nemaju pojma da rade svoj a kamoli neki drugi posao koji je i dalje u okviru njihove struke... ono sto sam ja primetila da je bitno, nije toliko neformalno obrazovanje nego skilovi... i da su po mogucnosti sertifikovani... domaci padaju na kojekakve dzidzabidza sertifikate (sitne dushe) a recimo Slovencima je to MUST da vide u tvom CVu...

sto se tice propratnog pisma, to je golo govno i ne razumem zasto je to potrebno no dobro... sta se mora nije tesko... u sustini u tom propratnom pismu kenjas sve onos to je vec napisano u CVu samo malo opsirnije i nemoj slucajno da zabovaris da se informises o firmi u kojoj je otvoren konkurs i naravski da im izljubis dupeta u istom tom propratnom pismu...

...i tralalalalalal... smor nevidjen...

--------------------
**bringing fun to dysfunctional**

+Quote Post
B0JAN
poruka May 26 2011, 14:46
Poruka #13

Unrivalled

Registrovan/a: 19. August 03
Korisnik br: 288

ti si smor nevidjen!
banana.gif

+Quote Post
Gosn Pali
poruka May 28 2011, 00:21
Poruka #14

I'm Jim Morrison, I'm Dead

Registrovan/a: 16. April 02
Korisnik br: 13

kolega izrabljivač treba da napomene u CV-u da ima sestru koja mu sve rešava rofl.gif

--------------------
It's not worth doing something unless you were doing something that someone, somewere, would much rather you weren't doing.

+Quote Post
Cicatrix
poruka May 28 2011, 00:27
Poruka #15

Dr PePe

a sta da ti kazem, on dodje tamo a oni skontaju da on nista ne zna, a onda on kaze ` a znate, sad cu ja da zovnem ivanu da vam to zavrshi` smile_black.gif))
primio je platu sad ce da mi plati nove shtikle smile_black.gif

--------------------

+Quote Post
Gosn Pali
poruka May 28 2011, 00:29
Poruka #16

I'm Jim Morrison, I'm Dead

Registrovan/a: 16. April 02
Korisnik br: 13

a štikle nama?

--------------------
It's not worth doing something unless you were doing something that someone, somewere, would much rather you weren't doing.

+Quote Post
Cicatrix
poruka May 28 2011, 00:33
Poruka #17

Dr PePe

mislim da bi to potpuno ubilo vashu seksinost
jel moze po masna pljeska sa svim prilozima?

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 9th April 2020 - 15:50