Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

Reply to this topicStart new topic
> Zasto pravljenje animiranih filmova kosta TOLIKO MNOGO?
ultramarine
poruka Mar 21 2011, 00:03
Poruka #1

neki veliki dr mr

Grupa: Members
Registrovan/a: 26. August 05
Korisnik br: 3,794

Odgledah sa devojkom "Tangled" sada, tj. Zlatokosu, bas mi se svidja crtac. Posle toga povedoh raspravu sa njom koliko li je film kostao, ja kontam (iz nekog ranijeg iskustva) da nije manje od 50 miliona dolara, a ona me pogledala ko da nisam normalan. Ne znam koliko je po njoj, mozda manje od miliona?
Elem, pogledam ja na Wikipediji i strefi me slog: 260 MILIONA DOLARA?????
Sta koji kurac 260 miliona dolara????
Pa i kada sam ranije gledao koliko kostaju pojedini animirani filmovi pitao sam se zasto 50, 60, 100 miliona???

Dakle, pitanje je (i ne odnosi se samo na Zlatokosu, nego za sve preskupe animirane filmove):

zbog cega su danasnji animirani filmovi toliko jebeno skupi????

--------------------
We don't inherit the world from our ancestors - We borrow it from our children.
Go to the top of the page

+Quote Post
Paralelopiped
poruka Mar 21 2011, 02:36
Poruka #2

Registrovan/a: 3. March 10
Korisnik br: 7,636

Puno sede unutra i rade, pa sve pare odu na baklave... smile_black.gif Salim se.

Vidi ovako... Pravljenje ovih novijih igrica sa lepom grafikom kosta i do 100 miliona dolara. Trebas imati puno strucnih ljudi, opremu koja kosta, skupe programe, itd. Jako se puno paznje i resursa posvecuje grafici. Takodje za neku takvu igricu treba par godina da bi se napravila.

Tako je isto i za filmove. Puno paznje se posvecuje grafici. Pretpostavljam da se vise para za grafiku baca na filmove nego za igrice.

Takodje treba i glumce unajmiti i platiti svakoga po nekoliko miliona pa se tu nakupi trosak. Verovatno i treba platiti autorska prava na muziku ili platiti nekome da napravi muziku za film. Dobro... Sve je to verovatno sica u odnosu na glavni trosak - grafiku.

Ovu poruku je izmenio Paralelopiped: Mar 21 2011, 02:38

+Quote Post
ultramarine
poruka Mar 21 2011, 03:36
Poruka #3

neki veliki dr mr

razumem ja to sto ti kazes, citao sam bas na netu o tome i trazio odgovore, uglavnom to isto ljudi govore, ali realno, ti veliki filmski studiji ne kupuju novu opremu i kompjutere za svaki film? ljudi dobijaju svoje redovne plate, ne znam kako ide to placanje, ali kompjuteri? softver? treba snimiti zvukove i efekte koji se pojavljuju u filmovima, ali opet, 90% svega toga imaju vec od ranije. voda koja zubori, gradska graja, zvuk kopita na kaldrmi ili konja koji se propinje? sigurno ne snimaju sve novo za svaki film. nemas neke preskupe filmske setove i scenografije, nemas brdo kola koje treba unistiti u akcionim scenama. evo, upravo u zlatokosoj koju sam veceras gledao nema nekih ogromnih filmskih imena da pozajmljuju glasove (ima par relativno poznatih glumaca, ali ne iz "A" tima holivuda). kontam da vise kosta nasnimiti muziku sa nekom filharmonijom, s obzirom da su crtaci (narocito diznijevi) puni scena u kojoj glavni junaci pevaju, a da ne spominjem pratecu muziku.

ali opet, zar sve to zaista kosta 260 miliona dolara??? cetvrt milijarde?
ma daaaaj.......

--------------------

+Quote Post
NS-CODE
poruka Mar 21 2011, 04:00
Poruka #4

you can't handle the tur!

Registrovan/a: 21. August 03
Korisnik br: 290

nemoj zaboraviti da ni scenaristima više nije dovoljno 50-100$ ;).gif

sećam se kada mi je prijatelj koji se bavi high end montažom rekao kolka mu je plata dok je još bio u Srbiji, nama prisutnima vilice otpadoše, nakon čega je završio rečenicu sa: .. nedeljno. biggrin_black.gif

--------------------
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.

Godwin's law

+Quote Post
dukelander
poruka Mar 21 2011, 09:30
Poruka #5

Evil Pony

Registrovan/a: 3. December 03
Korisnik br: 357

ne zaboravi da ogroman deo tog budzeta ide na marketing

na nekim vecim TV stanicama minut moze da koshta do pola miliona u udarnom terminu

--------------------

+Quote Post
dig
poruka Mar 21 2011, 09:45
Poruka #6

Advance Mamber

Registrovan/a: 1. November 02
Korisnik br: 109

Upravo. Kevin smith je to isto rekao za njegov novi muvi Red State. On je potroshio 2mill praveci ga, ali da ima bilo kakav profit na njemu on mora zaraditi 50mill samo zbog marketinga. Svi oni baneri na netu i shtagod koshtaju keshine kontam ^^

--------------------
[url="http://gawker.com/5037013/the-history-of-xenu-as-explained-by-l-ron-hubbard-himself-in-8-minutes"]Sign up now![/url]
[img]http://i.imgur.com/9qHySCu.jpg[/img]

+Quote Post
ultramarine
poruka Mar 21 2011, 12:59
Poruka #7

neki veliki dr mr

QUOTE (dukelander @ Mar 21 2011, 09:30) *
ne zaboravi da ogroman deo tog budzeta ide na marketing

na nekim vecim TV stanicama minut moze da koshta do pola miliona u udarnom terminu

MARKETING!
da, tu je kljuc. to sam potpuno zaboravio. dobro, sada vec ima nekog smisla. istina, scenaristi uzimaju novce i u obicnim igranim filmovima, pa ne kosta toliko. pogledaj samo "The Departed", koju glumacku postavu ima i ko je reziser, a kostao je "samo" 90 miliona.
Da, marketing je sigurno i najveci deo tog budzeta, po meni sigurno vise od pola.
Jeste da mi je sada malo jasnije zasto toliko kosta, ali priznacete da je 260 miliona zaista mnogo, narocito kad se uporedi sa drugim animiranim filmovima.

Ovu poruku je izmenio ultramarine: Mar 21 2011, 13:00

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 korisnika čita ovu temu (1 gostiju i 0 anonimnih korisnika)
0 korisnika:

Tekstualna verzija Datum i vreme: 16th July 2019 - 15:49