Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

33 Stranice V  « < 31 32 33  
Reply to this topicStart new topic
> Odlomci, stihovi i citati
DECAKizVODE
poruka Feb 9 2010, 20:58
Poruka #641

Grupa: Members
Registrovan/a: 11. November 03
Korisnik br: 340

fraulein, odakle to?

--------------------
nisu dovoljne reči, samo obične reči da me vrate u život..
Go to the top of the page

+Quote Post
Ikka
poruka Feb 10 2010, 00:02
Poruka #642

Registrovan/a: 1. July 06
Korisnik br: 5,452

Nil Gejmen 'Američki bogovi'

želim da me on i Amanda (fucking) Palmer usvoje

--------------------

+Quote Post
fanuchi
poruka Feb 10 2010, 02:49
Poruka #643

Registrovan/a: 18. April 02
Korisnik br: 24

"The unreal is more powerful than the real. Because nothing is as perfect as you can imagine it. Because its only intangible ideas, concepts, beliefs, fantasies that last. Stone crumbles. Wood rots. People, well, they die. But things as fragile as a thought, a dream, a legend, they can go on and on. If you can change the way people think. The way they see themselves. The way they see the world. You can change the way people live their lives. That's the only lasting thing you can create."
Chuck Palahniuk (Choke)

--------------------
Knowledge grows when shared and grows when used. When you give me a dollar, I gain it but you lose it. When you impart knowledge, I gain it but you keep it. The knowledge is doubled.

"Knowledge shared is knowledge doubled."

+Quote Post
gold_lion
poruka Feb 16 2010, 12:10
Poruka #644

Registrovan/a: 26. May 09
Korisnik br: 6,930

Paničan strah od istine.

ne mogu nikako da se setim odakle je ovo

Ovu poruku je izmenio gold_lion: Feb 16 2010, 12:38

+Quote Post
NS-CODE
poruka Feb 16 2010, 19:23
Poruka #645

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

"Kad sam išao lane u Beograd po espap, video sam u Topčideru Peru Zelembaća u robijaškim haljinama: tuca kamen!"

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Mar 9 2010, 23:45
Poruka #646

ne pitaj je odakle dolazi. zar ne vidiš da dolazi iz vrta i da je nalepši cvet..

--------------------

+Quote Post
gold_lion
poruka Mar 16 2010, 22:28
Poruka #647

Izlazim kao sto sam i usao, razmisljao je. I dalje trazim. Jos uvek bez onog sto mi je potrebno da bih se vratio svetu.
A sta da sam kupio jednu od onih cudnih, neodredjenih stvarcica? Da sam je drzao, pregledao, razmisljao....da li bih potom, kroz nju, nasao put povratka? Sumnjam.
Te stvari su za njega, ne za mene.
Pa ipak, cak ako i jedna osoba pronadje svoj put....to znaci da put postoji. Cak ako ja licno ne uspem da ga se domognem.
Zavidim mu.

......Ponekad covek mora da pokusa bilo sta, zakljuci on. Nije sramota.

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Mar 19 2010, 15:01
Poruka #648

kako je sve na sirotinju izvadilo đoku, izvadilo đoku

--------------------

+Quote Post
Hibiskus
poruka Mar 19 2010, 18:28
Poruka #649

Urbana Metalska Seljačina

Registrovan/a: 23. December 04
Korisnik br: 704

QUOTE (DECAKizVODE @ Mar 19 2010, 15:01) *
kako je sve na sirotinju izvadilo đoku, izvadilo đoku

me like

ziveo krsh

--------------------
mešo volim te
džaba
mešo želim te
džaba

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Apr 1 2010, 05:44
Poruka #650

srela se dva partijska druga i jedan kaže - sve što su nam pričali o komunizmu bila je laž.
drugi će na to - da, ali ima i gore od toga. sve što su nam pričali o kapitalizmu bila je istina.

--------------------

+Quote Post
gold_lion
poruka Apr 17 2010, 18:55
Poruka #651

Girls don`t dress for boys, they dress for themselves and , of course, for each other.
If girls dressed for boys, they`d just walk around naked at all times.

Betsey Johnson

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Jul 14 2010, 15:49
Poruka #652

hello, my name is dave and first of all i wanna apologize for my entire existance

--------------------

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Jul 20 2010, 15:21
Poruka #653

Ja sam gazio u krvi do kolena,
I nemam više snova.
Sestra mi se prodala
I majci su mi posekli sede kose.
I ja u ovom mutnom moru bluda i kala
Ne tražim plena:
Oh, ja sam željan zraka! I mleka!
I bele jutarnje rose!

Ja sam se smejao u krvi do kolena,
i nisam pitao: zašto?
Brata sam zvao dušmanom kletim,
I kliktao sam kad se u mraku napred hrli,
I onda leti k vragu i Bog, i čovek, i rov!

A danas mirno gledam kako mi željenu ženu
gubavi bakalin grli,
i kako mi s glave raznosi krov; -
i nemam volje – il nemam snage – da mu se svetim.

Ja sam do juče pokorno sagibo glavu
I besno sam ljubio sram.
I do juče nisam znao sudbinu svoju pravu –
Ali je danas znam!

Oh, ta ja sam Čovek! Čovek!
Nije mi žao što sam gazio u krvi do kolena
i preživeo crvene godine klanja,
radi ovog svetog saznanja
što mi je donelo propast.

I ja ne tražim plena:
Oh, dajte meni još samo šaku zraka
I malo bele, jutarnje rose –
Ostalo vam na čast!

--------------------

+Quote Post
Hibiskus
poruka Jul 20 2010, 16:24
Poruka #654

Urbana Metalska Seljačina

Registrovan/a: 23. December 04
Korisnik br: 704

NEPRIHVATLJIV, prid. - Nepogodan za razmatranje. Primenjuje se na neke vrste svedočenja za koje se pretpostavlja da porote nisu u stanju da ih pravilno procene; sudije ih stoga isključuju i iz postupaka koji se vode samo pred njima samima. Svedočenje iz druge ruke je neprihvatljivo, jer osoba koja je nešto rekla nije bila pod zakletvom i nije dostupna sudu za ispitivanje; ipak, većina važnih poduhvata, vojnih, političkih, poslovnih, i svih drugih vrsta, svakodnevno se preduzima upravo na takvim osnovama. Ne postoji nijedna religija na svetu koja ima bilo kakvu jaču osnovu od ove. Otkrovenja spadaju u istu ovu kategoriju; da je Biblija reč božija moramo da verujemo na reč davno umrlim ljudima, čiji su identiteti sumnjivi, i za koje se ne zna da su bili pod zakletvom, bilo u kojem značenju te reči. Prema pravilima svedočenja koja su sada na snazi u ovoj zemlji, nijedna tvrdnja iz Biblije nije podržana dokazima koji bi na sudu bili prihvatljivi. Ne može se dokazati da se bitka kod Blenhajma uopšte dogodila, da je ikada živela osoba po imenu Julije Cezar, da je postojalo carstvo zvano Asirija. Međutim, pošto su zapisi iz sudskih arhiva prihvatljivi kao dokaz, može se lako dokazati da su nekada postojali moćni i zli čarobnjaci koji su bili pošast za čovečanstvo. Dokazi (uključujući i priznanja) na osnovu kojih su neke žene osuđene kao veštice i pogubljene, bez mane su; i dalje su neoborivi. Sudijske odluke na njima zasnovane bile su logički i zakonski ispravne. Ni pred kojim postojećim sudom ništa bolje nije dokazano nego optužbe protiv veštica i volšebnika, koje su mnoge poslale u smrt. Ako veštica nije bilo, i ljudsko svedočenje i ljudski razum podjednako su lišeni smisla.

--------------------
mešo volim te
džaba
mešo želim te
džaba

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Jul 24 2010, 16:17
Poruka #655

Maksim Maksimović, najčuveniji diskutant u Blejovu i bez premca govornik na sahranama, umrije kako niko ne umire: u poljskom klozetu. Sastavi ga kap dok je, da oprostite, čučao nad rupom. Nije se, siromah, stigao ni obrisati. Prosto da se čovjek grešan nasmije: govnjav ode Maksim iz života. Srce ga, majkumu podmuklu, naprečac izdade. Da ga je bar presjeklo čas ranije, dok je diskutovao... Ovako...
Već dva dana ne mogu Maksima da sahrane. Nije red takvog diskutanta spustiti u zemlju bez riječi. Nije red. Zaslužio je, vala, sunce ga ne grijalo, bar jedan govor. I eto, ni taj jedan niko ne uspijeva da sastavi. Dvije noći i dva dana ređaju se i okušavaju svi koji su pismeni u Blejovu. Ali zalud. Ne ide pa ne ide. Leži jadni Maksim na stolu. Leži dugo, predugo. Kao da nije pokojnik već materijal za sjednice.
Hvata panika šefa Mjesne kancelarije i direktora Škole. Maksimova sahrana je jedna opšta, tako reći, društvena stvar.A njih dvojica najopštijih, tako reći, najdruštvenijih u selu, zapetljali se u kučine. Ne mogu govor za sahranu da obezbijede.
Maksim se, da oprostite, počeo već da osjeća. Ni najbliži ukućani, žena mu Ivanka i brat Uroš, ne sjede pored kovčega. Plaču i nariču u susjednoj kući.

A govora nema. Pa nema.

Došao već red i na najpismenije. Ni oni ne uspijevaju. Eh, gdje si sad Maksime! Ti si takva sočinjenija liferovao kao od zbilje! Ali, lako je bilo tebi. Ljudi su umirali pristojno: u krevetu, na njivi, u kafani... I mogao si onda da u govoru budeš dirljiv. Da, kao što je red, rasplačeš i najrođenije.
A šta sad uraditi, crni Maksime!

Umrije u klozetu.

Čime ispuniti govor o tebi? Seoski će leziljebovići i lezipogačići za sve privezati ovu grešno smiješnu smrt pa će i od najplačljivijeg posmrtnog slova ispasti vic. A ko bi pristao da mu se smiju dok govori na sahrani. I da ga selo poslije na sprdnju uzme.
Eto, u tome je nevolja.

S druge strane, na sahranama se godinama isto govori:

Prvo se tužno konstatuje da je pokojnik prekinut u punom radnom zamahu.
(Ali kako ćeš to u ovom slučaju reći kad je Maksima smrt prekinula u, da prostite, nezgodnom času.)

Pa onda: istakne se da je preminuli bio i ostao dosljedan do kraja.
(A gdje je Maksimu dosljednost? Cijelog života je diskutovao, a na kraju zna se kako ga je smrt zatekla.)

Onda se žalosno utvrdi da nas je pokojnik napustio u trenutku kad se od njega najviše očekivalo.
(Pošto nas je napustio u momentu vršenja velike nužde, ispada da smo tada od Maksima najviše očekivali.)

Ovako bi se proveo i dalji tok govora:

Ostavio nas je onda kad nam je bio najpotrebniji!

Sagorio je na radnom mjestu!

Umro je kao što je i živio!

Iza njega ostalo je njegovo djelo...

--------------------

+Quote Post
Gosn Pali
poruka Oct 12 2010, 13:38
Poruka #656

I'm Jim Morrison, I'm Dead

Registrovan/a: 16. April 02
Korisnik br: 13

Even now I curse the day, — and yet, I think,
Few come within the compass of my curse, —
Wherein I did not some notorious ill;
As kill a man, or else devise his death;
Ravish a maid, or plot the way to do it;
Accuse some innocent, and forswear myself;
Set deadly enmity between two friends;
Make poor men's cattle break their necks;
Set fire on barns and hay-stacks in the night,
And bid the owners quench them with their tears.
Oft have I digg'd up dead men from their graves,
And set them upright at their dear friends' doors,
Even when their sorrows almost were forgot;
And on their skins, as on the bark of trees,
Have with my knife carved in Roman letters,
Let not your sorrow die, though I am dead.
Tut, I have done a thousand dreadful things
As willingly as one would kill a fly;
And nothing grieves me heartily indeed,
But that I cannot do ten thousand more.

- Titus, Aaron, scene I

--------------------
It's not worth doing something unless you were doing something that someone, somewere, would much rather you weren't doing.

+Quote Post
Gosn Pali
poruka Oct 13 2010, 10:56
Poruka #657

Ako niste vidjeli dan revolucije u malom mjestu, gdje svi poznaju sve u mjestu i oduvijek su se poznavali, onda niste videli ništa. Toga je dana većina ljudi, što su stajali u dvostrukom redu preko plaze, nosila odjeću, u kojoj rade u poljima, jer su došli u grad u žurbi, ali neki, koji nisu znali, kako da se obuku za prvi dan pokreta, nosili su svoje nedjeljno ili blagdansko odijelo, i kad su vidjeli da drugi, zajedno sa onima, što su napali barake, nose najstariju odjeću, bilo ih je sram, što su se pogrešno obukli. Ali nisu htjeli svući svoje kapute, jer su se bojali, da ih ne izgube, ili da im ih ništarije ne ukradu, pa su zato stajali i znojili se na suncu i čekali početak.

Onda se diže vjetar. Prašina se već bila posušila i razmrvila po plazi, zbog ljudi, koji su po njoj hodali, stajali i strugali nogama i počela se vijoriti zrakom, a neki čovjek u tamnoplavom nedjeljnom kaputu stade vikati: "Agua! Agua!" i nadglednik plaze, čija je dužnost bila da svako jutro gomenom cijevi polije plazu, dođe, otvori cijev i poče polijevati prašinu od kraja plaze, pa prema sredini. Onda se oba reda pomakoše, da može politi prašinu u centru trga; voda je iz cijevi tekla u velikim lukovima i blistala na suncu, a ljudi su stajali naslonjeni na svoja mlatila, toljage ili nijele drvene vile i gledali kako voda šiba u mlazu. I onda, kad je plaza već lijepo navlažena i prašina se slegla, uspostaviše ponovo redove, a jedan seljak vikne: "Kad ćemo dobiti prvog fašista? Kad će prvi izići iz rupe?"

- Hemingvej, Kome zvono zvoni

--------------------
It's not worth doing something unless you were doing something that someone, somewere, would much rather you weren't doing.

+Quote Post
Gosn Pali
poruka Oct 13 2010, 10:58
Poruka #658

"Kako grom ne gađa u tolika ludila."

"Toliki ljudi
A nijedan čoek..."

"A narod je gori
Od jednoga čoeka,
Ne od jednoga
Nego od svakoga..."

"Kad neki narod od života odustane,
I digne obe ruke od sebe
I gleda da se od života izvuče,
Ne može ga niko naterati da živi."

"(Bog)
Ima on običaj
Da se presvuče u ponekoga
Koga svi ćeraju
Pa kad ga se siti naćeraju
Tek onda vide koga su ćerali."

"Bez ičeg stvori Nešto
Bez ikog budi Neko
To se broji
Kad si Neko i Nešto
A sve drugo je lako
I to bi mogao svako."

"Čim se rodiš
Treba misliti i na onaj svet
Kad ćeš
Ako ne tad."

"Kao što se za mrca
Vezuje jedan čovek
Može i ceo narod.
I ne samo za mrtvog čoveka
Nego i za mrtvu ideju."

"Nikad nije bilo bolje.
Ali do zore može biti
Da nikad nije bilo gore."

"Još nijedan vođa nije obećavao narodu nepravdu i bezakonje. Niko još nije poginuo za pogrešnu stvar, pa ipak pravda nije pobedila..."

"Šalter je najstravičniji izum naše civilizacije..."

"Svoja zemlja voli se bez napora, kao što se diše, govori maternji jezik i hoda. Zemlju, možda, najviše vole oni koji ne znaju ni kolika je ni gde je. Ljubav prema otadžbini je platonska. Još se nije rodio čovek koji nije imao mesta u svojoj otadžbini..."

- Matija Bećković

--------------------

+Quote Post
DECAKizVODE
poruka Dec 3 2010, 13:25
Poruka #659

QUOTE(Ikka @ Feb 9 2010, 20:19) *
''Mogu da poverujem u stvari koje su istinite i da poverujem u stvari koje nisu istinite i mogu da verujem u stvari za koje niko ne zna da li su istinite ili ne. Mogu da verujem u Deda Mraza i Uskršnjeg Zeku i Merlin Monro i Bitlse i Elvisa i Mister Eda. Slušaj-verujem da se ljudi mogu usavršavati, da je znanje beskrajno, da svetom vladaju tajni bankarski karteli i da ga redovno posećuju vanzemaljci, oni dobri koji liče na izborane lemure i oni zli koji sakate stoku i hoće našu vodu i naše žene. Verujem da je budućnost očajna i da je budućnost kul i verujem da će se jednog dana Žena Beli Bizon vratiti i svima će sve po spisku. Verujem da su svi muškarci samo veliki dečaci sa dubokim problemima u komunikaciji i da se opadanje stope dobrog seksa u Americi poklapa sa opadanjem broja drajv-in bioskopa od države do države. Verujem da su svi političari beskrupulozni lupeži a i dalje verujem da su oni bolji od alternative. Verujem da će Kalifornija da potone u more kada dođe veliki zemljotres, dok će se Florida rastopiti u ludilu i aligatorima i toksičnom otpadu. Verujem da antibakterijski sapun uništava naš imunitet na prljavštinu i bolesti tako da će nas jednog dana sve zbrisati obična prehlada, kao MArsovce u Ratu svetova. Verujem da su najveći pesnici prošlog veka bili Edit Sitvel i Don Markiz, da je žad zapravo osušena zmajeva sperma, i da sam pre par hiljada godina u prethodnom životu bila jednoruki sibirski šaman. Verujem da budućnost čovečanstva leži u zvezdama. Verujem da su slatkiši zaista imali bolji ukus kad sam bila mala, da je u aerodinamičnom smislu nemoguće da bumbar leti, da je svetlost i talas i čestica, da negde postoji mačka u kutiji koja je i mrtva i živa u isto vreme (iako ako uskoro ne budu otvorili kutiju da bi je nahranili, biće samo mrtva na dva različita načina), i da postoje zvezde u svemiru koje su milijardama godina starije od samog svemira. Verujem u ličnog boga koji pazi na mene i brine i nadgleda sve što radim. Verujem u neličnog boga koja je pokrenula univerzum i otišla da se druži sa svojim drugaricama i čak ni ne zna da sam ja živa. Verujem u prazan i bezbožni univerzum neobaveznog haosa, pozadinske buke, i proste lude sreće. Verujem da svako ko kaže da je seks precenjen jednostavno isti nije upražnjavao kako treba. Verujem da je svako ko tvrdi da zna o čemu se sve radi, kadar da laže i o malim stvarima, takođe. Verujem u potpuno poštenje i prihvatljive društvene laži. Verujem u ženino pravo da izabere hoće li da rodi, u bebino pravo da živi, i da, iako je svaki ljudski život svetinja, ne postoji ništa loše u vezi sa smrtnom kaznom ako možeš u potpunosti daveruješ legalnom sistemu, i da niko osim morona ne bi ikada poverovao legalnom sistemu. Verujem da je život igra, da je život okrutna šala, i da je život ono što ti se dešava dok živiš i da bi onda mogao makar da se opustiš i uživaš.''

definitivno si ubola najjači citat u knjizi, ali ja bih dodao još jedan:

"Look," said Whiskey Jack. "This is not a good country for gods.
My people figured that out early on. There are creator spirits who
found the earth or made it or shit it out, but you think about it:
who's going to worship Coyote? He made love to Porcupine
Woman and got his dick shot through with more needles than a
pincushion. He'd argue with rocks and the rocks would win.
"So, yeah, my people figured that maybe there's something at the
back of it all, a creator, a great spirit, and so we say thank you to it,
because it's always good to say thank you. But we never built
churches. We didn't need to. The land was the church. The land
was the religion. The land was older and wiser than the people
who walked on it. It gave us salmon and corn and buffalo and
passenger pigeons. It gave us wild rice and walleye. It gave us
melon and squash and turkey. And we were the children of the
land, just like the porcupine and the skunk and the blue jay."

jako dobra priča!

--------------------

+Quote Post
Gosn Pali
poruka Feb 9 2011, 01:09
Poruka #660

Nije iz knjige, ali:

"Na glasu sam kao jako dobar vozač, ima odlične reflekse itd. Obično vozim u ograničenju ili malo preko ograničenja. Međutim jednom prilikom sam žurila na jedno porodično dešavanje, bio je petak naveče, ja sam kasnila s posla, sjela sam u auto o krenula za Sr. Na auto putu sam vozila nekih 160-170. U jednom trenutku sam samo vidila lizalo kako ludački maše i počela sam da kočim. Stala, otvorila prozor, pružila dokumenta i namjestila osmijeh (da me baš ne odvale od kazne). Policajac me pogledao, uzeo dokumenta i pitao kuda žurim. Ja mu sve objasnim, kuma, rođendan... A on mi na to rekao: Nemojte da takav osmijeh ne stigne na proslavu. Kilometar dalje imate radove na putu, kako ste vozili ne biste to primjetili dok ne bude kasno. Vjeruj mi, bolje bih se osjećala da mi je lupio kaznu, još i da smo se posvađali... ovako, učinio je ono što čine posteri nesreća pored puta (koje na zapadu postavljaju) - učinio je da se zamislim smrskanu na auto putu. I zauvijek je promijenio način na koji vozim."

--------------------

+Quote Post

33 Stranice V  « < 31 32 33
Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 19th July 2019 - 19:47