Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

Reply to this topicStart new topic
> bilans
DECAKizVODE
poruka Aug 1 2010, 18:50
Poruka #1

Grupa: Members
Registrovan/a: 11. November 03
Korisnik br: 340

--------------------
nisu dovoljne reči, samo obične reči da me vrate u život..
Go to the top of the page

+Quote Post
Insomnia
poruka Aug 1 2010, 22:07
Poruka #2

Oldie goldie

Grupa: HNS gOldie
Registrovan/a: 20. April 02
Korisnik br: 29

Serbia will never be a host, i get that :/

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Aug 1 2010, 22:24
Poruka #3

ma ne.. nego baš dosta mi je tu stvari zanimljivo. recimo tih indijaca ima milijardu i pun kurac, igraju li oni neke lopte, skaču li, šta rade tamo klinci posle škole. indonezija ili bangladeš, pakistan, imaju li bar kamen da ga bacaju kamenasramena, trče li. sa druge strane pogle neke fantastične sportske nacije. nekadašnji istočni blok ...antropološki i na druge načine interesantno, bar meni.

--------------------

+Quote Post
Nikola
poruka Aug 1 2010, 22:30
Poruka #4

Horn Dog

Registrovan/a: 25. August 03
Korisnik br: 293

Prichali smo vec o kite u Indijaca... Ili ne na forumu?

--------------------
JA SVE ZNAM, JA SAM MNOGO PAMETAN.
--------------------
"YOUNG, DUMB, FULL OF CUM"
--------------------
Zashto komshijin klinja ima veci penis od mene?

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Aug 1 2010, 22:36
Poruka #5

pričao sam o mnogim stvarima, ali o indijskim đokama nikad.

--------------------

+Quote Post
Nikola
poruka Aug 1 2010, 23:45
Poruka #6

Horn Dog

Mda, mora da je bilo neko uzhivo forumashenje...

--------------------
--------------------
--------------------

+Quote Post
Insomnia
poruka Aug 2 2010, 08:04
Poruka #7

Oldie goldie

Grupa: HNS gOldie
Registrovan/a: 20. April 02
Korisnik br: 29

lepo je što hosteri uzimaju najviše medalja, zato kažem da nećemo biti hosteri ikad nikad biggrin_black.gif

al dobro bez obzira na to, i bez obzira na đoke, kontam da je razlog tvoje brige to što je tamo kultura drugačija, kao i pare koje nemaju, i tamo su oni navikli više možda na neki borilački sport nego na loptu... neki i na rat..

evo primera za pakistan:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sport_in_Pakistan

ipak se nešto dešava smile_black.gif))

Ovu poruku je izmenio Insomnia: Aug 2 2010, 08:10

+Quote Post
gold_lion
poruka Aug 2 2010, 11:51
Poruka #8

Registrovan/a: 26. May 09
Korisnik br: 6,930

^^ Twenty20 cricket je super zabavna stvar za gledanje

ove godine su na eurosport-u prenosili svetsko prvenstvo i neverovatno je zarazno kad jednom udjes u taj trip (pakistan je mislim 2009 odneo titulu)

pakistan, indija, tamo neka ostrvca i te ex british kolonije su potpuni manijaci kad je cricket u pitanju

kad se zapale na tim utakmicama.... svaki posteni fudbalski navijac koji drzi do sebe bi se poklopio usima

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Aug 2 2010, 21:39
Poruka #9

znam da igraju krikete i ta sranja..
mislio sam na planetarno popularne i priznate sportove kao što su fudbal, basket, boks, tenis, trule kobile, banatske šore, žmurke, čoveče ne ljuti se, lastiš,..
imaju i španci svoju koridu za kojom su ludi pa opet jebu majku u svim sportovima. indijca sam video jednom u tenisu, i to dublu glupom.

obratiti pažlju na neverovatan napredak kineza za 20-tak godina. nekada su naši bokseri uzimali medalja koliko čitava kina. koliko su dece morali izmaltretirati u međuvremenu.
sa druge strane, koliko su nemci pali ..hm..

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Aug 2 2010, 21:47
Poruka #10

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

sport (taj koji spominješ) = politika = biznis

sve zavisi od procene kome šta, kada i koliko treba

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Aug 2 2010, 22:20
Poruka #11

--------------------

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Aug 14 2010, 11:23
Poruka #12

u svetlu povratka goblina na veliku scenu, uzeo sam ponovo da pročitam legendarna golubova pisma iz avganistana.
ako ima neko da to nije pročitao lako je pronaći na mreži, jako vredi. ovde sam izdvojio deo posvećen sportu:

Braco moja napacena,
Malo price o sportu u Afghanistanu. Najpopularniji sport u Afghanistanu je odbojka. Iako su visoki metar i zilet ili sto bi Ameri rekli 1, 36 Nedelko Nedic - a (jedan Nedeljko Nedic = 0, 76 metara), obozavaju da igraju odbojku verovatno lececi na taj nacin komplekse (bukvalno) nize vrednosti. Koliko su u toku svetskih dogadjaja iz ove oblasti govori cinjenica da su umrli od smeha kad smo im ja i moje kolege pokusali dokazati da su Juga i Italija tata- mate za ovu igru. S druge strane, moj novi telohranitelj ima oko dva metra i za sigurno je najvisi covek u distriktu kojeg su (u to sam 100 % siguran) talibani koristili da okace satelitske antene za vreme svog rezima. Ja zeleci da napravim fazon nazvah ga Kareem Abdul Jabaar, a on zajedno sa ostalima me bledo pogleda kao sto prosecan srpski politicar ume da te pogleda kad ga pitas za ekonomskiprogram svoje partije. Nikad culi!!! Onda sam im pricao o zlatu u Ljubljani, Kici, Moki, Ciboni, Divcu, Sacramentu, Jordanovim bravurama, Djordjevicevim tricama u zadnjim sekundama...ali nista nisu skapirali. Napokon pomenuh kos, rupu gde treba ubaciti loptu, a oni poskocise od srece misleci da pricam o sportu broj dva po popularnosti u Afghanistanu.
Nastao je u Nuristanu, zove se Bushkashi a jedina razlika izmedju njega i kosarke je u tome sto je rupa u zemlji, igra se na konjima, a u rupu se (verovali ili ne) ne ubacuje lopta, nego mrtva, sveze obezglavljena ovca. Kako to izgleda: baje se skupe, izaberu dovoljno veliku ovcu, otfikare joj glavu,i... vreme je za malo sportske razonode. Teren je obicna livada u cijem centru se nalazi rupa. Prva ekipa uzme pomenutu obezglavljenu ovcu i krene da galopira oko livade, dok se druga (okupljena u centralnom delu livade, oko rupe) sprema da brani tu istu rupu. U jednom trenutku, ovi sa ovcom krenu prema centru sa zeljom da ubace ovcu u rupu (i postignu... pa valjda gol, ####m li ga) dok se ovi drugi trude da ih odbiju od iste. Posle gola/kosa/hrkljusa, pozicije se menjaju, i napadaci postaju odbrana. I tako se oni guraju na konjima, znojavi, krvavi i (prirodno) ludi, jedno par sati. Kad se zavrsi "utakmica", ovca, koja je uveliko dobrano izmrcvarena od finti, zakucavanja, dodavanja i capanja, biva pojedena u slast. Meso od takve ovce mora da je strahovito socno i meko. Trudicu se da ga ne probam (lekcija sa skorpijonom me je naucila pameti pa sad prvo pitam pre nego sto dodje do faze konzumiranja).
Trece mesto po popularnosti dele fudbal i kriket. Jos nisam video ni jedan stadion za iste, kao ni bilo koga ko se bavi ovim sportovima. Za istaci je da je za vreme talibana u centru Jalalabada podignut spomenik fudbalskoj lopti koji i dan danas tu stoji, iako je u njihovo vreme bilo zabranjeno bavljenje sportom. Mozda je to bio posmrtni spomenik u cast ne igranju fudbala??? Sto se tice ostalih sportova, na ceni je rvanje, koje se obicno upraznjava po livadama u izbeglickim kampovima (toliko su dokoni i jaki da nekako moraju da se isprazne), dok sve ostalo nije vredno ni pomena. Mozete misliti mene koji dolazim iz grada rukometa, a ne mogu cak ni da se #####m na racun Metaloplastike. Sto se tice vaterpola na primer, mozda bi ga oni i voleli igrati kad bi: a.) imali bar jedan bazen i b.) znali da plivaju. Zivot je zaista #####an po nekad!!!

--------------------

+Quote Post
Nikola
poruka Aug 14 2010, 12:37
Poruka #13

Horn Dog

lol, ima po netu Bushkashi videa...

--------------------
--------------------
--------------------

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Aug 14 2010, 13:02
Poruka #14

da, pogledao sam odmah.
pitao sam se da li životinju (očigledno može poslužiti ovca, koza, pa čak i tele) šutaju, udaraju štapinom, ali očigledno je dozvoljena igra rukom, pa se otimaju za nju.
primetio sam takođe da se toleriše dosta oštra igra... sve u svemu, sport deluje dosta egzotično.

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 17th August 2019 - 14:01