Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

8 Stranice V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> NS ima scenu? for real?, Da li se scena sada pokrenula?
ArhiteK
poruka Apr 22 2010, 18:53
Poruka #1

Grupa: Members
Registrovan/a: 12. June 07
Korisnik br: 6,258

Eto gledam sada ovaj forum, gledam facebook, druge forume.

Svaki vikend se neshto zbiva, posecuju nas i stranci, ima tehna, ima hausa, ima nurejva, ima dnba, trensa. Imamo klub, imamo barove, imamo kafice. Brdo DJeva. Neshto se izgleda zbiva.

Jel ja to tripujem, ili josh neko vidi isto?

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Endre_
poruka Apr 22 2010, 22:45
Poruka #2

Registrovan/a: 7. July 09
Korisnik br: 6,986

Jos da "klub" nije ono djubre od Kompresora, bilo bi carobno.

+Quote Post
Toma Tek
poruka Apr 22 2010, 22:58
Poruka #3

Registrovan/a: 4. February 05
Korisnik br: 957

tripujesh

--------------------
www.myspace.com/djtomatek

+Quote Post
LaG
poruka Apr 22 2010, 23:07
Poruka #4

Good.. Bad.. I'm the guy with the gun.

Registrovan/a: 24. December 03
Korisnik br: 378

ima svega toga ali je sve na nivou 1/5 od onoga shto je bilo 2003.

ne secam se kada sam se u ns-u dobro proveo na zhurci

--------------------
You have to systematically create confusion, it sets creativity free. Everything that is contradictory creates life.

+Quote Post
LaG
poruka Apr 22 2010, 23:11
Poruka #5

jedino shto mi je u ns-u dobro ili makar bolje od onoga shto je bilo do nedavno je kompresor
nekako mi je do sada na vishem nivou nego shto je bio ili avantgard ili bastion ili akvarius

--------------------
You have to systematically create confusion, it sets creativity free. Everything that is contradictory creates life.

+Quote Post
ArhiteK
poruka Apr 22 2010, 23:27
Poruka #6

Po kom kriterijumu nije blizu?

Pre smo imali kontrast ili akvarijus, i big mamu. Ispravite me ako sam propustoo neshto.

Sada imamo kompresor, latino, Cuba libre, klub d, kashte, gusare, soul, ponekad ck. Slazhem se, moglo bi bolje, al je vishe nego ikad.

Zhurke pravi hns, velike i male, prave respect djs velike, prave baselineri i spacemotion redovno. pravimo mi svashta neshto. Pravili ste i vas dvojica. Prave zec i AudioLab ekipa, prave to moj tim, ahmaad i soundflaster, vechiti entuzijasta lesha. Pa irie revolution, pa yellow.... Pa josh razni ljudi, malo trensa, malo dnba, malo funka, malo dubstepa, ne zamerite mi ako ne pomenem sve.

Ljudi izlaze, zezaju se. Ne troshe bash puno kesha, ne placaju ulaznice bash chesto, ali tu su.

Ja bih rekao da je to scena. Shta fali svim ovim ekipama? Zashto nemaju pravo ovi ljudi da svoj zajednichki rad nazovu "scena"?

Bice to josh bolje. Zakuvava se, ljudi se pokrecu. Nadam se da necemo biti glupi (kao shto chesto jesmo) pa da ne vidimo da nam se neshto lepo dogadja, ili josh gluplji (kao shto prechesto jesmo) pa da ne uskochimo u voz, iskoristimo priliku i situaciju i pokrenemo prichu josh brzhe.

Eto, morao sam da podelim ovo sa ljudima. Al kapiram da cemo uskor mozhda i otici na zhurku na kojoj cemo se bash dobro provesti for real....

--------------------

+Quote Post
mentol
poruka Apr 22 2010, 23:29
Poruka #7

Registrovan/a: 17. October 09
Korisnik br: 7,199

ima brdo dj-eva ali ni pola ne vredi ni po kurca..
sto se prostora tice,malo je dobrih prostora u kojima se tolerishe raznovrsna muzika...

sve je tu,al nije to to.

+Quote Post
ArhiteK
poruka Apr 22 2010, 23:38
Poruka #8

QUOTE (mentol @ Apr 23 2010, 00:29) *
ima brdo dj-eva ali ni pola ne vredi ni po kurca..
sto se prostora tice,malo je dobrih prostora u kojima se tolerishe raznovrsna muzika...

sve je tu,al nije to to.

shto je veliki korak blizhe cilju. Josh da mu Mi pomognemo da postane to famozno To.

--------------------

+Quote Post
LaG
poruka Apr 22 2010, 23:58
Poruka #9

QUOTE (ArhiteK @ Apr 22 2010, 23:27) *
Po kom kriterijumu nije blizu?

po kriterijumu zabave

--------------------

+Quote Post
Petar.
poruka Apr 23 2010, 00:08
Poruka #10

Registrovan/a: 15. November 08
Korisnik br: 6,779

pa porasli ste,to je smile_black.gif

Ja sam mladji,ne znam kako je bilo bas nekada davno ali u svakom slucaju fale i kreativni ljudi koji bi se bavili visualom,svesni ste da visualizacija ima mnoogo vise mogucnosti nego samo jedno platno i random clipovi,to bi ja licno voleo da vidim,postalo je monotono.
mozda se i el. muzika generalno promenila,generacija koje je danas slusa,mozda je tada ljudima ta prica bila svezija...
you tell me

--------------------

+Quote Post
LaG
poruka Apr 23 2010, 00:22
Poruka #11

da, vidish nekada je vj (recimo na urban experience-u) imao svoj materijal koji je znao napamet i znao je kada da ga iskoristi
npr lik snimi chiku obuchenog kao baletana
i on svo vreme vadi neki papir iz usta a na papiru su ispisane random izdrogirane poruke
i kada je dj krenuo najvishe da przhi, tako ovaj prestane da vadi papir i samo gleda u kameru
a tebe polako krece paranoja od bolesnog lika u baletanskom odelu smile_black.gif

i onda dodje VJ WITCHY koja radi za pleasures, stavi za jedan layer spotove za izdanja warp labela (mozhesh da kliknesh play i onda ti idu svi spotovi po abecednom redu) a drugi layer stavi kako ona sa dechkom kuva i jede chokoladu
0 ideje, 0 truda i, shodno tome, 0 efekta

kakve to sad veze ima sa mojim odrastanjem?

--------------------

+Quote Post
Petar.
poruka Apr 23 2010, 00:42
Poruka #12

Registrovan/a: 15. November 08
Korisnik br: 6,779

pa nema,to je bila uvodna sala,ali opet,nisi izolovao tacan problem sta fali u kriterijumu zabave.

odospavam

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Apr 23 2010, 07:11
Poruka #13

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

par vikenada mi je trebalo baš da odem na neki žur i nije bilo niišta vredno hoda u ponudi

vizuelizacija? -majstori koji ne pročitaju uputstvo pa laserima prže ljudima po rožnjačama

Playlist Results for klabing u novom sadu
200 videos

* Funky G - Jel ti žao (3:34)
* Prti Bee Gee-08- Pa Malo Fanke (2:37)
* Beat Street - Dodji mi na tren (3:45)

Playlist play all 200 videos

,D

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
ArhiteK
poruka Apr 23 2010, 08:49
Poruka #14

QUOTE (Petar. @ Apr 23 2010, 01:08) *
pa porasli ste,to je smile_black.gif

Ja sam mladji,ne znam kako je bilo bas nekada davno ali u svakom slucaju fale i kreativni ljudi koji bi se bavili visualom,svesni ste da visualizacija ima mnoogo vise mogucnosti nego samo jedno platno i random clipovi,to bi ja licno voleo da vidim,postalo je monotono.
mozda se i el. muzika generalno promenila,generacija koje je danas slusa,mozda je tada ljudima ta prica bila svezija...
you tell me

pa zato ste vi mladi tu da unesete neshto novo u prichu. Teren shirok, brdo ideja, the game is on.

Ok, ajd vidimo omda ovako. Shta josh fali? Ae lagani uporedi te kriterijume od pre i sada, pa izvuchemo zakljuchak. Shta smo pre ochekivali, shta smo dobijali, i kako sada stoje stvari?

--------------------

+Quote Post
ArhiteK
poruka Apr 23 2010, 08:52
Poruka #15

QUOTE (NS-CODE @ Apr 23 2010, 08:11) *
par vikenada mi je trebalo baš da odem na neki žur i nije bilo niišta vredno hoda u ponudi

vizuelizacija? -majstori koji ne pročitaju uputstvo pa laserima prže ljudima po rožnjačama

,D

shta je tebi vredno hoda? A tvojoj ekipi? Ae pomozi lagu sa kriterijumima...

--------------------

+Quote Post
LaG
poruka Apr 23 2010, 08:53
Poruka #16

ne treba meni pomoc, treba tebi pomoc u razumevanju sagovornika ;]

--------------------

+Quote Post
ArhiteK
poruka Apr 23 2010, 10:21
Poruka #17

QUOTE (LaG @ Apr 23 2010, 09:53) *
ne treba meni pomoc, treba tebi pomoc u razumevanju sagovornika ;]

dobri stari kung fu lag. smile_black.gif torimax, ne raspravljam se sa tobom, stvarno zhelim da chujem odgovor. Iskreno me zanima vashe vidjenje stvari:

Shta se to promenilo? Kakav je kriterijum bio pre, kakav je sada? Shta je to sada gore u donosu na pre, shta je to pre bilo shto sada nemamo?

A kapiram i da ako ns-code kazhe shta je to shto bi njega i njegovu ekipu motivisalo na hod do zhurke, mozhemo to spojiti sa tvojim kriterijumima i dobiti jasnu sliku o tome shta to danashnje klabere sprechava da uzhivaju u klupskoj ponudi, i shta bih ih ubacilo u taj mod.

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Apr 23 2010, 11:25
Poruka #18

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

moja ekipa sada ide na svirke biggrin_black.gif

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
mimiJSG
poruka Apr 23 2010, 15:23
Poruka #19

Registrovan/a: 13. September 05
Korisnik br: 3,825

sce sta? kamerna scena SNP-a ima bolju klabing scenu od ns.
kako iko to sto "DJ 10-50e" pusta jednu istu pesmu u lokalu koji guta max 50 za drugare moze nazvati scenom?
u poslednjih godinu dana se scenom moze nazvati (icicu od najfriskijih jer mi lakse da se setim) LTJ Bukem (rezident), big bud (b2b sesije generalno), umek (2x), martelo, digikid, saund flaster, nasta brat, mikro klub, neke od klupskih reanimacija, zimska tehno spoznaja, ... i jbt ladno ne mogu vise da se setim. neka neko dopise slobodno jos nesto.
nesto od gore nabrojanih stvari su manje ali su se i dalje potrudile da dovuq nekog novog (ili ne svako nedeljnog dj-a) i drugacijeg.
mene licno vecina tih djevea ne zanima, ali mi je milo da je postojala opcija da ih ljudi cuju.
po meni cist dokaz da je scena cao-zdravo je to sto za novu godinu nije bilo ama bas bas nigde nista
recimo da je ovo gore nabrojano nekih 30 zurki vredno pomena na ~52 vikenda godisnje ... vau jbt! nekad se cak desi i da dva vikenda za redom bude nesto! OMGOMGOMG!
koje klubove tacno imamo?

kompresor? caos! ja sam kompresor! otvorio sam se pre pola godine. prokisnjavam. imam dve prostorije ... nekad se samo u jednu naplati ulaz. lajnap mi izuva iz cipela! reklama mi ne treba! mlad, ruzan, trazi devojku za provod! pederi stop!

gusari? jaaarr! ja sam gusar! primam do 44 ziva bica u sebe ne tezih od 40kg jer zauzmu vise mesta. istrazivanjem sam dosao do zakljucka da ljudi koji teze manje od 40kg ne disu stoga ni ventilaciju nisam ugradio! imam srece sto sam u laze teleckog ulici pa spadam u ql garese! arrr!

kuba libre? poz brate! ja sam kuba. ql sam zaista. fino sam mestasce. ali nemoj neko slucajno da je isao da pisa ili da menja ulozak u wc jer ce da postane neprijatna guzva! a sto se glazbe tice ... za ekipu sve najbolje.

soul? maaaaatoooriiii ja sam soul i neam nikakvih komentara.

kazte? zdravo ja sam kazte i ne znam gde se nalazim! toliko mi je program zanimljiv ...

Ritmo Latino? super sam mesto, ali malo ne znam sta hocu! mozda ... a mozda i ne ... a mozda .. a nene ... hmmm ... znam! kad bih se odlucio da budem samo klabing mesto i da se drugacije obucem bi zapravo bio jedini car u gradu! a mozda ipak ne ...

klub d? zdravo! ja sam dusan! jel vam se svidja? vidis spolja jaguar, a nikada ne bi ste pogodili sta je iznutra! a u tome iznutra, u tome je stos! bavim se jednom vrstom zabave koja se ne menja vec dugo i kome se to dopada je dobro dosao!

i na kraju ... amnezija. jedino mesto gde se po meni moze napraviti dobra zabava ... samo je malo ljudi koji ce je napraviti.
sobzirom da su svi novosadjani vip-spisak-gari-znamo-se dobro je da ti ljudi jos uvek uopste postoje

da razjasnim samo
ne kazem ja da sve to sto svaka organizacija napravi i da se sve to zajedno ne moze nazvati scenom.
moze naravno ... samo kakvom? zaradio_sam_50e_vrh_brate_djs scenom

isto tako ne kazem da nema pojedinaca koji se ne trude da scena bude bolja
samo ti pojedinci nailaze na velika probleme kad zele da se iscimaju da nesto urade ... prostor, kinta, tehnicke mogucnsti ... bla bla bla

da se ogradim i od manijaka koji ce doci i reci "pa sto ti ne napravis nesto bolje njnjnjnj" ... necu da napravim nesto bolje. ne znaima me to. necu time da se bavim. samo iznosim moje misljenje o proizvodu na trzistu. isto kao sto ce neko otici i qpiti plazmu (cuj mene jafu ... plazmu) i reci da mu se ne dopada i prestace da je pazari. nece sigurno otvoriti fabriq "caos lepa plazma"

generalno o ns klabing sceni sad mogu da pricam jos vjekovima.
ali svi mi smo po malo krivi sto je scena takva kakva je trenutno.

posto qcam ovo vec dugo ne znam ko je pitao ali neko jeste
sta je to pre bilo cega sada nema.

nema provoda.

recimo ... ne znam koja godina tehno senzejsh (mislim da je br.5) sa kristijan varelom
ljudi dosli da skacu, vriste, urlaju, slusaju muziq, drogiraju se, obukli se sareno, neki se kasnije i skinu pa dodiruju ostale sa znojavim delovima tela, ... ima svega i sve se desava.
sada ako je neko saren na zurci to je zato sto mu se flasa piva u ruci ne slaze sa odecom. niko ne skace, niko ne vristi, retko ko tancuje ... jasno mi je da su matori klaberi ostarili i da im nije vise do toga, ali gde su novi? sta ih je nateralo da nestanu?
po meni
1. evolucija muzike ... jbt celo vece ide jedna pesma.
2. muzika je "napredovala" a koncept zabave je ostao isti ili losiji ... dodjes u 12, gazis se do 1, ludiras se do 4, u pola 5 ides da jedes, u 6 spavas.
mislim da se spojem ova dva dobija efekat "e, hoces na zurku? necu, bio sam."
vec 20god postoje iste zurke
nista se nije menjalo ... mozda je to problem? razvukla se pita. treba novo testo.

i tako ...

--------------------
www.linetoform.com
------------------------------
Dear Klaymen,

please feed my pet flytrap.
He eats ring-food.

I do not.

Love Willie

+Quote Post
dj perhan
poruka Apr 23 2010, 15:47
Poruka #20

Ikona grupe

Grupa: Kralj foruma!
Registrovan/a: 12. January 05
Korisnik br: 725

ja sam, uslovno rečeno, zadovoljan trenutnim stanjem u NS-u i mišljenja sam da u ovim okolnostima (opšti nedostatak keša) možda i može bolje, ali sigurno ne nešto značajno.

u poslednje vreme kad izađem u 90% slučajeva čujem nešto što mi je interesantno ili nešto uz šta se dobro provedem. izlazi se manje, manje se troši i mislim da je scena sjajna s obzirom koliko keša možemo da odvojimo za klabing.

--------------------
ko je puco u lane, pucao bi i u čoveka.

+Quote Post

8 Stranice V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 18th February 2020 - 04:11