Krajem 80-tih smo slušali Cold Cut, Bomb The Bass, Altern 8, S-Express, Art Of Noise… U tom periodu dj-i napolju su počeli da prave svoje trake od više delova drugih numera. To je bio period "sečenja i semplovanja", pa smo i mi dobili želju za takvim vidom izražavnja. Počeli smo sa dva gramofona dj mixerom i Amiga računarom "snimajući" na običnu kasetu. Tako je nastao "Laki", naš butleg, koji je nastao miksanjem numere "Don't Give A Fuck" grupe Technoline sa probranim semplovima iz domaćih filmova, i koji postiže veliki uspeh kod publike i postaje veliki hit. Tada odlučujemo da oformimo grupu ND i da ozbiljnije krenemo sa produciranjem sopstvene muzike.
Posle nekoliko uspešnih žurki manjeg obima (Contrast, Paradiso) Techno Therapy je bio sledeći logičan potez. Ludo vreme ali je sve nekako spontano napravljeno jer je postojala velika želja da se ovaj fenomen širi dalje.
Vi ste ljudi koji su doneli pojam DJinga u region. Kakav je to bio tada osećaj i da li osećate neku odgovornost danas?
Nama je dj-ing tada značio sve. Skupljanje ploča, miksanje, uživanje u muzici ali i u celoj toj novoj kulturi koja je stizala spolja. Odgovornost? Ako se govori o nekom nasleđu onda da.
Veliko je zadovoljstvo čuti od mlađih dj-a i producenata da smo mi uticali na njih ili promenili način razmišljanja publike svojim radom. Radili smo to sa željom da se promeni mnogo toga na tadašnjoj muzičkoj sceni a da ipak ostanemo u undergroundu. Nije nam bilo bitno da se eksponiramo kako je to praksa danas. Krili smo se pod maskama i trudili se da guramo muziku u prvi plan.
Top 5 numera koje su obeležile period prvog TT-a?
Kad je u pitanju izdavanje muzike, sa vama se poistovećuje vinil. Da li planirate neka nove izdanja i u kom obliku bi se ona našla?
Planiramo nova izdanja i naravno voleli bi da budu izdata na vinilu ali je realnost da se otprilike 80-90% muzike izdaje u digitalnom obliku. Vinil je za izdavača velik trošak i na taj korak se odlučuju samo odvažni.
Kad smo već kod ploča i mp3-a, kakvi su vam generalni stavovi o sceni danas i kakav je vaš pogled u budućnost iste?
Scena danas je izgubila onaj istinski originalni šmek koji karakteriše house i techno kulturu. Osnova je muzika, a od toga se dosta odmaklo. Velike žurke i festivali i veliki novac menjaju izgled klabinga. Komercijalizacija je učinila svoje. Posebno je žalosno da Novi Sad koji je bio pojam za dobre underground žurke u naše vreme i imao nekoliko klubova, danas nema pošten klub u kome bi se ponudio dobar program. Pogled ka budućnosti nije optimističan ali se uzdamo u mlade naraštaje da će poraditi na tome da se stvari promene.