Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

6 Stranice V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> A V A T A R, (r)evolucija bioskopa
dukelander
poruka Dec 28 2009, 16:33
Poruka #1

Evil Pony

Grupa: Members
Registrovan/a: 3. December 03
Korisnik br: 357

Fenomen Avatara.

Ishli smo juche iz provincije u nash glavni grad da se reshimo pritiska koji je izazvao svepshti hype oko novog Kameronovog cheda i da osetimo famozni 3D Imax Experience uzivo. Neki od nas po prvi put. Dodushe pre Avatara realno nije ni postojala shansa za prvi put.
Prvo o samom 3D dozivljaju.. Poshto smo stavili one cvike i kako je pochela prva reklama za kafu svi smo ko majmuni pocheli da vatamo zrno kafe koje se pojavi na 50cm ispred nas, da vichemo wau, i da ne verujemo. Lag je napravio lepu paralelu sa ljudima koji su prvi put videli film na finskom platnu i pocheli da bezhe od voza. A film! 2 sata i 42 minuta fantastichnih scena, ma shta fantastichnih, hiperfantastichnih scena od kojih svaka ima visinu, shirinu i dubinu. Vidite pauchinu ma 5m, glumca na 20 a drvo na 50m. Akcione scene premocne i dodatno realistichne. Predeli su premashtoviti i izazivaju jak osecaj besmislene zavisi, i srdzbe shto tako neshto ne postoji. Flora uradjena bez premca toliko da zaista pruzim ruku da dodirnem sve shto lebdi ispred mene. Fauna je pomalo ruzhna, zveri imaju smehsne momente, ali tehnichki do detaljchica savrshena. A Na'vi su otvorili novu ogromnu stranicu u istoriji filma. Kameron je chekao 10 godina da CGI uznapreduje dovoljno da moze da ubaci najsavrshenija animirana bica do sada. I zaista je to i uradio.

A sada o samom filmu.

****** SPOILER ALERT SPOILER ALERT SPOILER ALERT ******

James Cameron je ponovo napravio epski film koji obelezava jedan period dodushe za trichavih 280.000.000,00 maraka! Njegova rezija i njegovi momenti a u skladu sa pravilima gilde ispunjavaju apsolutno sva ochekivanja, a u par navrata ih i premashuje. Svidelo mi se to shto je odabrao nepoznate glumce da nose prichu.
Sam Worthington je ok, malko neubedljiv, ali sva sreca opis uloge mu je Dzjek Sali: hendikepirani prashinar "chija je chasha totalno prazna". Dok je u svom Avataru chak je i prilichno simpatichan.
Joel Moore glumi shtrebera Norma koji u jednom momentu postane vidno ljubomoran na Dzejkovu ulogu u projektu i svi smo se slozili da je genijalno shto do kraja nije nishta glupavo uradio (pomalo iznenadjujuce).
Giovanni Ribisi u meni izaziva osecaj odvratnosti u svakom filmu u kojem ga vidim, a ovde je ljigavi bezosecajni pohlepni predstavnik zle kompanije shto mu lezi ko budali shamar. On je na kraju poslat kuci na zemlju tako da imam osecaj da cemo ga gledati i u drugom delu.
Michelle Rodriguez, carica, kraljica, kneginja igra Trudi, besnu pilotkinju koja u jednom momentu popizdi i odluchi da vishe ne trpi sranja. Po mom mishljenju ima manju ulogu nego shto njen lik zasluzuje. Bez nje (i mozda malo onog indijca Maksa) Dzejk bi sedeo u cuzi a Pandora bi bila jedan veliki rudnik. Scena kada se pred kraj pojavi u svom helikopteru obojena u ratnichke boje je suvi klishe, ali premocna <3!
Poručnik Kvarić je tipichni Kameronovski negativac. Zao. surov, jak ko mazga, sa ogromnim oziljkom na glavi, nece da umre do samog kraja i konstantno zagorchava chorbu svakom ko mu remeti planove. Stephen Lang je prosto savrshen za tu ulogu. Jedna od najboljih scena u filmu je kad Dzjek bezi, on razvaljuje vrata od kontrolnog tornja, viche svima da navuku maske ali on nema vremena za to, zadrzava dah, uzima mitraljez istrcava napolje i resheta dok mu ne ponestane vazduha! Mega baja! Klishe? Da. Da li nam to smeta? Nikad!
Naravno ne mozemo zaobici svetsku mega caricu Sigourney. Kada se pojavila na platnu svi su vikali "Omg, evo je Ripli!!". Na zalost malo je matora za bad ass riplijevsku ulogu. Ovde je nauchnica chija je poslednja rechenica "You must get the samples". Avatar je film u kojem konachno Sigurni Viver i Kameron radje zajedno posle vishe od 20 godina! Izjavila je da je ona kroz njenu ulogu doktorke Grejs zapravo sve vreme bila Dzim Kameron.
A Na'vi!! Savrshenstvo kompjuterske animacije, genijalna fuzija mashte najboljih dizajnera i animatora. Jeste da previshe podsecaju na machkoglave indijance, narochito mladi ratnik Tsu'tei, ali medju njima se svakako i nedvojbeno izdvaja Neytiri (slika dole)!

Prelepo bice. Pitali smo se tmos i ja da li je normalno shto toliko balavimo na plavo, machkoliko, humanoidno bice od 2 i po metra... I jeste! Jer je Nejtiri stvarna i prisutna. Zoe Saldana ju je fantastichno ozhivela. Dala joj je sve. Glas, stav, facijalne ekspresije, harizmu. Kameron je izjavio da mu je zhao sto se sama Zoe ne pojavljuje u filmu, ali svakako je jasno da joj je Nejtiri (za sada) uloga zivota.

Shto se tiche same priche (evo i rime), evo kako sam ja to opisao na izlasku iz bioskopske sale: "Bez 3D efekata film bio bio SF Pokahontas i Dolina Paprati bez Robina Vilijamsa a u Kameronovoj reziji." Shto Avatar i zaista jeste, kombinacija vec isprichanih pricha smeshtenih u jedan novi svet, sa dodatkom odredjenog procenta svezih ideja. Ejva = Gaja, Baka Vrba, svashta neshto ali u isto vreme i bioloshka baza podataka, skladishte svih memorija ikad, divno. Jhon Smith tj Dzjeksali je ovde hendikepiran, ali u novom genetski modifikovanom telu. Jako mi se dopada sto je u momentu dok Dzejk dolazi na Pandoru odnos izmedju nebeskih ljudi (bledolikih) i Na'vija vec odavno uspostavljen, napisane su knjige, znaju se jezici i nema bespotrebnih objasnjenja. Tema, motivi i poruke su debeli debeli klishei ali su mi smetali u jako maloj meri ili skoro nikako: priroda, ekologija, pohlepa, industrija, balans, neutralnost, zakon dzungle, oduzimanje zemlje, skrnavljenje svetilishta, inicijacija, spajanje dva sveta kroz 2 individue, povratak legende... Vec vidjeno, ali ne na planeti koja je mesec ogromnog gasovitog dzina sa nadrealnim predelima i ne sa plavim dzinovskim machkama i ne u 3D!! smile_black.gif
Jedna od stvari koja me je odusevila je nachin na koji se Na'vi spajaju sa svim zivim bicima na Pandori - preko nervnih zavrshetaka na kraju repa na glavi. Voleo bih da vidim da su se tako spojili Najtiri i Dzejk.. ali imali smo priliku da gledamo samo suv bistijaliti. Takodje momenti u kojima Dzejk istrazuje chudesni svet pipajuci i udarajuci sve biljke oko sebe. Momenat kada udari onu Ejvinu sporu koja lebdi oko njega je priceless. Krocenje Ikrana je brutalno lep deo u filmu, dok lete izmedju onih lebdecih planina.
Jako sam alergichan na nelogicnosti, a u filmu gotovo da ih nema. Beg Trudinim helikopterom je bio previshe lak. Ta njihova baza kao da uopste nije obezbedjena. Chak su stigli da premeste onu laboratoriju na sigurno i da se sakriju u shumu. Onda, Na'vi su hrabri i veshti ratnici koji chuvaju balans prirode, ali je njihova borbena inteligencija nula. Sto ima smisla donekle jer se nikada ranije nisu sreli sa metalnim chudovishtima koja bljuju vatru i olovo. Ja bih lichno voleo da su pocheli da krote i treniraju one silne teshko oklopljene nosoroge na vreme, i da su ih poveli u kopnenu borbu sami, umesto da chekaju Ejvu da im pomogne (bas u trenutku kad Nejtiri treba da umre), ali ok to je slatko.
Ali stvar koja me je najvishe iznervirala shto nisu prikazali kako Dzejk kroti Turoka (da to je onaj ogromni narandzasti papagaj koga se iz nekog razloga svi plashe). U istoriji lukavih, veshtih Na'vi-ja samo se 5 puta dogodilo da neko uzjase Turoka. I tek se praznoglavi marinac setio da bi mogao da iznenadi tu ptichurinu poganu u letu, tako shto bi, pazite ovo, leteo IZNAD nje... Kako genijalno... Hiljadama godina duga istorija Na'vi naroda ne belezi tako genijalnu ideju! Ok, preterujem namerno, skroz je na mestu Lagovo i Tmosovo objasnjenje da ih strahopostovanje prema toj ptici drzi podalje od nje, i chinjenica da Na'vi ne love iz zabave nego potrebe za hranom i prezivljavanjem. Ali sve jedno, voleo bih da je bilo bar 4 minuta krocenja papagaja, neko rvanje u vazduhu levo desno, sticanje nekog oziljka tom prilikom.. Da se vidi da nije tek tako postao Turok Makto i promenio tok istorije! Pored toga, sve shto se izdeshavalo pred samo finale je cista naracija bez odugovlachenja. Sve se deshava 3 puta brze nego u dotadasnjem toku filma. Ali ok. Realno mogo bih gledati i 3h letelnja na onim vivernima u 3D!
A vazdushna bitka u finalu je zaista epskih razmera!! Vilica mi se klatila u krilu.. Kopnena bitka manje vishe, ali ova iznad je izazivala ovacije kod publike! U nekim trenucima dolazilo je do strashnog stezanja oko srca. Kod nekih je bilo i suza. Par bitnih likova je poginulo. Ali na kraju su nashi pobedili. Ljubav je pobedila. Dzejk je dobio noge u novom telu. Inijanci su dobili svoju zemlju nazad. Kameron je ostavio prostor za nastavak. Mi smo dobili priliku da uzivamo u vrhunskom holivudskom spektaklu koji definitivno ulazi u anale (hihihi anale).

***** END OF SPOILERS, THANK YOU FOR READING *****

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
dig
poruka Dec 28 2009, 17:35
Poruka #2

Advance Mamber

Registrovan/a: 1. November 02
Korisnik br: 109

Oke posle 2 godine chekanja konachno je tu!! Chuo sam za ovaj film jos 2007 kao tajni projekat dzejms kamerona SF epika. Dve godine je jako dobro chuvao ovu tajnu, realno niko nije znao shta je tacno, kakav ce biti ko sve glumi i to je naravnpo napravilo ogroman hype. Normalno mi nebi bilo bitno al to je ipak kameron u pitanju i od titanika[koji je super uprkos tome shto je ona stara krava bacila dijamn u vodu i mean wtf biggrin_black.gif] nije pravio film i sad se govorilo ajoj ovo mora biti najbolja stvar ikad. Kad takav pritisak imas da napravish film, kontam da su vece shanse dash ga fak apovati...realno biggrin_black.gif I enivej doshao je trejler svi su WOW omg....I onda je doshla vest da ce biti u 3d-u koji iako nikad nisam doziveo...mislim...Na filmu, prezirem, i smatram da je nepotreban gimmick koji filmadzije koriste kad nemaju glavni plot kako treba[Shto su uradili sa milion filmova kao journey to the centre of the planet i shta ja znam].

***SPOILER ALERT***

Chim je pochela prva reklama ona pre kafe kontao sam Igore ti sexy prelepi retarde, ovo ce biti genijalno!! Nikad pre tako neshto awesome nisam video ono kao da ono shto zamislish u mashti svojoj vidish ispred sebe i skoro ga mozesh dodirnuti... I onda sam stvarno pocheo da se brinem da ce sakovati, konto sam a fak sa ovom tehnologijom shto bi bilo koji muvi imao plot, mosh samo ubaciti par sisa[hihi par...] i eto ti blockbuster, chak ne treba ni to, dovoljno je dva lika da igraju stoni tenis jako jako polako i super ce izgledati...A onda je pocheo film, trebalo mi je par minuta malo da se naviknem na sve to...tu...DUBINU o kojoj svi ti ljudi prichaju i OMG ne zelim da se vratim ni nashta drugo, kad su ovi svi izlazili iz chambera i ono vidish oshtro ljude u pozadini kako lebde bilo je OMG ne treba da ima plot biggrin_black.gif E sad previshe da se ne zadrzavam na ovome, to je taj 3D efekat i totalno je OPRAVDAN kameron je stvorio narod Na'Vi-e koji su animirani i moraju biti u 3d-u da bi mi imali osecaj za njih kao stvarne osobe i zato je chovek chekao 7-8god da napravi muvi. E sad sama pricha filma je pozajmljena i skupljena pricha gomile drugih kao pokahontas, ples sa vukovima...yadda yadda....NEWS FLASH svi su, originalnu prichu nije lako napraviti pogotovo kad se pravi film ove velichine, i jeste originalna pricha ako se gleda iz tog banalnog ugla, shto je i ok biggrin_black.gif Film ima jaku poruku koju prikazuje bez klisheja i smaranja. Svet koji je kameron stvorio, znachi biljke zivotinje, sve su doshle iz njegovog uma i sve imaju smisla i sve su vizuelno preterano napravljene, i bash se moze videti zashto Na
Vi imaju takav odnos sa Pandorom....Ne ko nasha koja ima veternik i shta ja znam biggrin_black.gif Voice work je savrshen Zoe Saldana riba koja je dala glas Neytiri ju je totalno ozivela i naterala da brinemo za nju i za sudbinu njenog naroda...Plus ono hot je do bola ta plava smurfeta ^_^. Svachija gluma je ovde stvarno dobra nemogu previshe izdvojiti ni Sam-a ni Sigourney[koja je josh uvek hot i josh uvek savrshena (L)] al zapravo mogu jednog glumca.
Stephen Lang koji glumi Pukovnika Miles Quaritch-a. On nije tipichan villain, on nije sj*bao ono drvo jer zeli smrt, on prosto zeli da obavi svoj posao, i obavice ga onako kako je treniran, nasiljem, koje je doveo do extreme kad je saznao od heroja glavnog da Na'vi nece nikad napustiti mirno svoj dom, i da je posle 5god vreme da se drastichne mere odrade. Njegov lik je uvek izoshtren uvek u punom 3d-u uvek mu se moze videti jachina lika i stas tela[zvuchi gej al kad pogledash muvi skontacesh da nije tolko biggrin_black.gif], i imam osecaj kao da ga se i kameron malo bojao. Uvek nekako mislim da ovakav al mozda i svaki film definishe problem, definishe zlochinac, kao shto je Joker napravio dark knight-a tako je i Colonel Miles Quaritch napravio AVATAR.
Shto se muzike tiche sad je slusham, pravio je James Horner koji je napravio jako mnogo score-ova ukljuchujuci i apokalipta kojeg bi izdvojio, jer malo podseca na njega al sa nekim vecim vajbom, vishe jachine, bash savrshena muzika za Pandoru a opet ima i neznih pesama koji im bash lepo predstavljaju karakter onaj in sync sa prirodom ^_^ biggrin_black.gif.

*OK NO SPOILER END THOUGH*

U nekim trenucima sam bio nadr*an u nekim tuzan u nekim srecan, ali u svakom trenutku sam bio na Pandori, u svakom trenutku sam dozivljavao taj film u prvom licu, shto je pomogao 3d kontam ali i pricha i muzika i gluma! Moj zakljuchak je da moram pogledati ovaj film bar josh jednom u 3d-u i par puta u 2d i onda zasluzno mu dam 10tku, jer pre ovog filma mozda Dark Knight je izazvao u meni osecaj da MORAM pogledati opet muvi, i to u roku od par sati gledanja smile_black.gif))

MOJA PREPORUKA JE DA AKO MOZETE DA VIDITE FILM U 3D-U POGLEDATE, AVATAR JE JEDNO FILMSKO ISKUSKTVO KOJE VAS NECE UCHINITI RAVNODUSHNIM NA JEDAN IL NA DRUGI NACHIN KONTAM smile_black.gif

uh...najduzi post ever biggrin_black.gif

--------------------
[url="http://gawker.com/5037013/the-history-of-xenu-as-explained-by-l-ron-hubbard-himself-in-8-minutes"]Sign up now![/url]
[img]http://i.imgur.com/9qHySCu.jpg[/img]

+Quote Post
Insomnia
poruka Dec 28 2009, 20:44
Poruka #3

Oldie goldie

Grupa: HNS gOldie
Registrovan/a: 20. April 02
Korisnik br: 29

joj i ja sam pomislila kako ima jako dobru slicnost sa apokaliptom. svidja mi se sta citam u rivjuima vasim. i mislim da cu opet ici da gledam avatar tri de jer ne mogu da sedim kuci i da ga gledam (axxo volim te i dalje , ali ne).
bilo je sve sjajno. i drustvo za film, i film sam, mislim da ce ovaj film da otvori vrata za mnoge nove tri de filmove :) , o maj gad gledati ovako nesto ponovo jednog dana.
*** spoiler ***
povezivanje kose sa florom i faunom :) savrsheno. to je moj najjachi utisak. drugo, onaj general :D mocan zao lik. trece, kako covek "koji nema noge" (LaG,2009) ulazi u novi svet i sjedinjuje se s njim i hejtuje nashu rasu s pravom ;)
cetvrto, na'vi kao bica, prelepo nesto. i da, plakala sam u pola filma, priznajem. to mi se u bioskopu jos nije desilo. a ni otkad je 7 pounds izasho :)
*** the end of spoiler fun ***

ljudi, molim vas idite i gledajte ovaj prelep film koji je obelezio 2009. godinu.

jeii

+Quote Post
stavro'
poruka Dec 28 2009, 21:14
Poruka #4

Registrovan/a: 17. August 06
Korisnik br: 5,573

@jahanje turoka part
kontam da su snimili scenu biggrin_black.gif i iz nekog razloga je nisu ubacili..
ja bi eventualno sa tom scenom napravio uvod u drugi deo smile_black.gif

--------------------
jednom, zlato ce vredeti koliko i pesak. pesimisti ce biti siromasni, optimisti bogati, a ja cu se valjati u snegu.

+Quote Post
*starlight*
poruka Dec 28 2009, 23:58
Poruka #5

Registrovan/a: 9. January 05
Korisnik br: 717

da li neko zna do kada se prikazuje i insomnia da li zhelish samnom da idesh da ga gledash opet!!!!! smile_black.gif)))) odma posle nove godine

--------------------
"sacu sve da ti porushim"
my work

+Quote Post
dig
poruka Dec 29 2009, 00:05
Poruka #6

Advance Mamber

Registrovan/a: 1. November 02
Korisnik br: 109

i jab komotno opet mogo blush

--------------------
[url="http://gawker.com/5037013/the-history-of-xenu-as-explained-by-l-ron-hubbard-himself-in-8-minutes"]Sign up now![/url]
[img]http://i.imgur.com/9qHySCu.jpg[/img]

+Quote Post
Insomnia
poruka Dec 29 2009, 01:15
Poruka #7

Oldie goldie

da, aleksandra, zelim s tobom sve na ovom svetu. ali tek 4og ili 5og, ako ti odgovara, i naravno, MOS MORA ICI S NAMA.

samo brutalna ekipa.

+Quote Post
Hibiskus
poruka Dec 29 2009, 04:11
Poruka #8

Urbana Metalska Seljačina

Registrovan/a: 23. December 04
Korisnik br: 704

hoću i ja!

--------------------
mešo volim te
džaba
mešo želim te
džaba

+Quote Post
Insomnia
poruka Dec 29 2009, 14:07
Poruka #9

Oldie goldie

ajoj bez tebe tek nista!

+Quote Post
Nikola
poruka Dec 29 2009, 14:17
Poruka #10

Horn Dog

Registrovan/a: 25. August 03
Korisnik br: 293

QUOTE (Insomnia @ Dec 29 2009, 01:15) *
samo brutalna ekipa.

(.gif

--------------------
JA SVE ZNAM, JA SAM MNOGO PAMETAN.
--------------------
"YOUNG, DUMB, FULL OF CUM"
--------------------
Zashto komshijin klinja ima veci penis od mene?

+Quote Post
Insomnia
poruka Dec 29 2009, 15:10
Poruka #11

Oldie goldie

rekla sam samo brutalna ekipa!

ti nemas fejsbuk, kad ga napravis, ides i ti s nama xD

+Quote Post
Nikola
poruka Dec 29 2009, 15:11
Poruka #12

Horn Dog

Ma jasno mi je sve...

--------------------
--------------------
--------------------

+Quote Post
Insomnia
poruka Dec 29 2009, 15:19
Poruka #13

Oldie goldie

nemojmo skretati sa ovako lepe teme!
ipak ti j po f
s tobom nema zajebancije.
:*

+Quote Post
Nikola
poruka Dec 29 2009, 15:45
Poruka #14

Horn Dog

A ja mislio, cene one shto ne proshirim delatnost na fb... mrgud.gif

--------------------
--------------------
--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Dec 29 2009, 15:49
Poruka #15

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

OPET pokušavaju sa 3d filmovima? Pa možda im i uspe ovaj put biggrin_black.gif

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
Hibiskus
poruka Dec 29 2009, 16:14
Poruka #16

QUOTE (Nikola @ Dec 29 2009, 16:45) *
A ja mislio, cene one shto ne proshirim delatnost na fb... mrgud.gif

hahahahahahaha

ne vuci me za jezik, očiju ti

--------------------
mešo volim te
džaba
mešo želim te
džaba

+Quote Post
Nikola
poruka Dec 29 2009, 16:43
Poruka #17

Horn Dog

Ke?

--------------------
--------------------
--------------------

+Quote Post
dukelander
poruka Dec 29 2009, 16:53
Poruka #18

Evil Pony

Registrovan/a: 3. December 03
Korisnik br: 357

drzite se teme da vam ne pobrishem postove svima!!

idemo da gledamo 5. januara ponovo. svi ikad!

--------------------

+Quote Post
Hibiskus
poruka Dec 29 2009, 17:55
Poruka #19

taman kad se vratim iz beograda :(

--------------------
mešo volim te
džaba
mešo želim te
džaba

+Quote Post
Kathy
poruka Dec 30 2009, 20:17
Poruka #20

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 9. April 02
Korisnik br: 2

QUOTE (dukelander @ Dec 29 2009, 17:53) *
drzite se teme da vam ne pobrishem postove svima!!

idemo da gledamo 5. januara ponovo. svi ikad!

ok idem i ja

mamu svima

--------------------

+Quote Post

6 Stranice V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 7th July 2020 - 17:43